V 5. kole 2. ligy obidve záhorácke mužstvá na domácich trávnikoch potvrdili predchádzajúce víťazstvá z ihrísk súperov. Skalica zdolala silné Košice a Rohožník nevyspytateľný Púchov. V predohrávke však nestačil na Petržalku.

Ilustračné foto: 123rf.com

Predohrávka 7. kola

Petržalka – Rohožník 4:1 (2:0), 34. Hronec, 38., 54. Turčák, 89. Kozák – 49. Horvát.

Rohožník: Trefil – Škuta (46. Kiss), Holub, Hitka, Ambra, Pittner, Horvát (74 .Fila), Privrel, Frimmel, Meliš (46. Ščepka), Bekö (74. Tomovič), tréner Szilárd Németh.

V prvej polhodine dokázali Záhoráci otupiť snahu domácich, ale tí nakoniec slávili úspech, keď sa presadil strelou spoza šestnástky Kelemen. V 39. minúte sa pohral s pravou strany defenzívy hostí Turčák, na hranici šestnástky sa oprel do lopty a tá skončila v ľavom hornom rohu bezmocného Trefila. Úvod druhého polčasu vlial nádej hosťom, keď sa presne trafil Horvát k pravej žrdi domáceho gólmana a znížil na rozdiel jedného gólu. Lenže už o päť minút spravil fatálnu chybu Trefil, ktorý skúšal kľučku na domáceho Turčáka. Ten bol úspešnejší a zasunul loptu do prázdnej brány. Po hodine hry sa k platonickej snahe dostal aj Rohožník, ale bez výraznejšej šance. V 75. minúte ešte mohol znížiť Tomovič, ale jeho strela z uhla trafila iba žrď domácej brány. Hosťujúca defenzíva kopila v závere stretnutia chybu za chybou. Striedajúci Harba takmer z polovice ihriska prekvapil Trefila, ale jeho pokus zastavila konštrukcia brány. Domáci sa však napokon štvrtého gólu dočkali. Trefil ešte dokázal v súboji s Danekom vytlačiť loptu na roh, ale z neho vznikol opäť zmätok v päťke hostí a najlepšie sa zorientoval Kozák, ktorý loptu dostal do siete hostí a uzatvoril skóre na konečných 4:1.

MFK Skalica – Košice 2:0 (1:0)
40. T. Hambálek, 48. D. Baumgartner, rozh. Kružliak. ŽK 1:4 (Voleský).

FC Rohožník – Púchov 3:2 (1:1), 25. (11), 73. M. Privrel, 52. J. Herman – 33. Ullman, 70. A. Kopičár (11), rozh. Libiak. ŽK 5:3 (Bekö, Kiss, Hitka, Holub, Pri-

vrel).

Rohožník: Trefil – Škuta (84. Tomovič), Holub, Hitka, Kiss (64. Ambra), Pittner, Horvát, Privrel, Frimmel (73. Fila), Herman (73. Ščepka), Bekö, tréner Szilárd Németh.

Do vedenia mohli ísť hostia už v 9.min., kedy mali výhodu pokutového kopu, no brankár Rohožníka Trefil ho Mrázovi chytil. Potom sa dvakrát dostal do šance Bekö. V prvom prípade netrafil bránku, no potom bol faulovaný a Martin Privrel z bieleho bodu otvoril skóre zápasu – 1:0. Domáci sa z vedenia dlho netešili, v 33. min. vyrovnal Ullman na 1:1. Po prestávke aktivita hostí k úspechu neviedla a tak v 52. min. udreli hráči Rohožníka, keď aktívny Bekö po spolupráci s Frimmelom pripravili šancu Jozefovi Hermanovi a ten nezaváhal – 2:1. Závere zápasu sa zmenil na súboj bývalých hráčov FK Senica. Najskôr z druhej penalty vyrovnal Adrián Kopičár na 2:2, bo v 73. min. na roh Škutu najvyššie vyskočil Marek Privrel a presnou hlavičkou pridal svoj druhý gól, ktorým uzavrel strelecký účet stretnutia na 3:2. Hostia sa tlačili do vyrovnania, no po šanci Ščepku mali aj šťastie. Jeho strela orazítkovala žrď.

Ďalšie výsledky 5. kola: Ban. Bystrica – Šamorín 1:1, Humenné – Komárno 1:0, Námestovo – Podbrezová 2:4, Bardejov – Trebišov 0:0, Slovan B – Petržalka 0:2, Žilina B – Dubnica 4:3.

4. liga SZ 3. kolo

Obidve mužstvá zo Záhoria sa v 3. kole tešili z víťazstiev. Radimov vôbec z prvého, Gbely z prvého na ihrisku súpera.

Radimov – Ladce 3:0 (2:0), 10. A. Šebesta, 45. D. Frühauf, 84. P. Božek, rozh. Mlinkovics – Volf, Bircsák. ŽK 1:1 (A. Šebesta – M. Adamec.

Radimov: Riška – Vanek, Šefčovič, Halaj, Včelka, Drápal (73. Baláž), Šebesta (87. Dermek), Mička, Pukančík (46. Vašíček), D. Frühauf (73. Božek), Hýroš (73. Tomašovič), tréner Tomáš Miša.

V zápase tabuľkových susedov sa viac darilo domácemu mužstvu, keď už v 10. min. dostal Radimov do vedenia Andrej Šebesta – 1:0. Dobíjanie súperovej brány v prvom polčase uzavrel gólom do šatne David Frühauf – 2:0. Kto je lepším mužstvom z tejto dvojice nebolo pochýb, domáci si vytvárali šance, no chýbala efektivita. Až na záverečnú štvrťhodinku prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč Patril Božek a o chvíľu potvrdil svoje kanonierske schopnosti, keď v 83. min. uzavrel strelecký účet stretnutia gólom na 3:0. V Radimove sa tak tešili z prvého víťazstva v sezóne.

Macek Knihy.Zahori

Dolné VesteniceNafta Gbely 1:3 (1:3), 45. T. Olej (11) – 14. O. Bohun, 28. T. Bartal, 41. D. Nemec, rozh. Mészároš – Chlebo, Bojda. ŽK 3:3 (Palkovič, Mráz, Kocák).

Gbely: P. Ravas – Veselský, Neoveský, Dvořák (80. Smetana), Bzdúšek, Bartal, L. Ravas, Palkovič (80. Žáček), Mráz, Bohun, Nemec (85. Kocák), tréner Adam Ambra.

Gbely sa vo Vesteniciach prezentovali výbornou hrou i efektivitou, keď po necelej polhodinke vyhrávali už 0:2. Najskôr sa presadil v 14. min. Ondro Bohun a v 28. min. pridal Tomáš Bartal aj druhý gól – 0:2. Keď v 41. min. zvýšil Dominik Nemc už na 0:3, zdalo sa byť rozhodnuté, no prísny pokutový kop v nadstavenom čase prvého polčasu vykresal iskierku nádeje pre domácich futbalistov. Premenil ho T. Olej a znížil na 1:3. Po prestávke sa domáci snažili o skorigovanie, prípadne o zvrat v stretnutí, no Naftári im umnou hrou nedovolili takmer nič a zaslúžene si priviezli tri body.

Ďalšie výsledky: Lehota – Boleráz 4:0, Horná Krupá  – Vrbové 4:1, Kvašov – Prievidza 2:0, J. Bohunice – Trebatice 4:1, Trenč. Stankovce – Piešťany 1:0, Domaniža – Hlohovec 5:1, Bánovce – Prečín 1:2.

5. liga Juh 3. kolo

Po dvojcifernom výprasku z prvého kola futbalisti Brodského vo Veľkom Blahove (10:0) prišlo v Jelke niečo ešte oveľa horšieho. Budú musieť poriadne prevetrať kroniku, aby zistili, kedy utŕžili (a či vôbec) takéto prehry.

Jelka – Brodské 16:1 (10:1), Jež, Nagy a Varhaník 3, Tamás 2, Huszár, Cingel, Farkas, Olšinský, Kočica – 21. M. Bartal, rozh. Revay – Ševčík, Kovačík.

ŽK 1:2 (Hnát – Gombos, Sánka).

Brodské: Bílek – Hnát, Trubiroha, Jakubec, Čermák (46. Antálek), Blaha, Kompuš, Gonda, T. Daniel, Ovečka, Bartal, tréner Ladislav Libuša.

Ďalšie výsledky: Nový Život – Zlaté Klasy 3:2, Trstice – Malá Mača 0:3, Kračany – Šoporňa 2:1, Mostová – Zvončín 1:1, Čenkovce – Topoľníky 3:1, V. Blahovo – Lehnice 1:1, voľno – Janíky

BFZ 3. liga 3. kolo

FC Žolík Malacky – Rovinka 1:1 (0:1), 79. D. Lipták – 34. Kollár, r. Vašš, ŽK

3:7 (Rišo, Rupec, D. Lipták). ČK 0:1 (68. Štefunko).

Malacky: M. Adamovič – Rupec, Rišo, Kaňka, Miklušičák (80. Dohnanský), Hezoučký (84. M. Lipták), Livora (71. D. Lipták), Rampáček, Martinka, Kusalík (90. Kuma), Mifkovič (65. Zmajovič).

Rovinka sa na Záhorí predstavila ako vyspelé mužstvo (v minulej sezóne vyradila z pohára Senicu). Po väčšinu času prvého polčasu mala hru v moci a aj sa zaslúžene ujala vedenia, keď debutujúceho Adamoviča v domácej bráne presnou hlavičkou prekonal Kollár – 0:1. Šance domácich Mifkoviča a Kusalíka ostali nevyužité. Po prestávke Malacky riadne pridali. Šancu mal Kaňka a Kusalíkovu strelu zastavila žrď. Od 68. min. hrali domáci v početnej výhode, keď ČK videl hosťujúci Štefunko a dokázali to aj využiť. Prvá strela Hezoučkého ešte nebola presná, no v 79. min. brankár súpera jeho strelu neudržal a striedajúci David Lipták ju už nemal problém poslať do odkrytej bránky – 1:1. Ďalšie šance už domáci nevyužili a tak sa body napokon delili.

Ďalšie výsledky 3. kola: Bernolákovo – Senec 2:0, Pezinok – Tomášov 1:1, N. Dedinka – Inter 1:7, Rusovce – Dev. N. Ves 6:0, Ivanka – Kalinkovo 2:0, Dun. Lužná – Rača 1:4, Most – Vrakuňa 4:3.

BFZ 4. liga

Výsledky 3. kola: NŠK Bratislava – Jakubov 4:1 (1:0), g. h. 57. Nikolič, Závod – Jablonové 0:3 (0:1), 34. D. Ferenčič, 88. T. Masarovič, 90. M. Kovár, Karl. Ves – Kostolište 2:3 (1:2), g. h. 5. M. Juriga, 31. P. Haľko, 49. D. Bartoš, Vajnory – Veľké Leváre 4:1 (2:0), g. h. 51. T. Hájek, Láb – Lamač 5:3 (2:2), g. d. 13. Galajda, 34. Ďurica, 47. Horváth, 54. Ščasný, 79. Višváder, Domino – Limbach 1:1, Svät Jur – Slov. Grob 2:2, CFK Pezinok – Čunovo 1:1, Jarovce – Vištuk 3:1.

ObFZ BA vidiek 5. liga

Výsledky 2. kola: Malacky B – Šenkvice 4:2 (2:2), 3., 85. M. Búzek, 39. A. Haring, 90. M. Lipták, Dubová – Vysoká p. Mor. 2:2 (1:0), g. h. 55. A. Mackovič, 88. J. Štefanovský, Stupava – Plav. Mikuláš 0:1 (0:0), 78. L. Klíma, Doľany – Modra 0:7, Častá – Budmerice 1:1, Viničné – Pezinok B 4:1, Lozorno – Plav. Štvrtok hrajú 1.9.