Premiérové podujatie s názvom sociálny workshop, ktorý upriamuje pozornosť na potreby hendikepovaných ľudí a ich rodiny, sa uskutoční v sobotu (4. 9.) od 10.00 h v dome kultúry v Senici. TASR o tom informoval hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

V rámci sociálneho workshopu budú pripravené prezentácie poskytovateľov špeciálnych sociálnych služieb i predajcov špeciálnych zdravotníckych pomôcok. “Oslovili sme aj niekoľko špecializovaných rehabilitačných centier a takisto zástupcov pobočky Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Senici, aby návštevníci mohli dostať čo najkomplexnejšie informácie,” dodáva za organizátorov Oľga Vašková z občianskeho združenia Amare čavore.

Záhorácke rádio 2024 01

Workshop sa uskutoční na prvom poschodí domu kultúry, ktorý disponuje bezbariérovým prístupom aj pre vozíčkarov. “Ambíciou je sústrediť služby, zdravotnícke pomôcky alebo poradenstvo v jednom čase na jedno miesto, čo považujem za veľké pozitívum takéhoto projektu. Aj preto mesto podalo pomocnú ruku pri jeho organizovaní,” uviedol primátor Martin Džačovský.

“Prednáškový blok sa začne o 11.00 h s témami ako inkontinencia, fyzioterapia, aromaterapia, tréningy samostatnosti pre vozíčkarov, dentálna hygiena, služba včasnej intervencie alebo základy poskytnutia prvej pomoci,” informovala Moravcová.


.

Lapková patrola