Veľké prekvapenie sa zrodilo v Holíči, kde vyhral Rohov vysoko 4:0. Po prehre 5:1 v Mokrom Háji v dohrávke 1. kola je Holíč už v pásme zostupu.

Foto zo stretnutia Kunov – Petrova Ves 0:3. Hosťujúci Lukáš Nemečkay (s loptou) v súboji s domácimi Jurajom Belohlávkom a Dávidom Ventúrom (vpravo).

Rybky si hrajú svoju ligu a stále sú na čele tabuľky bez straty bodu. Polepšilo si aj Hlboké, ktoré zdolalo Radošovce po skvelom prvom polčase. Mokrý Háj po spomínanej predohrávke si aj so Sobotišťom poradil rozdielom štyroch gólov. Jediná remíza sa zrodila v Dubovciach, kde sa presadili kanonieri obidvoch mužstiev, domáci Rado Drgon a Lukáš Pavlačka z Oreského.

ObFZ 6. liga
Skupina A 7. kolo

Hlboké – Radošovce 3:0 (3:0), 3. L. Chrenek, 31. J. Kovalovský, 45. D. Štora, r. Jablonický, Otrubčák, Kahúň.

Hlboké vybavilo všetko už v prvom polčase. Lukáš Chrenek na rozdiel od pohárového zápasu (s Rybkami) tentoraz svoju tutovku premenil a v poslednej štvrťhodinke pridali góly aj Juraj Kovalovský a Dominik Štora. Snaha hostí o odpútanie sa z poslednému miesta tabuľky nebola úspešná.

Pop. Močidľany – Jablonica 1:2 (0:1), 53. M. Foriška – 34. D. Slovík, 85. P. Januška, r. Lapoš, Škrinár, Fekete.

V Močidľanoch sa hral vyrovnaný zápas s minimom šancí na obidvoch stranách. V prvom polčasu malo každé mužstvo po jednej šanci. Kým domáci svoju Kopalkom nevyužili, hostia v 34. min. z trestného kopu trafili brvno a Dominik Slovík poslal odrazenú loptu do siete – 0:1. Po prestávke Novák už prekonal brankára S. Slobodu, no tomu pomohol na bránkovej čiare Peterka. V 53. min. sa už domáci dočkali, keď po prihrávke Tokoša napálil loptu pod brvno Mišo Foriška – 1:1. Skvelú šancu nevyužil Novák a súboj menovcov Slobodovcov vyznel pre brankára Jablonice Sebastiána, ktorý tutovku domácemu Jánovi zneškodnil. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 85. min., keď po ojedinelom brejku hostí rozhodol Paťo Januška – 1:2. Zápasu by pasovala viac remíza.

Holíč – Rohov 0:4 (0:2), 22., 29. I. Ravas, 63., 81. E. Dubec, r. Jablonický, Ma. Šefčík, Patka.

Najväčšie prekvapenie 7. kola sa zrodilo v Holíči, kde si futbalisti Rohova „vylepšili“ skóre. V doterajších šiestich zápasoch dali spolu 5 gólov, v Holíči hneď štyri. V prvom polčase sa dvakrát presadil ich kanonier Ivan Ravas a po prestávke ho napodobnil aj striedajúci Erik Dubec, ktorý svoj prvý presný zásah dal necelé štyri minúty po svojom príchode na hraciu plochu.

Cerová – Rybky 1:5 (0:1), 62. M. Holič – 40. F. Ravas, 50., 88. L. Petrúfka,

1. J. Chvála, 83. J. Kuchta, r. Hušek, Michalička, Daniš.

Rybky sú v laufe. Po pohárovom víťazstve v Hlbokom (1:2) vyhrali aj „majsták“ na Cerovej. Domáci držali nerozhodný stav až do záveru úvodného polčasu, kedy s presadil Fredy Ravas – 0:1. Desať minút stačili po prestávke hosťom, aby po góloch Lukáša Petrúfku a Jakuba Chválu ušli na 0:3. Až potom sa presadili aj domáci, keď Marek Holič znížil na 1:3. Na zvrat v stretnutí domáci nemohli ani pomyslieť, naopak, Jakub Kuchta a svojím druhým gólom Petrúfka uzavreli na konečných 1:5.

Mokrý Háj – Sobotište 4:0 (1:0), 32. M. Biskupič, 66. J. Pobuda, 70., 85. T. Tokoš, r. Vlk, Knap.

Z „anglického týždňa“ vyťažil Mokrý Háj 6 bodov a skóre 9:1, čo ho posunulo hneď za vedúce Rybky o skóre pred Jablonicu. Po 5:1 v dohrávke s Holíčom si poradil aj s ambicióznym Sobotišťom. V prvom polčase sa presadil po polhodinke hry Marek Biskupič – 1:0. Zvýšiť mohol Eisner, no v čistej šanci neuspel. Po prestávke pridal druhý gól Jaro Pobuda a dva po skvelých individuálnych akciách Tomáš Tokoš – 4:0. Mohol zavŕšiť aj hetrik, no nevyužil peknú prihrávku Vaška.

Dubovce – Oreské 1:1 (0:1), 64. R. Drgon – 31. L. Pavlačka, r. Kahúň, Polakovič, Thao.

V stretnutí tabuľkových susedov sa zrodila zaslúžená remíza, keď sa každé z mužstiev presadilo iba raz. V prvom polčase išli do vedenia hostia, keď v 31. min. domáceho brankára Tima Pekara prekonal kanonier Lukáš Pavlačka – 0:1. Po prestávke sa presadil aj bývalý kráľ strelcov ObFZ Senica Rado Drgon (ešte v drese Radošoviec), ktorý v 64. min. nedal šancu Peťovi Štefkovi a stanovil na konečných 1:1.

Dohrávka 1. kola: Mokrý Háj – Holíč  5:1 (1:1), 24., 77., 81. P. Vaško, 64. M. Biskupič, 88. T. Tokoš – 10. M. Spazier.

V dohrávke 1. kola vyhral v súboji minuloročných krajských mužstiev Mokrý Háj vysoko 5:1. Holíč sa síce ujal vedenia Marekom Spazierom, no potom prevzal dirigentskú taktovku autor hetriku Peter Vaško. Ďalšie góly pridali Marek Biskupič a Tomáš Tokoš.

Skupina B 7. kolo

Neuveriteľnú efektivitu majú hráči Lakšárskej Novej Vsi. Druhý najlepší útok v súťaži majú Kopčany so 17 gólmi a Lákšáre ich nastrieľali dvakrát toľko – 34. Búrani po domácom výprasku s nimi si napravili chuť trojbodovým ziskom v Čároch. Nehrali sa v Strážach, kam nepricestovali Jáňania. Mali viacero zranených a chorých hráčov.

Lakš. N. Ves – Kúty 7:0 (4:0), 1. R. Winkler, 23., 35., 84. R. Biksadský, 37. T. Velický, 60. J. Michalica, 86. N. Hubek, r. Vlk, Knap, Blaha.

Už z prvej akcie dal Robo Winkler vedúci gól domácich – 1:0. Do prestávky pridal ďalšie dva Biksadský a polčasové skóre uzavrel Tomáš Velický – 4:0. Hostia zrejme nemali svoj deň a po prestávke inkasovali ešte trikrát. Hetrik uzavrel Biksadský a trafili sa aj Michalica a Noro Hubek.

Slovan Šaštín – Štefanov 3:2 (3:1), 14. E. Brunner (11), 38. D. Schlosser, 44. M. Herda – 21. R. Mokrohajský, 82. J. Chudý, r. Srnec, Černek, B. Dutka.

Domáci Slovan mal výborný prvý polčas, v ktorom si vypracoval dvojgólový náskok. Po prestávke sa im už strelecky nedarilo, naopak, Štefanov dal Chudým kontaktný gól na 3:2. Šaštín sa musel obávať o výsledok, no hostia už ďalší gól nepridali.

Kopčany – Bor. Sv. Jur 7:1 (2:0), 4., 34. M. Negrean, 53., 61., 82. O. Zabadal, 58., 64. F. Daniel – 81. T. Polák, r. Lapoš, Fekete, Škrinár. ČK 1:0 (28. A. Praženka).

Jurania ešte nezískali ani bod a zrejme so ziskom nemohli rátať ani v rozbehnutých Kopčanoch. Tie cez týždeň vyhrali pohár v Jánoch 5:1 a aj teraz nasúkali súperovi veľa gólov, hoci od 28. min. hrali oslabený o vylúčeného Alexa Praženku. Aspoň čestný úspech hostí zaznamenal Tomáš Polák, keď znižoval na 6:1. Minútu po ňom uzavrel svoj hetrik Ondro Zabadal.

Čáry – Bor. Mikuláš 1:2 (1:1), D. Kollár – R. Cintula, L. Petrík, r. Lapoš, Škrinár, Fekete.

Vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách. Hostia sa ujali vedenia zo svojej prvej strely na bránu, keď z 25 m trafil nechytateľne od tyče Robo Cintula – 0:1. Domáci zatlačili, po faule na Kuníka získali výhodu pokutového kopu, ktorý premenil Denis Kollár – 1:1. Aj po prestávke sa hral vyrovnaný futbal, viac šťastia mali napokon hostia, ktorí dali víťazný gól zásluhou Lukáša Petríka – 1:2. Zápasu by viac svedčala remíza.

Spartak Stráže – Mor. Sv. Ján 3:0 kont., hostia neprišli.

Dohrávka: Bor. Sv. Jur – Slovan Šaštín 8.9.

ObFZ 7. liga 7. kolo

Vedúce kvarteto si pripísalo plný počet bodov, pričom okrem Smrdák hrali všetci na ihriskách súperov. Polepšili si v Smolinskom, ktorému v prípade neúspechu hrozila dokonca posledná priečka, ak by Koválov uspel v dohrávke so Š. Humencami. Tá sa však nakoniec ani nehrala, nakoľko Koválov sa proti rozhodnutiu ŠTK odvolal.

Letničie – Koválov 2:1 (2:0), 24. (11), 41. P. Kuček – 65. Matej Kuba, r. Polakovič, Michalička.

V súboji dvoch mužstiev zo samého spodku tabuľky bolo úspešnejšie domáce Letničie zásluhou výborného prvého polčasu a strelecky disponovaného Paťa Kučka. Ten najskôr premenil nariadený pokutový kop a chvíľu pred prestávkou svojim druhým gólom stanovil na polčasových 2:0. Po prestávke efektivita domácich ustala a k slovu sa dostali aj hostia. V 65. min. sa im podarilo znížiť gólom Mateja Kubu na 2:1, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Smrdáky – Rovensko 2:0 (1:0), 13. T. Horvát, 65. J. Pagáč, r. M. Dutka.

Po vypadnutí zo Sportika cupu s Kútami si chceli Smrdáky napraviť chuť s Rovenskom, čo sa im aj podarilo. Do vedenia ich dostal už v úvodnej štvrťhodinke Tomáš Horvát. Po prestávke zvýšil na konečných 2:0 Juraj Pagáč.

Trnovec – Š. Humence 2:6 (1:3), 27. L. Talla, 48. R. Uher – 18., 44., 61., 70., 76. S. Grunner, 38. A. Foriška (11), r. Mráz, Daniš.

Bol to „One man show“ Slávu Grunnera, autora piatich gólov hostí. Do prestávky dal dva a jeden pridal Aleš Foriška z penalty. Lukáš Talla v 1. polčase vyrovnával na 1:1 a chvíľu po prestávke znížil Rado Uher na 2:3. Lenže Grunner čistým hetrikom v priebehu štvrťhodinky definitívne rozhodol o troch bodoch doteraz nezdolaných Š. Humeniec.

Kunov – Petrova Ves 0:3 (0:1), 44. D. Weiss, 68. D. Gál, 73. D. Cao, r. Knap, Vlk.

Ako prvý pohrozil domáci Kunov, no trestný kop Kollára skvele vyrazil J. Lánik. Hostia odpovedali šancou Michala Mihálika a tutovkou Macánka, no ani jeden Fábika neprekonal. Po skvelej akcii týchto dvoch hráčov z 5 m netrafil David Gál. Lánik si poradil aj so strelou Fajnora, no v 44. min. po faule na Gála excelentne trafil z trestného kopu ľavačkou David Weiss – 0:1. Po prestávke hra obojstranne stratila svoju kvalitu. Až v závere pri snahe o vyrovnanie domáci otvorili obranu, čo hostia využili na strelenie ďalších dvoch gólov. Ich víťazstvo, ktorý bolo zaslúžené.

Sekule – Unín 0:2 (0:1), 23. M. Krempa, 80. D. Kozány, r. Bednár, Babic.

Unín bojuje o postup a ak si nechcel pustiť Petrovku ďaleko pred seba, musel v Sekuliach bodovať naplno, čo sa mu aj podarilo. V 23. min. dostal hostí do vedenia Martin Krempa. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no Dan Huszár v bráne hostí bol neprekonateľný. Naopak, v 80. min. pridal gólovú poistku David Kozány, čím si Unín druhé miesto udržal.

Smolinské – Hradište 1:0 (0:0), 73. R. Buček, r. Tubl, Jánošík.

Hradište je príjemným prekvapením doterajšieho priebehu jesennej časti. Domáci však potrebujú každý bod, aby sa vymotali z pásma zostupu. Veľkou bojovnosťou sa im silného súpera podarilo zdolať zásluhou gólu Riša Bučeka zo 73. minúty, zásluhou čoho sa zaradili hneď za „silnú päťku.“

Dohrávka 3. kola Koválov – Š. Humence.

ObFZ 8. liga 7. kolo

Všetky body zo 7. kola ostali doma. Ani jedno hosťujúce mužstvo nedokázalo uchmatnúť u súpera ani bod. Prietrž napriek tomu že mala voľno, si udržala svoje vedúce postavenie.

Chropov – Bukovec 3:0 (1:0), 25. P. Špaček (11), 53. O. Orth, 68. vlastný (D Petrák), r. Kopúnek.

Domáci mali stálu prevahu, ktorú vyjadrili do prestávky gólom Petra Špačka z penalty. Chvíľu po prestávke pridal Ondro Orth druhý gól domácich a o konečnú podobu skóre sa postaral vlastný gól Petráka – 3:0.

Dojč – Vrádište 5:3 (2:1), 32. (11), 50. R. Búzek, 45. Š. Mach, 75. R. Klena, 88. R. Morávek – 28., 47., 65. J. Rehák, r. Thao.

V zápase bohatom na góly sa vedenia ujali hostia Jurajom Rehákom. Z penalty vyrovnal Robo Búzek a ešte do prestávky otočil skóre Šimon Mach. Na tento, ale aj na druhý gól Búzeka stačil odpovedať Rehák, ktorý tak uzavrel svoj hetrik – 3:3. Na góly Ríša Klenu a Ruda Morávka hostia už odpoveď nenašli.

Osuské – Chvojnica 3:1 (2:1), 4. M. Lukáč, 19., 47. M. Winter – 17. D. Šiška, r. Bednár.

Osuské malo skvelé vstupy do obidvoch polčasov, čo bolo rozhodujúce. Skóre otváral v 4. min. Mišo Lukáč a uzatváral v 2. min. druhého polčasu svojim druhým gólom Milan Winter.

Jablonka – Podbranč 3:2 (3:0), 10. D. Švancara, 16. J. Gaža, 40. D. Švancara – 50. P. Pucheľ, 85. J. Miškech, r. Bušo, Jančo. ČK 1:1 (74. D. Švancara – 74. P. Pucheľ).

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom získali domáci trojgólové vedenie, čo ich zrejme uspokojilo a o svoj náskok a body takmer prišli. Obidve mužstvá dohrávali bez vylúčeného hráča po vzájomnej strkanici a urážkach.