V súvislosti s návštevou pápeža Františka v meste Šaštín-Stráže 15. septembra bude potrebné počítať s určitými dopravnými obmedzeniami aj na diaľnici D2. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

ilustračné foto

S uzavretím diaľnice treba počítať v stredu (15. 9.) z Bratislavy smerom na Kúty od 7.00 do 9.00 h, v smere Veľké Leváre – Bratislava približne o 8.00 h a v prípade hraničného priechodu v Brodskom smerom na Slovensko v čase od 11.00 do 13.00 h.

Nathaniel Knizkaren 2023

“Mimo uvedených časov budú môcť diaľnicu D2 využívať vodiči osobných vozidiel. Presun po diaľnici D2 je počas vykonávania bezpečnostných opatrení pre vodičov nákladných vozidiel pozastavený. Uvedené časy sú orientačné, môžu sa operatívne meniť podľa programu pápeža Františka,” uviedla Bárdyová.

Polícia vyzýva verejnosť, aby zvážila svoj presun v uvedených časoch a na miestach, kde budú dopravné obmedzenia. “V opačnom prípade bude potrebné počítať so zdržaním. Taktiež apelujeme na dodržiavanie pokynov policajtov, ktorí budú zabezpečovať plynulosť cestnej premávky a verejný poriadok,” upozornila hovorkyňa Prezídia PZ.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024