Zápas kola sa hral v Jablonici, diváci videli na obidvoch stranách množstvo šancí, o výhre hostí rozhodol dvomi gólmi ich kanonier Lukáš Pavlačka. Ešte o jeden gól viac dal hráč Rohova Ivan Ravas a všetky z veľkej diaľky.

Zo zápasu Jablonica – Oreské 1:2

V Radošovciach vstala z popola Iskra Holíč, domácim tak ostal aj naďalej Čierny Peter. V Močidľanoch sa nehralo kvôli nariadenej karanténe.

ObFZ 6. liga Skupina A 8. kolo
Jablonica – Oreské 1:2 (0:1), 46. D. Slovík – 45., 57. L. Pavlačka, r. Jablonický, Ma. Šefčík, Michalička.

Vzhľadom k tomu, že sa stretli dve popredné mužstvá, kvalita zápasu troška zaostávala, no nahradilo ju veľké množstvo šanci na obidvoch stranách, čo zápas urobilo zaujímavým. Šance hostí mali Pavlačka i Jabloničan Ligás v drese hostí, Miro Baláž, Podrazil a najväčšiu spálil Braňo Baláž. Z domácich dvakrát neuspel Galba a sami pred brankárom Štefkom nepochodili Januška a Galba. V 45. min. sa už skóre menilo, keď najskôr šancu Pavlačku vychytal Sloboda, no z následného rohu už hlavička Lukáša Pavlačku bola presná 0:1. Z prvého útoku po prestávke unikol dovtedy najlepší hráč domácich Závodský a jeho center poslal akrobaticky do siete Dominik Slovík – 1:1. Bohužiaľ sa pri tejto akcii Závodský zranil, musel odstúpiť a sila domácich opäť klesla. V 57. min. neudržal Sloboda center po trestnom kope a Pavlačka nekompromisne dal na 1:2. Pri snahe domácich si Štefka dobre postavil tyčky, po strelách Jánosíka a Janušku mu pomohlo brvno, vyrovnať sa domácim už nepodarilo. Možno by zápasu viac svedčala remíza.

Radošovce – Holíč 1:4 (0:1), 53. E. Vávra – 38. M. Nečas, 70., 84. S. Nikolič, 79. R. Konečný, r. Vlk, Polakovič, Thao.

V súboji dvoch posledných mužstiev tabuľky si Holíčania udobrili svojich fanúšikov po minulotýždňovom domácom zaváhaní s Rohovom (0:4). Do prestávky sa ujali vedenia gólom Nečasa, no chvíľu po prestávke vyrovnal Erik Vávra na 1:1. Ukončil tak 333 minútové čakanie svojho mužstva na gól. Naposledy sa z presného zásahu tešili ešte vo 4. kole, ktorý dal Edo Vávra. Záver však mali lepší hostia, ktorí v priebehu 14 minút dali tri góly. Dvakrát trafil Nikolič a jeden gól pridal Roman Konečný.

Rohov – Dubovce 3:1 (1:0), 45., 60., 85. I. Ravas – 53. R. Drgon, r. Rusinko, Mráz, Šturdík.

Rohov bol zo začiatku aktívnejší, Ivan Ravas sa spočiatku zastreľoval, no nepresne. Z trestného kopu netrafil ani Baláž. Šancu hostí nevyužil Drgon. Pred prestávkou zahrávali hostia roh, no po odrazenej lopte sa dostal do brejku Ravas a do odkrytej bránky dal z 30 m na 1:0. Po prestávke snahu hostí o vyrovnanie korunoval v 53. min. Rado Drgon, ktorý prudkou prízemnou strelou vyrovnal – 1:1. Dlho sa však netešili, malú domov Gregúrka vystihol Ravas a za takmer 30 m prehodil vybehnutého Pekara – 2:1. V závere už hrali hostia vabang, no bol to opäť Ivan Ravas, ktorý opäť presnou strelou z 30 metrov obstrelil brankára a zavŕšil svoj hetrik – 3:1.

Rybky – Hlboké 3:0, 45. K. Ravas, 85. A. Beňo, 90. L. Petrúfka (11), r. Vlk, Jablonický.

V hodovom zápas výbornej úrovne pred takmer 300 divákmi potvrdili domáci úlohu favorita a svojho súpera zdolali trojgólovým rozdielom. Prvé šance nevyužili hosťujúci Morávek a ani domáci Černek. Ani kapitán hostí Kumančík hlavou nemieril presne, rovnako aj domáci Kuchta. V 45. min. už po centri Beňa Kristian Ravasa lobom prekonal Noščáka – 1:0. Po prestávke už mali domáci výraznú prevahu, šance Beňa, Bartoška a Černeka ostali nevyužité, rovnako aj Kumančíka. Noščákovi po strelách Kuchtu a Beňa pomohlo brvno a neuspel ani Morávek, ktorého vychytal Toman. V 85. min. vrátil K. Ravas gólovú prihrávku Adamovi Beňovi a bolo 2:0. Pri vabangu hostí sa otvorila ich obrana a po faule na Lukáša Petrúfku sám faulovaný z penaltu zvýšil na konečných 3:0.

Sobotište – Cerová 0:2 (0:2), 34. A. Zuzkovič, 40. M. Holič, r. Kopúnek, Michalička.

V stretnutí tabuľkových susedov rozhodli hostia o svojom víťazstve už v prvom polčase, keď skóre zápasu otvoril v 34. min. Adrián Zuzkovič. O šesť minút zvýšil Marek Holič vedenie hostí na polčasových 0:2. Po zmene strát snaha domácich o zvrat v stretnutí nebola úspešná a hostia sa po zisku troch bodov posunuli po prvej polovice tabuľky.

Pop. Močidľany – Mokrý Háj odložený z dôvodu nariadenej karantény u niektorých hráčov OFK Mokrý Háj.

Skupina B 8. kolo
Desaťgólovú smršť videli diváci v Lakšároch, nebola z toho však očakávaná vysoká výhra domácich. Nebola však jediná. V Borskom Jure padlo dokonca 20 gólov, desať v zápase so Strážami a desať v dohrávke so Šaštínom.

Lakš. N. Ves – Čáry 6:4 (2:2), 20. (11), 54., 57. T. Velický, 26. R. Biksadský, 66., 69. A. Vrablic – 13., 49. S. Polák, 41. D. Kollár (11), 73. F. Kuník,

1. Lapoš, Škrinár, Fekete.

Očakával sa jednoznačnejší výsledok pre Lakšáre, no Čáry príjemne prekvapili a nakoniec môžu hovoriť aj o nešťastnej prehre. Vyhrávali na začiatku prvého i druhého polčasu, zakaždým po góloch iba 17 – ročného Sebastiána Poláka a mali aj šance na zvýšenie svojho vedenia, no neboli efektívni. Domáci rozhodli po prestávke, keď v priebehu 12 minút dali štyri góly, po dva vždy v trojminútových intervaloch. Obe mužstvá mali aj výhodu pokutových kopov, domáci Tomáš Velický i Denis Kollár ich rutinérsky premenili.

Bor. Sv. Jur – Spartak Stráže 3:7 (1:2), 43. A. Maxian, 67. E. Pollák, 87. K. Krahčír – 1., 69., 89. D. Chropovský, 45. D. Fukna, 61., 63. (11), 81. R. Slovák, r. Dutka, Černek, Srnec.

Jurania sa prvých bodov nedočkali ani na ôsmy pokus. Mali však veľmi silného súpera a popravde sa to od nich tentoraz ani nečakalo. V drese hostí sa hetrikom prezentovali až dvaja hráči. Prvý uzavrel v 81. min. Robo Slovák a chvíľu po ňom aj David Chropovský, ktorý dal prvý i posledný gól zápasu.

Bor. Mikuláš – Slovan Šaštín 1:1 (0:0), 27. D. Pálka – 33. E. Brunner (11), r. Tubl, Blaha.

Susedské derby začalo lepšie domáce mužstvo, ktoré sa v 27. min. ujalo vedenia po góle Dušana Pálku. Netrvalo dlho a hostia vyrovnali z nariadeného pokutového kopu, ktorý premenil Erik Brunner – 1:1. Týmto rozhodnutím i neuznaným gólom po prestávke sa domáci cítia poškodení.

Štefanov – Kopčany 1:0 (0:0), 53. R. Hlavenka, r. Lapoš, Škrinár.

Vyrovnaný zápas rozhodli domáci až po prestávke, keď víťazný gól dal v 53. min. Roman Hlavenka – 1:0. Snaha hostí o vyrovnanie úspech nepriniesla.

Kúty – Mor. Sv. Ján odložené na stredu 15.9.

Dohrávka 6. kola: Bor. Sv. Jur – Slovan Šaštín 2:8 (1:4), 9. S. Hrnek, 84. S. Kopiar – 1. (11), 68. E. Brunner, 9. T. Cvečka, 22. T. Perička, 39., 73., 82., 84. B. Tureček, r. Vlk, Knap, Lapoš.

Hneď z prvého útoku bol po prihrávke Turečka faulovaný Brunner a sám premenil aj penaltu – 0:1. Po góle Cvečku na 0:2 ešte v tej istej minúte znížil Hrnek a na polčasových 1:4 upravili Perička a Tureček. Po prestávke zvýšil najskôr Erik Brunner na 1:5, no potom to už bolo sólo Braňa Turečka, ktorý čistým hetrikom v priebehu 11 minút zvýšil na 1:8 a zaslúžene mu patrí honor „muž zápasu“ za 4 góly a 2 asistencie. Gól Seba Kopiara na 2:8 bol už len kozmetickou úpravou.

ObFZ 7. liga 8. kolo

Ani jediný bodík neprepustili domáce mužstvá svojim súperom. Všetkých 18 bodov ostalo doma. Najpresvedčivejšie vyhrala Petrova Ves a keďže vyhrali Unín aj Šajdíkove Humence, čelo tabuľky sa nezmenilo. Tesná výhra s Kunovom katapultovala Koválov z posledného až na 8. miesto.

Petrova Ves – Trnovec 7:0 (3:0), 5. Michal Mihálik, 21., 53. D. Gál, 31., 49., 86 (11) F. Lánik, 47. L. Nemečkay, r. Fekete.

Líder s predposledným mužstvom tabuľky urobil krátky proces už v prvej polhodinke, keď zaznamenal všetky tri góly. Už v 5. min. otvoril skóre Mišo Mihálik, druhý gól pridal v 28. min. David Gál a o tri minúty uzavrel skóre polčasu Filip Lánik. Petrovka bola aj po prestávke hladná po góloch a pridala ešte ďalšie štyri.

Koválov – Kunov 3:2 (2:1), 14. M. Veselý, 41. T. Pavlík, 58. L. Slezák – 15. M. Macek, 85. J. Belohlávek, r. Knap.

Na vedúci gól Mira Veselého odpovedal už po minúte Maroš Macek a ten istý hráč mohol v 25. min. dostať hostí aj do vedenia, no nepremenil pokutový kop, za čo ich vytrestal v 41. min. Tomáš Pavlík gólom do šatne – 2:1. Po prestávke Lukáš Slezák zvýšil vedenie domácich na 3:1. Konečnú podobu skóre dal päť minút pred koncom Juraj Belohlávek.

Hradište – Rovensko 4:0 (1:0), 25., 55. B. Kolenyak, 74. T. Benek, 76. R, Baránek, r. Knap, Blaha.

Unín – Smrdáky 3:0 (1:0), 33. M. Krempa, 48. B. Perička, 76. J. Šiška, r. Bednár, Babic.

Š. Humence – Sekule 1:0 (0:0), 64. Aleš Foriška, r. Daniš.

Smolinské – Letničie 2:1 (1:0), 41. S. Maderič, 70. J. Goga – 80. M. Benčúrik, r. Polakovič, Thao.

Dohrávka 3. kola Koválov – Š. Humence.

ObFZ 8. liga 7. kolo

Chvojnica – Chropov 1:4 (0:2), g. h. O. Černek 2, O. Orth, M. Vávra, r. laik.

Chropov od prehry s Prietržou natiahol svoju sériu neporaziteľnosti na štyri zápasy a bude zrejme pre svojho jediného premožiteľa silnou konkurenciou v boji o postup. Šance boli na obidvoch stranách, no efektívnejší boli hostia, ktorí získali do polčasu dvojgólové vedenie. Aj po prestávke sa hralo v réžii hostí, ktorí bez problémov doviedli zápas do víťazného konca. K spokojnosti obidvoch mužstiev rozhodoval domáci laik.

Prietrž – Dojč 3:1 (2:1), 10. S. Novák (11), 28. R. Jarolín, 86. L. Šlahor – 30. P. Rehák, r. Hušek.

V prvej polhodine videli diváci tri góly. Hostia srdnato odolávali lídrovi tabuľky, ten definitívne rozhodol až štyri minúty pred koncom.

Podbranč – Osuské 1:1 (1:0), 1. R. Miškech – 49. O. Muravskyj, r. Rusinko, Hušek.

Vrádište – Jablonka 1:1 (0:0), 65. J. Rehák – 53. M. Sadloň, r. Kopúnek, Bednár.