Trnavská župa v spolupráci s Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou (KIRA) a inovačným štúdiom Kiuub pripravuje 24-hodinový hackaton s názvom Kiraton. Podujatie bude prebiehať 1. až 2. októbra 2021 v Trnave. Jeho cieľom je podpora elektromobility a zlepšenie zapojenia obyvateľov do tvorby verejných politík.

„So šikovnými mladými ľuďmi usporadúvame hackaton, teda súťaž inovatívnych nápadov. Tematicky sa zameriame na hľadanie inovatívnych riešení v oblasti využívania zelenej energie a rozvoju elektromobility. Druhou výzvou tohto 24-hodinového podujatia je nájsť efektívnejší spôsob komunikácie s verejnosťou. Sám som zvedavý na riešenia, ktoré prinesú jednotlivé tímy,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že podujatie súčasne podnieti spoluprácu inovátorov, marketérov, architektov, urbanistov, dizajnérov a aktívnych ľudí.

Prihlásiť sa môžu jednotlivci alebo maximálne päť členný tím. Finančná odmena pre víťazný kolektív je 2.000 eur. Záujemcovia sa môžu zaregistrovať na webovej stránke www.kiraton.sk. Účastníci podujatia na záver odprezentujú svoje návrhy. Vyhodnotí ich odborná porota. Najlepší nápad bude zrealizovaný.

Macek Knihy.Zahori

„V spolupráci so župou sme sa rozhodli podporiť občiansku angažovanosť. Počas Kiratonu budú tímy hľadať odpoveď na otázku, ako zlepšiť kvalitu a udržateľnosť participácie verejnosti. K dispozícií budú mentori, ktorí budú pre súťažiacich výbornými pomocníkmi pri tvorbe návrhov riešení,“ uviedla projektová manažérka Kiuub Kristína Petrovičová.

Župa už v súčasnosti ponúka široké možnosti zapojenia obyvateľov do vecí verejných. Najvýraznejším nástrojom je participatívny rozpočet v objeme 250-tisíc eur. Začiatkom septembra župa vyhlásila už jeho tretí ročník s termínom prihlasovania projektov do 29. októbra 2021. Aktuálne prebiehajú verejné stretnutia, aby sa záujemcovia dozvedeli kompletné informácie.


.
Toto je čítané

Prístup k optickému internetu v Senici by sa mohol čoskoro zlepšiť

Prístup obyvateľov mesta Senica k optickému internetu by sa mohol zlepšiť. Predpokladá…

20 rokov