Zápas kola sa hral v Holíči, kde domáca Iskra privíta lídra z Rybiek a pripravila mu prvú prehru v prebiehajúcom ročníku.

Foto zo zápasu Čáry – Kúty 2:1. S loptou domáci Fabian Kuník, ktorý sa najväčšou mierou pričinil o zvrat v zápase.

ObFZ 6. liga Skupina A 9. kolo
Mokrý Háj napriek hernému výpadku kvôli karanténe zdolal v dobrom zápase silnú Jablonicu. Tentoraz svojich priaznivcov sklamalo Hlboké, doma podľahlo Sobotišťu ktoré sa v tabuľke dotiahlo na svojho súpera. Opäť sa nehral jeden zápas, Močidľany necestovali na Cerovú.

Mokrý Háj – Jablonica 4:3 (1:2), 7., 69. M. Valúch, 46. I. Šefčík, 54. M. Lašák – 13. T. Slovík, 44., 53. D. Slovík, r. Vlk, Bednár.

V zápase dvoch popredných mužstiev videli diváci až sedem gólom. Hoci sa vedenia ujali domáci už v 7. min. hlavičkou Mareka Valúcha, na ich hre bol patrný tréningový výpadok. Hostia hrali dobre a zásluhou bratov Slovíkovcov ešte do prestávky otočili stav vo svoj prospech 1:2. Šance však mali aj domáci, no Biskupič trafil  žrď a Kubisa v šanci zaváhal. Hneď po prestávke síce Igor Šefčík vyrovnal, no o chvíľu Dominik Slovík svojim druhým gólom poslal hostí opäť do vedenia – 2:3. Tešili sa však iba minútu, kedy vyrovnal Marcel Lašák – 3:3. Viac za víťazstvom išli domáci, o troch bodoch rozhodla ďalšia presná hlavička Mareka Valúcha – 4:3. Proti deľbe bodov bola žrď domácej brány, ktorú trafil

Hlboké – Sobotište 0:4 (0:3), 2., 38. M. Hecht, 26. R. Tomeček, 83. vlastný (P. Kumančík), r. Dzindzík, Babic.

Mužstvo Hlbokého v sobotu „totálne vybuchlo“ a svojmu súperovi podľahlo rozdielom triedy. Hostia pritom nehrali oslnivý futbal, stačilo im len premieňať vytvorené šance, ktoré premieňali s veľkou efektivitou. Tú prvú premenil už v 2. min. Mišo Hecht. Keď Štora nevyužil veľkú šancu na vyrovnanie, pridal po polhodine hry druhý gól hostí Rado Tomeček a na polčasových 0:3 zvýšil svojim druhým gólom M. Hecht. Znížiť sa z veľkej šance nepodarilo ani Kovalovskému a brankár hostí Pullmann zlikvidoval aj gólovú hlavičku Kumančíka. Ten napokon gól dal, lenže do vlastnej brány na konečných 0:4.

Dubovce – Radošovce 3:0 (2:0), 8. R. Drgon, 18. Š. Kolštrom, 53. M. Huťťa, r. Knap, Daniš.

Už v 8. min. sa ako „nevďačník“ prejavil Rado Drgon, ktorý proti svojmu materskému klubu otvoril skóre – 1:0. Netrvalo dlho a druhý gól domácich pridal Štefan Kolštrom – 2:0. Ôsma minúta bola pre Dubovce úspešná aj v druhom polčase, kedy Milan Huťťa pridal tretí gól – 3:0. Hostia napriek snahe nič nevymysleli a domáci si tak v pohode dokráčali pre víťazstvo.

Oreské – Rohov 2:0 (2:0), 14., 29. (11) L. Pavlačka, r. Kopúnek, Hušek. ČK 1:0 (44. Starych).

Hoci domácim občas viazla kombinácia, s chuťou búšili do svojho súpera. Hneď na začiatku trafil z dobrej pozície Pavlačka dobre postaveného brankára hostí. Z druhej šance už mieril z uhla presne 1:0. V 29. min. obrana hostí faulovala Pavlačku, ktorý aj sám premenil nariadenú penaltu 2:0. V 44. min. fauloval „posledný“ Starych a videl ČK. Hráči Oreského sa po prestávku zamerali skôr na udržanie svojho vedenia a rýchle brejky. Hostia si nevypracovali gólovú príležitosť, naopak A. Baláž trafil hlavou brvno a proti hetriku Pavlačku bol brankár Greguš.

Holíč – Rybky 3:1 (0:0), 64. A. Kompuš, 72., 76. M. Hyža – 70. A. Beňo, r. Knap, Vlk, Rusinko.

Líder súťaže od úvodných minút prebral taktovku zápasu domácemu mužstvu robil poriadne problémy. Obrana domácich však stála na pevných nohách a do gólových príležitostí súpera nepúšťala. So strelami Černeka, F. Ravasa i K. Ravasa z väčšej vzdialenosti si domáci brankár Nesnadný poradil. Domáci sa pred bránu Tomana dostávali iba ojedinele, za zmienku stojí iba šanca Spatziera, ten však nemieril presne.

Druhý polčas sa však už hral v réžii domácich najmä zásluhou navrátilca Martina Uhera. V 64. min. sa v skrumáži dostal k lopte Andrej Kompuš a otvoril skóre zápasu – 1:0. Z rovnakej situácie vyrovnal o štyri minútky Adam Beňo – 1:1. Hostia sa z vyrovnania tešili iba dve minúty, keď v 72. min. poslal Iskru opäť do vedenia Michal Hyža a vedenie si poistili domáci v 76. min. kedy opäť presne mieril Hyža – 3:1. Rybky tam až vo svojom deviatom zápase spoznali svojho premožiteľa.

Cerová – Pop. Močidľany 3:0 kont., hostia zápas vzdali.

Predohrávka 17. kola

Keďže v A – skupine musia mužstvá v jeseni odohrať o dva zápasy viac, bolo treba si jedno kolo predohrať. A jeden z termínov padol na Štátny sviatok 15. septembra.

Zdá sa, že Holíč sa po nečakanej prehre s Rohovom spamätal a zaznamenal už druhú výhru po sebe, dokonca so silným Oreským. Z najtesnejších víťazstiev vonku sa tešili Jablonica a Sobotište. Mokrý Háj má kvôli karanténe odložený už druhý zápas.

Dubovce – Jablonica 0:1 (0:1), 27. T. Slovík, r. Lapoš, Škrinár, Kopúnek.

Holíč – Oreské 3:0 (2:0), 34. M. Spazier, 41. R. Konečný, 89. A. Kompuš, r. Šturdík, Mi. Šefčík, Prelec.

Hlboké – Rohov 3:2 (2:1), 3. J. Serdahely, 35. T. Vach, 66. R. Morávek (11) – 25. R. Ondrejkovič, 70. O. Ilčík (11), r. Kahúň, Polakovič, Thao.

Cerová – Radošovce 3:1 (3:1), 6. D. Badáň (11), 17. A. Roman, 25. A. Zuzkovič – 32. E. Vávra, r. Vlk, Jablonický. Ma. Šefčík, Hušek.

Pop. Močidľany – Sobotište 0:1 (0:0), 55. M. Valo, r. Mráz, Rusinko, Michalička.

Mokrý Háj – Rybky odložený z dôvodu nariadenej karantény u niektorých hráčov OFK Mokrý Háj.

Dohrávky: Pop. Močidľany – Mokrý Háj, Mokrý Háj – Rybky.

Skupina B 9. kolo
Čáry vyhrali susedské derby s Kútami naposledy 26.8.2018, dokonca na ich ihrisku. Ako chutí víťazstvo v tomto tradičnom derby si tak zaspomínali po viac ako troch rokoch.

Lakšáre začali ročník domácou prehrou 0:3 s Kopčanmi a v 2. kole hrali v Strážach 2:2. Odvtedy všetko vyhrali a svojim súperom postupne nastrieľali 8, 7, 4, 6, 7, 6 a 8 gólov. Neskutočná produktivita. V Kopčanoch sa nehralo pre problémy s pandémiou v mužstve Borského Mikuláša.

Čáry – Kúty 2:1 (0:1), 58. F. Kuník, 80. vlastný (P. Studenič) – 38. T. Smolinský, r. Kahúň, Thao.

V susedskom derby pred peknou návštevou boli Kúty od začiatku aktívnejšie. Mali viac z hry a vypracovali si aj viac šancí, z ktorých dali aj tri góly, no po dvoch presných zásahoch sa pískal ofsajd, platil iba gól z 38. min., ktorý dal Tomáš Smolinský – 0:1. Domáci mali iba jednu príležitosť, no Sebo Polák trafil do brvna. Po prestávke sa obraz hry úplne zmenil a až do konca sa hralo v réžii domácich. V 58. min. si brankár hostí Sedalík nepokryl bližšiu tyč a strela Fabiána Kuníka z ťažkého uhla mu prekĺzla do siete – 1:1. Dominik Smolinský z trestného kopu trafil iba bočnú sieť a Tomáš Smolinský ľavačkou netrafil medzi žrde. Úspech domácim nepriniesli ani pomerne nebezpečné tri rohy Kollára. Šefčíka v samostatnou úniku vychytal Sedalík a ani dorážka S. Poláka gól nepriniesla. Rozhodlo sa v 80. min., kedy prudký center aktívneho F. Kunika si zrazil Studenič do vlastnej brány – 2:1. V zúfalom nápore si Ozábal poradil so strelami Zemánka aj D. Smolinského a tak sa Čáry tešili z víťazstva po viac ako troch rokoch.

Slovan Šaštín – Lakš. N. Ves 1:8 (1:3), 42. D. Stanický – 9., 23., 45., 55. J. Cigánek, 57. O. Cigánek, 80. R. Močko (11), P. Haramia, 88. S. Velický, r. Jablonický, Polakovič. ČK 1:0 (70. F. Kučera).

Prvých 5 gólov hostí dali Cigánkovci. Štyrikrát prekonal Vacha v domácej bráne Ján Cigánek, na 1:5 zvýšil Ondrej. V posledných desiatich minútach pridali hostia ďalšie tri góly, keď sa k pokutovému kopu dokonca „dovolil“ postaviť brankár Robo Močko. Čestný úspech domácich zaznamenal Dominik Stanický, ktorým znižoval na priebežných 1:2.

Mor. Sv. Ján – Bor. Sv. Jur 3:2 (2:2), 27., 78. K. Bolf, 40. Denis Bolf – 10., 45. T. Polák, r. Škrinár, Blaha.

Ani v zápase dvoch mužstiev zo spodku tabuľky sa Jurania prvých bodov nedočkali, hoci už od 10. min. vyhrávali gólom Tomáša Poláka 0:1 a ten istý hráč aj vyrovnával po individuálnej akcii v poslednej minúte prvého polčasu na 2:2. Medzitým v súboji domáceho útočného tria Dominik Bolf, Kevin Bolf a Denis Bolf s domácim brankárom Dáriusom Bolfom poslední dvaja uspeli a otočili nepriaznivý stav v prospech domácich na 2:1. Do druhého polčasu pre zdravotné problémy už nenastúpil T. Polák a domáca obrana si mohla „vydýchnuť.“ Hostí až do záveru držal v hre Dárius Bolf, no v 78. min. už nestačil na akciu mladíkov. Prihrávku Maťa Heviziho (17) premenil na svoj druhý gól Kevin Bolf (18) a Jáňania sa mohli tešiť z troch bodov.

Spartak Stráže – Štefanov 6:0 (3:0), 16. N. Waldhauser, 16., 31., 53., 85. R. Slovák, 81. D. Fukna, r. Hušek, Kahúň, Kopúnek.

Spartak sa od začiatku „zahryzol“ do svojho súpera a prakticky ho k ničomu nepripustil. Góly začali padať po štvrťhodinke hry, kedy sa v priebehu jedinej minúty trafili Noro Waldhauser a Robo Slovák. Najmä Slovákovi sa mimoriadne darilo, keď súperovho brankára Čelústku prekonal štyrikrát. Množstvo ďalších šanci domáceho mužstva ostalo nevyužitých a tak výška skóre je pre hostí ešte prijateľná. Hostia v Strážach svojim výkonom sklamali.

Kopčany – Bor. Mikuláš zápas bol odložený.

Dohrávka 8. kola: Kúty – Mor. Sv. Ján 8:1 (5:1), 6., 20., 56., 73. M. Vrábel, 15. D. Smolinský, 30. T. Komorný, 35., 57. T. Smolinský – 19. F. Chvál (11), r. M. Dutka, Knap, Vlk.

Keď v 19. min. znižoval Filip Chvál na 2:1, nevyzeralo to, že si hostia odvezú taký „világoš“. Najviac sa oň zaslúžil štvorgólový Mário Vrábel.

ObFZ 7. liga 9. kolo
Lídra z Petrovej Vsi naštartoval za vysokou výhrou v Sekuliach hetrik Martina Mihálika

Kunov – Smolinské 2:2 (1:1), 17. D. Ventúra, 71. J. Burian – 5., 90. R. Buček, r. Dzindzík, Jablonický.

Hráči Kunova zaspali začiatok zápasu, za čo ich už v 5. min. potrestal z priameho kopu Ríšo Buček – 0:1. Domácich inkasovaný gól vyprovokoval k lepšiemu výkonu a v ďalšom priebehu prvého polčasu boli lepším mužstvom, čo vyústilo do peknej kombinácie ktorú zakončil nekompromisnou strelou do vinkla David Ventúra – 1:1. Aj druhý polčas sa hral v réžii domácich, ich vedúci gól dal Jozef Burian, no z poslednej akcie zápasu trafil neskutočne Rišo Buček a vyrovnal na 2:2. Jeho gól by mohli kludne zaradiť do znelky G-B-S.

Smrdáky – Š. Humence 2:3 (0:2), 89. V. Bôžik, 90. S. Chocholáček – 34., 65. O. Sekáč, 45. S. Grunner, r. Michalička.

Hostia boli lepším mužstvom a postupne si získali trojgólový náskok. Už v prvom polčase dali ich góly Ondro Sekáč a Slávo Grunner. Keď po hodine hry zvýšil svojim druhým gólom Sekáč už na 0:3, hostia ubrali z planu, čo sa im nakoniec nemuselo vyplatiť. Domáci v samom závere sa gólmi Bôžika a Chocholáčeka priblížili na rozdiel jediného gólu, no vyrovnať už nestihli.

Sekule – Petrova Ves 1:7 (0:5), 70. F. Volouch – 7., 36., 45. Martin Mihálik, 15., L. Nemečkay, 37. D. Weiss, 50. M. Matula, 60. P. Dvorský, r. Hušek, Daniš.

Suverénne víťazstvo lídra tabuľky, ktorý o troch bodoch rozhodol už v prvom polčase, kedy získal päťgólový náskok aj zásluhou hetriku  Martina Mihálika.

Letničie – Hradište 3:0 (2:0), 8., 43. P. Kuček, 68. J. Tomašovič, r. Škrinár, Michalička.

Prekvapujúco hladké víťazstvo Letničia. Rozhodujúci náskok získali do prestávky po dvoch góloch Kučeka . V druhom polčase pridal gólovú poistku Tomašovič.

Trnovec – Koválov 1:2 (1:1), 9. S. Košút – 25. P. Tokoš, 75. T. Pavlík, r. Thao, Polakovič.

Hoci domáci vyhrávali od 9. min. po góle Košúta, hostia svojou bojovnosťou dokázali zápas otočiť. Ešte do prestávky vyrovnal Tokoš a štvrťhodinku pred koncom rozhodol Pavlík o víťazstve Koválova.

Rovensko – Unín 1:1 (0:1), 85. T. Kratochvíl – 42. M. Uher, r. Jablonický, Dzindzík.

Góly v Rovensku padali vždy v záveroch obidvoch polčasov. Ako prvý udreli favorizovaný hostia, keď v 42. min. prekonal domáceho brankára Mišo Uher – 0:1. Na konečných 1:1 dal v 85. min. Tomáš Kratochvíl.

ObFZ 8. liga 9. kolo
Oliver Černek piatimi gólmi zostrelil Podbranč a katapultoval svoje mužstvo do čela tabuľky. Dopomohla mu však k tomu aj vysoká prehra Prietrže v Jablonke. Obrat v Osuskom zariadil dvojgólový Samko Olah.

Chropov – Podbranč 9:4 (5:1), 8., 20., 42., 62., 68. O. Černek, 27. P. Špaček, 35. O. Orth, 74., 89. T. Petri – 38. M. Filka, 65. J. Chaloupka, 73. R. Miškech, 79. J. Palkovič, r. Bednár, Babic.

Trinásť gólov videli diváci, vysoké víťazstvo domácich a päťgólovú kanonádu Olivera Černeka. Chropov týmto víťazstvom poskočil do čela tabuľky.

Jablonka – Prietrž 4:0 (2:0), 19. M. Švancara, 30. D. Švancara, 61. M. Sadloň, 86. M. Vlachovič, r. I. Švancara.

Prietrž nezvládla súboj o prvé miesto. Jablonka sa na lídra bodovo dotiahla a pomohla Chropovu ujať sa vedenia v tabuľke.

Osuské – Vrádište 2:1 (1:1), 10., 56. S. Olah – 3. J. Rehák, r. Blaha, Tubl.

Hoci hostia vyhrávali od 3. min. gólom Reháka, Samko Olah dvomi gólmi zariadil obrat v stretnutí a tesné víťazstvo domácich.

Bukovec – Chvojnica 6:2, voľno – Dojč.