Po siedmich kolách boli futbalisti Iskry Holíč v pásme zostupu, no štyrmi víťazstvami v rade sa derú postupne do hornej polovice tabuľky. Strelcom Rybiek, akoby zvlhol pušný prach.

Ilustračné foto zo zápasu Rybky – Dubovce.

Mužstvo s najproduktívnejšom ofenzívou dalo v posledných dvoch zápasoch iba po jednom góle. Susedské derby v Radošovciach režíroval štvorgólový Lukáš Pavlačka.

ObFZ 6. liga
Skupina A 10. kolo

Pop. Močidľany – Hlboké 2:3 (1:1), 2., 69. (11) M. Tokoš – 8., 65., 67. J. Kovalovský, r. Srnec, B. Dutka.

Súboj dvoch strelcov z obidvoch mužstiev skončil napokon úspešnejšie pre toho hlbockého. Domáci Tokoš síce otvoril skóre už v 2. min. na 1:0, no potom Juraj Kovalovský zaznamenal  hetrik, ktorým dostal hostí do vedenia 1:3. Tokoš svojim druhým gólom z nariadeného pokutového kopu streli kontaktný gól, no nestačilo to ani na zisk bodu.

Rybky – Dubovce 1:1 (1:1), 20. T. Vacula – 19. D. Helt, r. Ma. Šefčík, Šturdík.

Domácim strelcom akoby zvlhol pušný prach. Za 8 kôl nastrieľali 40 gólov a v posledných dvoch kolách iba po jednom. A s Dubovcami museli dokonca doháňať náskok súpera. Ten sa ujal vedenia v 19. min., kedy vyhral súboj o loptu Drgon a po jeho prihrávke otvoril skóre Helt – 0:1. Už o minútu však bolo vyrovnané, keď prihrávku Černeka zúžitkoval Tomáš  Vacula – 1:1. Drgon mohol strhnúť vedenie opäť na stranu hostí, no iba o kúsok minul pravú tyč Balážovej brány. Po dvoch príležitostiach Černeka sa vyznamenal brankár hostí Pekár. Po prestávke sa hralo prakticky na jednu bránu, no viaceré šance Černeka a Kuchtu ostali nevyužité.

Jablonica – Rohov 3:0 (3:0), 16. V. Jánošík, 22. D. Slovík, 26. M. Galba, r. Mi. Šefčík, Ma. Šefčík, M. Dutka.

Za necelú polhodinku domáca Jablonica „vybavila“ svojho súpera, keď Vlado Jánošík, Dominik Slovík a Mário Galba z pokutového kopu v priebehu desiatich minút nastrieľali tri góly. V ďalšom priebehu už viac gólov diváci nevideli, hoci šance na to boli. Mladý Nicolas Demo (16) v bráne hostí však už žiadnu loptu za svoj chrbát nepustil.

Radošovce – Oreské 0:6 (0:4), 2., 16., 25., 61. L. Pavlačka, 28. Ľ. Ligás, 56. M. Baláž, r. Tubl, Bednár, Babic.

Hrdinom susedského derby sa stal hosťujúci Lukáš Pavlačka, ktorý sám prekonal domáceho brankára Patrika Bulku štyrikrát. Najskôr čistým hetrikom do 25. min. poslal hostí do vedenia 0:3 a neubehla ani polhodinka a Ľubo Ligás zvýšil na polčasových 0:4. V úvodnej štvrťhodine druhého polčasu pridali ďalšie góly Miro Baláž a opäť Pavlačka už na 0:6. Potom sa už hostia futbalom bavili a na bránku domácich akoby zabudli.

Sobotište – Holíč 1:3 (0:0), 69. M. Kadlečík – 52. M. Spazier, 61. A. Kompuš, 77. J. Martinusík, r. Kahúň, Lapoš, Škrinár. Po bezgólovom polčase sa po prestávke s gólmi roztrhlo vrece. Po presných zásahoch hosťujúcich Spaziera a Kompuša bolo už 0:2. Domáci to však nevzdávali a Kadlečík im kontaktným gólom dal nádej aspoň na zisk bodu. Tlejúcu iskričku im však definitívke zahasil v 77. min. Jaro Martinusík – 1:3. Po počiatočných kontroverzných výsledkoch sa mužstvo Iskry Holíč postupne stabilizuje, o čom svedčia štyri víťazstvá v rade

Mokrý Háj – Cerová 3:1 (2:0), 29. P. Vaško, 43. I. Šefčík, 80. O. Irša – 55. A. Roman, r. Hušek, Polakovič, Thao.

Favorizovaní domáci získali do prestávky dvojgólové vedenie, keď najskôr prekonal brankára hostí Peter Vaško a chvíľu pred prestávkou ďalší „skalický ligista“ Igor Šefčík zvýšil na 2:0. Hostia to však nevzdávali a v 55. min. znížil Roman na 2:1. Domáci však pozornou hrou drámu nepripustili a v 80. min. definitívne rozhodli gólom Iršu – 3:1.

Dohrávky: Pop. Močidľany – Mokrý Háj, Mokrý Háj – Rybky.

Skupina B 10. kolo

Lakšárom ich sériu siedmich víťazstiev v rade ukončili Kopčany. Napriek tomu natiahli sériu bez prehry už na 9 zápasov. Slovan Šaštín chcel vrátiť svojmu súperovi prehru 5:1 z prvého kola, no Čáry si v poslednej minúte zabezpečili bod. V Strážach sa nehralo, Búrania sú stále v karanténe.

Slovan Šaštín – Čáry 3:3 (1:2), 42. M. Herda, 60. B. Tureček, 74. E. Brunner (11) – 3. J. Flajžík, 44. F. Kuník, 90. L. Šurek, r. Knap, Vlk.

Hostia boli od začiatku aktívnejší a už v 2. min. odrazenú loptu od tyčky napálil Ján Flajžík do siete – 0:1. V prvom polčase sme hrali dobre a domácich sme držali na uzde. Domáci pridali, no po akcii S. Poláka mohli zvýšiť Kuník a Flajžík. Za nevyužité šance prišiel trest. V 42. min. z trestného kopu utešenou strelou vyrovnal Matúš Herda – 1:1. To však v prvom polčase nebolo všetko. V 44. min. po prihrávke Denisa Kollára vrátil hosťom vedenie Fabián Kuník – 1:2.

Po prestávke sa trocha pritvrdilo, čo vyhovovalo domácim, ktorí aj otočili skóre vo svoj prospech. Po hodine hry vyrovnal Braňo Tureček a v 74. min. po faule premenil penaltu Erik Brunner – 3:2. Hostia to však nezabalili, bojovali a v 90. min. sa dočkali zaslúženého vyrovnania. Po akcii Kollára bol úspešným strelcom Lukáš Šúrek – 3:3.

Mor. Sv. Ján – Štefanov 4:1 (2:0), 13, 18., 49. Denis Bolf, 74. R. Mach (11) – 62. M. Valla, r. Kopúnek, Dzindzík.

Hetrik Denisa Bolfa dostal domácich hneď na začiatku do trojgólového vedenia – 3:0. Hostia to však nevzdali a nádej im priniesol gól Vallu po hodine hry. Lenže premenený pokutový kop Macha značil definitívne zisk troch bodov Jáňanov.

Kúty – Bor. Sv. Jur 3:1 (3:1), 10. vlastný (M. Miženko), 22., 28. M. Vrábel – 26. S. Kopiar (11), r. Kopúnek, Michalička, Jablonický.

Všetko podstatné sa v Kútoch udialo v prvej polhodine zápasu. Do vedenia išli domáci už v 10. min., kedy si dal Marek Miženko vlastný gól. V 22. min. zvýšil domáci kanonierMário Vrábel na 2:0, no o chvíľu využil výhodu pokutového kopu Sebo Kopiar na zníženie. Už o dve minúty dal Vrábel svoj druhý gól a upravil nielen na polčasových, ale aj konečných 3:1.

Kopčany – Lakš. N. Ves 1:1 (1:1), 2. R. Neúročný – 40. R. Biksadský, r. Vlk, Knap, Blaha.

Kopčany sú zatiaľ jediným mužstvom, ktoré dokázali s lídrom súťaže vyhrať, dokonca na jeho ihrisku rozdielom triedy (0:3). Víťazstvo z vonku však na vlastnom trávniku nepotvrdili. Na veľmi rýchly gól domácich, ktorý dal už v 2. min. Rišo Neúročný, dokázal súper odpovedať v závere prvého polčasu gólom Ríša Biksadského. V zaujímavom zápase sa po prestávke už skóre nezmenilo. Obaja brankári, domáci Vaculka i hosťujúci Mihál už nekapitulovali a tak si mužstvá body podelili.

Spartak Stráže – Bor. Mikuláš zápas bol odložený.

Dohrávka: Bor. Mikuláš – Kopčany.

ObFZ 7. liga 10. kolo

Strelecky sa výnimočne darilo Burianovcom. Dominik zo Š. Humeniec i Martin zo Smolinského zaznamenali hetrik. Iba Rado z Kunova gólovo mlčal. Mužstvá z čela tabuľky, Petrova Ves a Š. Humence, ale aj Smolinské nastrieľali svojim súperom poltucet gólov. Jediný bod pre hostí vybojovali Sekule v Koválove, keď dvakrát zrovnali jednogólový náskok domáceho mužstva.

Š. Humence – Rovensko 6:0 (2:0), 15. J. Cintula, 35., 72., 80. D. Burian, 48. S. Grunner, 56. A. Foriška, r. Hušek.

Pohromou pre hostí bolo zranenie opory mužstva, stopéra P. Vizváryho už v 9. min., čo domácim útočníkom uľahčilo cestu k bráne Bartoňa. Prvýkrát ho prekonal po štvrťhodine hry Kubo Cintula a v 35. min. svojim prvým gólom vykročil za hetrikom Dominik Burian – 2:0. Chvíľu po prestávke pridal Slávo Grunner tretí gól a na 4:0 zvýšil Aleš Foriška. Hostia s domácimi hráčmi nestíhali a ďalšie dva góly pridal Dominik Burian na konečných 6:0.

Petrova Ves – Smrdáky 6:1 (3:0), 10., 30. F. Lánik, 20., 86. Martin Mihálik, 65., M. Pukančík, 90. Michal Mihálik – 80. J. Pagáč, r. Jablonický, Černek.

Víťazstvo domácich sa v zápase očakávalo, no možno jeho vyrovnanejší priebeh. Už v 10. min. otvoril skóre Filip Lánik a po ďalších desiatich minútach pridal druhý gól Martin Mihálik. V desaťminútovom intervale pokračoval Filip Lánik, ktorý prekonal Malárika v bráne hostí tretíkrát – 3:0. Po prestávke zvýšil striedajúci Marian Pukančík na 4:0 a až potom sa dostali k slovu aj hostia, keď v 80. min. prebral domácich z letargie Juraj Pagáč – 4:1. Martin a Michal Mihálikovci pridali v poslednej desaťminútovke po góle na konečných 6:1.

Smolinské – Trnovec 6:2 (2:0), 28., 53. (11), 76. M. Burian, 33. L. Rehák, 69. R. Buček, 87. D. Celláry – 60. M. Sládek, 85. S. Košút, r., Škrinár, Lapoš.

Smolinské má formu ako hrom. Z posledných piatich zápasov štyrikrát vyhralo a body stratilo iba za remízu 2:2 v Kunove. S posledným mužstvom tabuľky udrelo p polhodine hry v priebehu piatich minút dvakrát. Martin Burian a Lukáš Rehák ho poslali do polčasového vedenia 2:0. Hneď po prestávke premenil penaltu na 3:0 M. Burian. Ich uspokojenie využil v 60. min. Marcel Sládek na zníženie. Po ďalších dvoch góloch Ríša Bučeka a M. Buriana, ktorým uzavrel svoj hetrik, znížil Samo Košút na 5:2. Posledný gól zápasu dal Dominik Celláry.

Koválov – Sekule 2:2 (1:0), 30., 75. P. Tokoš – 55. Andrej Trajlínek, 81. F. Volouch, r. Bednár, Babic.

Už v 2. min. sa obnovilo zranenie domácej opore Veselému, čo otupilo ich útočnú silu. Napriek tomu sa v 30. min. ujali vedenia gólom Peťa Tokoša – 1:0. Tak sa skončil aj prvý polčas. Po prestávke vyrovnal v 55. min. kapitán hostí Andrej Trajlínek na 1:1. Ďalšie góly si obidve mužstvá pridali na poslednú štvrťhodinku. Na jej začiatku poslal domácich do vedenia opäť Peťo Tokoš, no body na napokon delili. Postaral sa o to v 81. min. Filip Volouch – 2:2.

Hradište – Unín 2:0 (1:0), 13. P. Šido, 88. F. Michalička, r. Kahúň, Thao.

Len pred týždňom prišiel na hosťovanie bývalý hráč Brezovej a Spartaka Myjava Pavol Šido (42) a už sa začína domácemu mužstvu vyplácať. V 13. min. otvoril skóre zápasu a tento stav vydržal až do záverečných minút. Hostia v snahe o vyrovnanie sa vrhli do útoku, čím museli otvoriť obranu, čo využil v 88. min. Filip Michalička na gólovú poistku – 2:0.

Letničie – Kunov 2:0 (0:0), 86. Ľ. Čelústka, 90. D. Šefčík, r. Tubl, Blaha.

Vyrovnaný zápas s minimom šancí na obidvoch stranách, ktorému by svedčala remíza. Hralo sa takmer stále medzi šestnástkami, gól hostí v prvom polčase pre ofsajd neplatil. V druhom polčase najskôr nezúžitkoval center Fajnora Lukáš Blanárik, aby v posledných piatich minútach dvakrát udreli domáci. V 86. min. otvoril skóre nestarnúci Ľuboš Čelústka a pri záverečnom vabangu hostí dal poistný gól v 90. min. striedajúci Dano Šefčík – 2:0.

ObFZ 8. liga 10. kolo

Jediný bod pre hostí vybojovala Prietrž v susedskom derby v Osuskom gólom v poslednej minúte. Vo zvyšných troch zápasoch sa zrodili presvedčivé víťazstvá domácich mužstiev. Diváci videli celkovo 30 gólov s priemerom 7.5 góla na zápas.

Bukovec – Podbranč 6:1 (3:0), 18., 72. (11), B. Tobiaš, 28. B. Sabo, 40. M. Kobliška, 47. D. Gavlas, 87. J. Londák – 90. J. Chaloupka, r. Cibulka, Švancara.

Podbranč vyhral prvé dva zápasy (aj s Bukovcom 3:2), no odvtedy na plný bodový zápis čaká už 8 kôl. Bukovec mu to teraz vrátil aj s úrokmi, keď postupne navyšoval svoje vedenia až na 6:0. Hostia zaznamenali aspoň čestný úspech v poslednej minúte zápasu zásluhou Chaloupku – 6:1.

Osuské – Prietrž 3:3 (3:1), 3. T. Hamerlík, 38., 41. S. Olah – 16. R. Jarolín, 71. J. Janitor, 90. J. Jastrab, r. Daniš.

Zaujímavé susedské derby s množstvom gólov a záverečnou deľbou bodov, hoci po prvom polčase to tak nevyzeralo. Po góloch Hamerlíka a Jarolína bolo po úvodnej štvrťhodinke 1:1, no v závere polčasu dvakrát udrel domáci Samko Olah – 3:1. Hostia to však nezabalili. V 71. min. znížil Janitor a v poslednej minúte vyrovnal Jastrab na konečných 3:3.

Jablonka – Dojč 7:3 (3:1), 3. J. Žabka, 7. (11), 67. L. Večeřa, 37., 63. J. Gaža, 60. M. Sadloň, 68. M. Švancara – 41. Š. Mach, 52. (11), 90. R. Búzek, r. Jančo, Bušo.

V súboji mužstiev z opačných pólov tabuľky sa presadil papierový favorit. Domáci viedli už v 7.min. 2:0, keď sa presadili Žabka a z penalty Večeřa. Po góle Gažu na 3:0 Jablonka ubrala z plynu a po presných zásahoch Macha a Búzeka z penalty bolo zrazu 3:2. V priebehu 8 minút však domáci štyrmi gólmi ušli až na 7:2 a konečný výsledok stanovil v poslednej minúte nestarnúci Robo Búzek (47).

Chropov – Vrádište 7:0 (5:0), T. Petri a M. Vávra 2, O. Černek, O. Orth, J. Špaček, r. Dzindzík, Daniš.

Jednoznačné víťazstvo domácich, ktorí o ňom rozhodli piatimi gólmi už v prvom polčase. Skóre na konečných 7:0 uzatvárala legenda futbalu v Chropove Juraj Špaček (46). Najmenší hráč na ihrisku sa presadil presnou hlavičkou.