Za prínos k ochrane životov a zdravia v období pandémie ochorenia COVID-19 získalo 246 jednotlivcov a kolektívov Cenu predsedu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Informovalo o tom komunikačné oddelenie TTSK.

foto TTSK

V oblasti zdravotníctva cenu získalo 43 lekárov a 42 zdravotných sestier, ktorí zväčša pôsobia v ambulanciách a počas pandémie pomáhali s očkovaním vo veľkokapacitných očkovacích centrách a pri zabezpečovaní výjazdovej očkovacej služby. Ocenení boli aj dobrovoľníci, ktorí pomáhali s organizáciou a chodom očkovania a testovania.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

“Pandémia zasahuje do života už druhý rok. Aktuálne sa nachádzame na začiatku jej tretej vlny. Myslíme na zdravotníkov, záchranárov, sociálnych pracovníkov či dobrovoľníkov v prvej línii kontaktu s novým koronavírusom. Cena je symbolickým a skromným poďakovaním za nepoľavujúcu obetavosť a ľudskosť,” uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Ocenenie získalo aj 84 členov dobrovoľných hasičských zborov z Jaslovských Bohuníc, Prieval, Trnavy a z Vlčkoviec. “Medzi týmito laureátmi bol aj jezuita Martin Halčák, ktorý vykonával duchovnú službu v zdravotníckych zariadeniach a karanténnych centrách, ktoré samospráva zriadila na začiatku pandémie,” doplnil predseda TTSK.


.
Toto je čítané

Senické zastupiteľstvo rokovalo o dotáciách aj úprave odpadov

Vo štvrtok (18.4.) sa konalo 10. zasadnutie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Senici.…

BM: Ustekana sobota