Niekoľko zaujímavých zápasov sa hralo počas uplynulého víkendu v najvyššej súťaži ObFZ Senica. Rybky potvrdili svoju kvalitu aj v susedskom derby v Oreskom a takisto v Hlbokom narazili na seba dve kvalitné mužstvá.

Holíč vysoko zdolal Močidľany a už je v prvej polovici tabuľky. V druhej skupine sa hral zápas kola v Lakšároch, kde bol hosťujúci Spartak Stráže lepším mužstvom, no body ostali doma. Kúty excelovali v Šaštíne a Jurania nevyhrali ani na jedenásty pokus.

Foto zo zápasu Rovensko – Petrova Ves. V súboji o loptu domáci Marcel Matula (v zelenom) a Mário Javorček.

Skupina A 11. kolo
Oreské – Rybky 1:2 (1:0), 11. M. Baláž – 58., 90. K. Ravas, r. Vlk, Knap.

V Oreskom sa hral zaujímavý a kvalitný zápas. Hostia boli futbalovejší, domáci zase viac bojovnejší. Stále sa bolo na čo pozerať. Domáci sa ujali vedenia, keď sa po rohu presadil Miro Baláž – 1:0. Domácu obranu zamestnávali najmä Beňo (býv. hráč Oreského), Ravas, Černek a Kuchta, na domácej strane bol  nebezpečný Pavlačka. Domáci brankár P. Štefka sa vyznamenal pri trestnom kope Beňa. Po prestávke mohol v 58. min. zvýšiť Pavlačka, no nedal a skóre sa menilo po rýchlom brejku na druhej strane, keď zaváhanie domácej obrany trestal Kiko Ravas – 1:1. Keď sa už očakával remízový koniec, v nadstavenom čase po rýchlom brejku opäť Kiko Ravas rozhodol o víťazstve Rybiek – 1:2. Zápasu by však viac svedčala remíza.

Hlboké – Mokrý Háj 0:0, r. Jablonický, Ma. Šefčík.

Za veterného počasia sa hral vyrovnaný zápase so šancami na obidvoch stránách. O niečo viac si ich vytvorili domáci, no obaja brankári boli muži na svojich miestach. Šance domácich nevyužili Slaný, Vach, Kovalovský a Knotek. Na strane hostí mohol rozhodnúť Tokoš. V 70. min. dali hostia gól Iršom, no pískal sa ofsajd. Zaslúžená remíza.

Rohov – Radošovce 0:1 (0:1), 3. E. Vávra, r. Dzindzík Jablonický, Ma. Šefčík.

Hostia dali na začiatku zápasu gól zo štandardnej situácie, ktorý prakticky rozhodol o víťazovi zápasu. Radošovce prišli bojovne naladené a domácich takmer do ničoho nepustili. Až v samom závere sa dostal do samostatného nájazdu domáci Dubec, ale brankár hostí Bulka tutovku domáceho hráča zneškodnil.

Cerová – Jablonica 0:0, r. Blaha, Tubl, Fulier.

Pred stretnutí zástupcovia obidvom mužstiev zablahoželali domácej futbalovej legende Bohušovi Pavlíkovi k jeho jubileu 70 rokov, keďže svoju kariéru spojil predovšetkým s týmito dvomi mužstvami.

V kvalitnom zápase z obidvoch strán, no bez výrazných gólových príležitostí. Obe mužstvá sa spoliehali najmä na štandardky, no obrany a brankári boli na svojich miestach. Susedské derby prinieslo spravodlivú remízu.

Holíč – Pop. Močidľany 6:0 (1:0), 23., 54., 55., 62. (11) M. Spazier, 52. A. Kompuš, 90. F. Tomele, r. Kahúň, Polakovič. ČK 0:1 (58. J. Starý).

Vo forme hrajú Holíč privítal súpera zo spodku tabuľky, ktorému stačili sily iba na prvý polčas. Po prestávke sa roztrhlo vrece s gólmi, keď sa najviac darilo Markovi Spazierovi, autorovi štyroch gólov. Po jednom pridali Kompuš a Tomele. Hostia navyše dohrávali od 58. min. oslabení o vylúčeného Jakuba Starého.

Dubovce – Sobotište 1:1 (0:0), 65. D. Helt (11) – 81. J. Beňa (11), r. Dzindzík, Hušek.

Tabuľkový susedia si body podelili rovným dielom, keď obidva góly padli po prestávke z pokutových kopov. Prvý prekonal Pullmana v bráne hostí David Helt a rovnako úspešný bol aj skúsený Jozef Beňa, ktorý prekonal Pekara na konečných 1:1.

Dohrávky: Pop. Močidľany – Mokrý Háj, Mokrý Háj – Rybky.

Skupina B 10. kolo
Lakš. N. Ves – Spartak Stráže 2:1 (2:0), 12. R. Biksadský, 21. A. Vrablic – 87. K. Krchňavý (11), r. Kahúň, Fulier.

Od začiatku zápasu boli hostia lepším mužstvom. Usadili sa na polovici domáceho mužstva, ktoré sa muselo spoliehať na rýchle protiútoky. Dva im aj vyšli a keď z minima využili maximum, vyhrávali v polovici prvého polčasu 2:0 po individuálnych akciách Biksadského. Jednu zakončil sám a druhý gól vypracoval pre Vrablica. Pri viacerých príležitostiach Spartaka podržal domácich brankár Močko, na ktorom pohoreli Slovák, Cvečka a dvakrát Fukna. Domáci brankár sa vyznamenal pri dorážke Krchňavého a keď už ho Slovák prekonal, zastúpil ho na brankovej čiare obranca. Kontaktný gól prišiel až v 87. min., kedy po faule na Búrana premenil penaltu Krištof Krchňavý, no na vyrovnanie im už čas neostal.

Slovan Šaštín – Kúty 0:4 (0:3), 7., 17. J. Sálus, 10. D. Smolinský, 62. M. Vrábel, r. Hušek, Babic. ČK 0:1 (39. Studenič).

V priebehu desiatich minút medzi siedmou a desiatou minútou dali hostia tri góly. Dvakrát sa presadil Juraj Sálus a jeden gól pridal Dominik Smolinský. Kúty sa potom prispôsobili hre domácich a hoci mali ďalšie šance, gól už nepridali. Po zmarení šance domácich videl v 39. min. ČK Patrik Studenič a hostia dohrávali v oslabení. Po prestávke sa zamerali na udržanie svojho náskoku, no aj v oslabení pridali ešte jeden gól. Jeho autorom bol v 62. min. Majo Vrábel- 0:4.

Štefanov – Bor. Sv. Jur 2:0 (0:0), 52. D. Karas, 90. L. Hrubša, r. Tubl, Blaha. ČK 1:1 (90. R. Hlavenka – 90. H. Drgonec).

Domáci boli jasným favoritom stretnutia proti súperovi, ktorý v doterajšom priebehu súťaže nezískal ešte ani jediný bod. Hostia sa zamerali na obranu a huževnato sa bránili. Domáci mali množstvo šancí, no gólovo sa presadili až po prestávke. V 52. min. otvoril skóre David Karas a gólovú poistku pridal v poslednej minúte zápasu Lukáš Hrubša – 2:0. Obidve mužstvá dohrávali bez vylúčeného hráča po vzájomnej strkanici.

Čáry – Kopčany 4:1 (4:0), 3. A. Obala, 18., 20. S. Polák, 33. A. Šefčík – 63. J. Blažek, r. Lapoš, Škrinár.

Domáci na svojho súpera od začiatku „vybehli“ a po polhodine hry už bolo 4:0. Po góle Adriana Obalu sa dvakrát presadil 17 – ročný Sebo Polák a na polčasových 4:0 uzavrel Aďo Šefčík. Po prestávke akoby domáci zabudli na súperovu bránku, žiadny gól už nepridali, naopak, v 63. min. uzavrel strelecký účet stretnutia Kubo Blažek – 4:1.

Bor. Mikuláš – Mor. Sv. Ján 5:1 (2:1), 22. M. Morávek, 30. vlastný (R. Chvátal), 58. (11), 69. (11), D. Pálka, 88. R. Cintula – 12. D. Chvátal, r. Ma. Šefčík, Jablonický, Michalička. ČK 0:2 (71. F. Chvál, 82. A. Velický).

Vedenia sa ujali Jáňania už v 12. min. gólom Dominika Chvátala. Presadil sa aj jeho brat Richard, ten však prekonal vlastného brankára Benkoviča. To už bolo 2:1, keď predtým vyrovnal Mišo Morávek. Po prestávke premenil dva pokutové kopy Dušan Pálka, po ktorých videli dve ČK hráči hostí Chvál a Velický. Na konečných 5:1 dal v 88. min. Robo Cintula.

Dohrávky: Bor. Mikuláš – Kopčany, Stráže – Bor. Mikuláš.

ObFZ 7. liga 11. kolo

Po dvoch prehrách Šajdíkových Humeniec v priebehu necelých 24 hodín poslali vedúcu Petrovu Ves už do 8 bodového trháku. Humence prehrali v sobotu v Uníne a v nedeľu aj v Koválove 10 minútovú dohrávku ešte z 3. kola. Stále sa darí Smolinskému, ktoré neprehralo už šesť zápasov v rade. Remízu Kunova s Hradišťom zachraňoval v poslednej chvíli Jozef Burian.

Rovensko – Petrova Ves 0:7 (0:2), 20. vlastný (A. Chocholáček), 45. M. Javorček, 56., 58. Martin Mihálik, 65. L. Nemečkay, 75. P. Lukáč, 83. F. Lánik, 90. Bednár.

Predposledné Rovensko privítalo lídra a malo aj prvú veľkú šancu, keď po trestnom kope Mindeka bol v čistej šanci Filip Vizváry, no brankár hostí J. Lánik vytiahol skvelý zákrok. Ďalekonosné strely Weissa a Mindeka nemohli brankárov ohroziť, no po Matulovej už musel Bartoň vytiahnuť skvelú robinzonádu. Keď veľké šance zahodili Zifčák, Pukančík a Javorček, ku gólu pomohli súperovi domáci, keď strelu Martina Mihálika poslal do vlastnej siete Adam Chocholáček – 0:1. Druhý gól pridal Mário Javorček, po ktorom sa pískal hneď polčas. Po prestávke chýbal Mindekovi k zníženiu len krok, no potom už strieľali hostia jeden gól za druhým, až na konečných 0:7.

Unín – Š. Humence 4:2 (2:1), 1. M. Uher, 18. M. Krempa, 61. P. Klein, 84. D. Kozány – 41. D. Burian, 90. A. Foriška, r. Vlk, Knap.

Doteraz nezdolaný hostia inkasovali v Uníne už v 1. min. po góle Miša Uhra. Keď v 18. min. zvýšil Maťo Krempa na 2:0, začínali prítomní tušiť, že hostia majú „zamiesené“ na prvú prehru v súťaži. V závere polčasu dal síce Dominik Burian kontaktný gól na 2:1, no po prestávke Palo Klein a David Kozány zvýšili až na 4:1 a prehra hostí bola na svete. Nič na nej nezmenila ani kozmetická úprava po góle Aleša Forišku – 4:2.

Smrdáky – Koválov 5:0 (2:0), 21. J. Pagáč, 38., 72. D. Švárny, 68. R. Škojec, 74. Ľ. Janík, r., Daniš, Dzindzík.

V minulom kole zranený hosťujúci Veselý síce vybehol na trávnik, no už v 4. min. sa porúčal z ihriska. Na jeho miesto prišiel Vlado Labaš (56) a tak útočný dvojzápah Koválova mal vyše 100 rokov. Smrdáky mali od začiatku výraznú prevahu, ktorú postupne vyjadrili piatimi gólmi. Skóre otvoril Juraj Pagáč a po prestávke zrazili súpera na kolená tromi gólmi v priebehu šiestich minút.

Trnovec – Letničie 2:5 (0:2), 50. R. Uher (11), 89. S. Košút – 3., 88. J. Tomašovič, 37. vlastný (D. Štítny), 58., 82. P. Kuček, r. Škrinár.

Posledný Trnovec chcel na domácom trávniku získať dôležité body, no súper bol nad jeho sily. Už v 3. min. dostal hostí do vedenia Kubo Tomašovič a Dušan Štítny vlastným gólom dopomohol súperovi k dvojgólovému vedeniu. Hneď po prestávke síce Rado Uher z pokutového kopu znížil na 1:2, no po dvoch presných zásahoch Paťa Kučka ušli hostia už na 1:4. Posledné dvagóly si mužstvá nechali na samý záver stretnutia. Tomašovič svojim druhým gólom zvýšil na 1:5 a o minútu Samo Košút uzavrel na konečných 2:5.

Kunov – Hradište 1:1 (0:1), 89. J. Burian – 3. vlastný (M. Fajnor), r. Škrinár, Lapoš.

Zápas začal pre domácich nešťastne, keď už v 3. min. vlastného brankára Fábika prekonal Maťo Fajnor – 0:1. Napriek enormnej snahe o zvrat v stretnutí sa Kunovu nedarilo strelecky a zdalo sa, že vlastný gól bude jediným. Nakoniec sa v samom závere na nich usmialo šťastie, keď v 89. min. vyrovnal domáci kanonier Jozef Burian – 1:1.

Sekule – Smolinské 2:2 (1:1), 24. P. Kovár, 68. F. Valouch – 9. R. Buček, 66. L. Rehák, r. Knap, Vlk.

Smolinské si v Sekuliach natiahlo svoju sériu bez prehry už na 6 zápasov. Zápas sa odvíjal v svižnom tempe, hostia dvakrát vyhrávali a bojovní domáci iba doťahovali. Na gól Ríša Bučeka odpovedal ešte v prvom polčase Paťo Kovár, ďalšiu domácu príležitosť nevyužil Chvátal. Po prestávke sa hostia dostali druhýkrát do vedenia v 66. min. gólom Luky Reháka, no už o dve minúty stanovil na konečných 2:2 Filip Valouch. Záver patril domácim, no skóre sa už nezmenilo.

Dohrávka: Koválov – Š. Humence 2:1 (1:0), 21. R. Maca, 48. P. Tokoš – 56. P. Macek, r. Ma. Šefčík, Jablonický.

Zápas 3. kola bol predčasne ukončený v 81. min. za stavu 2:1 pre domáce mužstvo. Po prešetrení situácie bolo rozhodnuté zápas od spomenutej 81. min. dohrať. Vo zvyšných deviatich minútach sa už nič podstatné neudialo a doteraz nezdolané Humence si tak v priebehu necelých 24 hodín pripísali do tabuľky dve prehry.

ObFZ 8. liga 11. kolo
Prietrž – Chropov 1:5 (1:3), 35. R. Jarolín – 20., 44. O. Černek, 32. T. Petri, 48. M. Vávra, 78. M. Ondrovič, r. Bednár, Babic.

V zápase popredných mužstiev tabuľky sa očakával vyrovnanejší priebeh zápasu, no Chropov si rozhodujúci náskok urobil už v prvom polčase. Po góloch Černeka a Petriho prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč bývalý hokejový reprezentant René Jarolín a o chvíľu už dal kontaktný gól na 1:2. To však bolo zo strany domácich všetko. Ešte do prestávky zvýšil Černek na 1:3 a v druhom polčasu na konečných 1:5 upravili Vávra a Ondrovič.

Dojč – Osuské 4:2 (3:1), 2. R. Búzek, 4., 78. Š. Mach, 34. R. Pritchard – 12. O. Oleh Muravskyi, 68. R. Polák, r. Michalička. ČK 1:0 (84. R. Morávek).

Za 4 minúty bolo 2:0 po góloch Búzeka a Macha, no hosťami to neotriaslo. Urputne bojovali a dvakrát sa kontaktnými gólmi priblížili k domácim na rozdiel gólu. Až gól Šimona Macha na 4:2 definitívne rozhodol.

Vrádište – Bukovec 4:2 (4:1), 5., 13., 44. J. Rehák, 21. D. Medo – 30. B. Sabo, 67. B. Tobiáš (11), r. Polakovič.

Strelecky disponovaný Juraj Rehák dal v prvej štvrťhodine dva góly domácich a na 3:0 zvýšil Medo. Po znížení Sabom na 3:1 uzavrel svoj hetrik v 44. min. Rehák gólom na 4:1. Po prestávke sapresadil už len Tobiáš z penalty na 4:2.

Podbranč – Chvojnica 2:2 (0:0), 75. R. Miškech, 87. M. Filka – 50. I. Oravec, 67. D. Šiška, r. Lapoš.

Po bezgólovom polčase ušli hostia po prestávke na 0:2. Z domácimi to vyzeralo zle-nedobre, no zabojovali. Miškech z nížil na 1:2 a v 87. min. vyrovnal Filka na konečných 2:2.