Trikrát v jednom zápase dokázali prekonať súperových brankárov Marek Spazier z Holíča, Vlado Jánošík z Jablonice, Robo Slovák zo Spartaka Stráže, Sebastian Polák z Čárov a Ondro Zabadal z Kopčiak. Ešte o jeden gól viac dal Ivan Ravas z Rohova. Ten svoj hetrik zaznamenal dokonca v priebehu troch minút.

Foto je zo zápasu Kunov – Sekule 2:1, Brankár Sekúľ Martin Kubinák zachraňuje pred domácim Mirom Šefčíkom.

ObFZ 6. liga, skupina A 14. kolo
Bolo to kolo hostí, z domácich mužstiev dokázal vyhrať iba líder z Rybiek, keď mal za súpera posledné Radošovce. Prekvapili domáca straty Mokrého Hája, remizoval v dohrávke s Rybkami a v nedeľu aj s Dubovcami.

Hlboké – Jablonica 1:4 (1:2), 20. R. Mráz – 12., 35., 64. V. Jánošík, 55. T. Jenčík, r. Šturdík, Babic.

Bol to zápas hosťujúceho Vlada Jánošíka, ktorý v prvom polčase dostal hostí dvakrát do vedenia. Na jeho vedúci gól na 0:1 odpovedal ešte Rasťo Mráz vyrovnávajúcim gólom, no Jánošík v 35. min. poslal hostí opäť do vedenia. Po prestávke zvýšil Jenčík už na 1:3 a v 64. min. uzavrel Jánošík svoj hetrik gólom na konečných 1:4.

Cerová – Holíč 0:3 (0:1), 34. (11), 73., 80. M. Spazier, r. Jablonický, Patka.

Cerová chcela potvrdiť zisk bodu z Hlbokého, no proti nej sa postavila v poslednej dobe v skvelej forme hrajúca Iskra Holíč. Hostia potvrdili úlohu favorita, keď pod ich jednoznačné víťazstvo sa hetrikom podpísal Marek Spazier.

Rybky – Radošovce 5:0 (2:0), 10. M. Mach, 33., 68. J. Kuchta, 62., 64. L. Petrúfka, r. Kopúnek, Otrubčák.

V rybkách hral prvý s posledným a tak to aj na ihrisku vyzeralo. Domáci mali stálu prevahu, ktorú vyjadrili piatimi gólmi. Konečné skóre je pre hostí ešte prijateľné. Skóre stretnutia otvorili 10. min. Marcel Mach hlavičkou po rohu Beňa. V 33. min. pripravil K. Ravas šancu pre Kuba Kuchtu a bolo 2:0. Hostia mohli znížiť E. Vávrom, no ten Tomana neprekonal. Po hodine hry sa v priebehu dvoch minút dvakrát presadil striedajúci Petrúfka a bolo 4:0. V 69. min. uzavrel skóre svojim druhým gólom Kuchta – 5:0.

Záhorácke rádio 2024 01

Pop. Močidľany – Oreské 0:5 (0:1), 25. P. Mikuš, 57. Ľ. Ligás, 58., 70. L. Pavlačka, 67. L. Mikuš, r. Kahúň, Fulier.

Domáci nemali proti výborne hrajúcim hosťom prakticky šancu, hoci nádejné skóre držali takmer hodinu. Po vedúcom góle P. Mikuša z prvého polčasu sa v po hodine hry trafili v priebehu minúty Ligás i Pavlačka, ktorí zobrali domácim šancu na dobrý výsledok či zisk bodu. Silnú štvrťhodinku hostí zakončili ďalšími dvomi gólmi Pavlačka a L. Mikuš.

Mokrý Háj – Dubovce 2:2 (1:1), 43. P. Vaško, 47. J. Pobuda – 78. D. Helt, 85. M. Huťťa, r. Kahúň, Dzindzík, Fulier.

Mokrý Háj mal v nohách dohrávku proti lídrovi súťaže z Rybiek, čo im odčerpalo množstvo síl, ktoré im v súboji s Dubovcami chýbali.V priebehu štyroch minút na konci prvého a na začiatku druhého polčasu síce získali dvojgólové vedenie po góloch Vaška a Pobudu, no na víťazstvo to nestačilo. Hostia bojovali a odmeny sa dočkali v samom závere, keď najskôr znížil Helt a na konečných 2:2 vyrovnal v 85. min. Milan Huťťa.

Sobotište – Rohov 1:5 (1:2), 36. J. Beňa – 37., 66., 67., 69. I. Ravas, 39. P. Vrablec, r. Kopúnek, Michalička, Babic.

Ivan Ravas

V zápase tabuľkových susedov sa očakávalo víťazstvo domáceho mužstva. Domáci sa aj ujali vedenia v 36. min., keď po štandardke presne mieril Jozef Beňa – 1:0. Lenže o dve minúty už bolo všetko inak, keď najskôr vyrovnal Ivan Ravas a vedúci gól hostí dal Vrablec. Po prestávke už bo bolo One man show Ivana Ravasa, ktorý v priebehu troch minút zaznamenal čistý hetrik (neprerušené tri góly v jednom polčase) a mierou vrchovatou prispel k jednoznačnému víťazstvu Rohova.

Dohrávka: Mokrý Háj – Rybky 0:0, r. Vlk, Knap, Blaha.

Dohrávky: Pop. Močidľany – Mokrý Háj.

Skupina B 13. kolo
Mestské derby v Šaštíne Strážach sa podľa očakávania stalo korisťou hosťujúceho Spartaka, i keď tentoraz kvalitou príliš nenadchlo. Najviac zaujali tri pokutové kopy, strelci všetky premenili. V Lakšároch sa nedohralo. Počet hráčov hosťujúceho Borského Sv. Jura klesol pod povolený počet. Zvyšné tri zápasy vyhrali domáce mužstvá.

Bor. Mikuláš – Štefanov 2:1 (1:0), 16. D. Pálka, 59. S. Ťulák – 50. vlastný (F. Orlík), r. Škrinár, Lapoš.

Domáci mali viac z hry, no vedenia sa ujali pomerne šťastným gólom, keď centrovaná lopta Dušana Pálku zapadla do brány prekvapeného brankára hostí – 1:0. Ďalšie šance na zvýšenie vedenia nevyužili Cintula a Macek. Po prestávke sa na hostí usmialo šťastie, keď centrovanú loptu si zrazil Orlík do vlastnej bránky – 1:1. Domáci odpovedali o necelých desať minút, keď Stano Ťulák vybojoval stratenú loptu a technickou strelou nedal Čelústkovi v bráne hostí šancu – 2:1.

Slovan Šaštín – Spartak Stráže 1:3 (0:1), 67. (11) M. Herda – 36. (11), 61. (11), 84. R. Slovák, r. Vlk, Knap.

Zápas slabšej úrovne pre oko diváka sa hral medzi šestnástkami, domáci hrozili najmä po štandartkách, ktorých mali v zápase dostatočne, no ani jedna sa neujala. Hostia pôsobili rozháraným dojmom, pomohol im faul na Chropovskeho a penaltu premenil Robo Slovák na vedúci gól hostí – 0:1. Aj druhý gól dal Spartak po penalte za ruku a aj tú premenil Slovák – 0:2. Do tretice sa kopala penalta na opačnej strane ihriska, z ktorej Matúš Herda znížil na 1:2. Slovan vycítil šancu a tlačil sa dopredu, no v koncovke bol nepresný. Poistný gól dal Spartak v 84. min., kedy po prihrávke Búrana uzavrel svoj hetrik po samostatnom úniku Robo Slovák – 1:3.

Čáry – Mor. Sv. Ján 5:2 (1:1), 26. D. Kollár, 57., 59., 89. S. Polák, 87. J. Pollák – 25. Denis Bolf, 85. A. Šimkovič, r. Vlk, Knap.

Čáry avizovali túžbu posunúť sa do hornej polovice tabuľky. Čiaru cez rozpočet im urobil v 25. min. Denis Bolf, ktorý dostal hostí do vedenia. No už o minútu sa začínalo odznocu, keď vyrovnal Denis Kollár na 1:1. Po prestávke mladý Sebo Polák dvomi gólmi priblížil domácich k trom bodom, no aj hostia majú prečo hrať a tak v 85. min. zdramatizovali zápas kontaktným gólom Šimkoviča – 3:2. Do ich otvorenej obrany však domáci ešte dvakrát udreli, Najskôr Jakub Pollák a minútu pred koncom skompletizoval svoj hetrik Sebastián Polák – 5:2.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

Kopčany – Kúty 3:0 (1:0), 34., 58., 60. O. Zabadal, r. Srnec, Černek.

Víťazstvo domácich v susedskom derby režíroval mladý Ondro Zabadal. Po polhodine hry dal vedúci gól domácich a aj po prestávke bol jediným strelcom zápasu, keď ďalšími dvomi gólmi uzavrel svoj hetrik i strelecký účet zápasu – 3:0.

Lakš. N. Ves – Bor. Sv. Jur 3:0 kont. (ukončené sa stavu 2:1) – 11. J. Cigánek, 45. N. Hubek – 15. S. Kopiar, r. Hušek, Blaha.

Hostia mali iba 8 hráčov do poľa, napriek tomu držali vyrovnaný stav až do záveru prvého polčasu, kedy dal vedúci gól Lakšárov Noro Hubek – 2:1. Po prestávke sa už nehralo, Juranom sa „zranili“ dvaja hráči, čím im klesol počet hráčov pod povolený počet.

Dohrávky: Bor. Mikuláš – Kopčany, Stráže – Bor. Mikuláš.

ObFZ 7. liga 13. kolo
V 13. kole sa strelci príliš nevyznamenali. Až tri zápasy skončili bezgólovými remízami, medzi nimi aj šláger v Petrovej Vsi. Unín sa dotiahol už na 3 body. Diskutovaný gól reprezentanta Milana Škriniara v Rusku ako cez kopirák napodobnil Robo Morávek z Kunova. Spoluhráči mu však „pomohli“ a zápas so Sekulmi zvrátili.

Kunov – Sekule 2:1 (0:0), 71. R. Vanek, 83. R. Michele – 51. vlastný (R. Morávek), r. Dzindzík, Bednár. ČK 0:1 (53. P. Valášek).

Kunov – Sekule 2:1, Domáci Jozef Burian v súboji o loptu s Petrom Valentom (č. 2).

Kunov bol po celý zápas aktívnejší, no v prvom polčase mali lepšie šance hostia. Adam Trajlínek, dvakrát Maťo Chvátal a Volouch pred Fábikom neuspeli. Domáci pohrozili Vričanom a najmä Vaňkova šanca volala po góle. Po prestávke unikol Andrej Trajlínek a jeho center si „Škriniarovsky“ zrazil do vlastnej brány Morávek – 0:1. Už o dve minúty však videl ČK hosťujúci Valášek a početnú výhodu domáci využili na zvrat v stretnutí. Strelu Belohlávka „brankár“ Kubinák nohou vyrazil rovno na hlavu Romana Vaňka a bolo 1:1. Hostia živili nádej na zisk bodu do 83. min., kedy rozhodol o víťazstve domácich striedajúci Michele – 2:1.

Petrova Ves – Š. Humence 0:0, r. Mráz, Rusinko.

Humence slovami trénera Ivánka avizovali, že do Petrovky prehrať nejdú, napriek tomu domáci boli favoritom a očakávalo sa ich víťazstvo. Obrany však stáli na pevných nohách, brankári podali bezchybné výkony a tak si mužstvá body nakoniec spravodlivo podelili.

Letničie – Smrdáky 0:0, r. Hušek, Daniš.

Hostia po nešťastnej domácej prehre so Smolinským chcelo body získať späť v Letničí. Lenže aj domáci chceli bodovať a tak mohli diváci vidieť zaujímavé stretnutie, ktorému chýbali len góly.

Trnovec – Hradište 0:0, r. Tubl, Blaha.

Posledný Trnovec potrebuje každý bod a kde by ho mal získať, ak nie v prvom rade v domácich zápasoch. Bez streleného gólu to však nepôjde a aj bod za remízu je málo. V tomto prípade nestačil na odpútanie sa z posledného miesta tabuľky.

Smolinské – Rovensko 2:0 (1:0), 37. R. Buček, 55. S. Maderič, r. Thao, Polakovič.

Spanilú jazdu Smolinského bez prehry nedokázalo zastaviť ani Rovensko, aj keď pomerne dlho odolávalo tlaku domáceho mužstva. Vedenia sa ujali domáci v 37. min. gólom Ríša Bučka a po prestávke pridal poistný gól Stano Maderič. Hostia boli prakticky neškodní a na dostrel domácej brány sa dostávali iba sporadicky.

Koválov – Unín 1:4 (0:2), 36. (11) R. Maca – 19., 79. (11) M. Uher, 41. D. Mihál, 83. D. Kozány, r. Lapoš, Škrinár.

Unín po víťazstve s Petrovou Vsou bol favoritom aj v Koválove a svoju úlohu do bodky naplnil. Vedenia sa ujal gólom Miša Uhera a hoci Roman Maca v 36. min. z nariadeného pokutového kopu vyrovnal, ešte do prestávky sa ujali hostia opäť vedenia Mihálom.Po prestávke kopal penaltu aj Unín a Uher ju premenil – 1:3. Konečnú podobu skóre dal v 83. min. Kozány.

ObFZ 8. liga 13. kolo
Tri vysoké víťazstvá domácich a jeden vyrovnaný zápas sa hral v 13. kole 8. ligy. Ten sa hral v Jablonke, kde privítali lídra z Chropova. O víťazstve domácich rozhodol pokutový kop.

Jablonka – Chropov 2:1 (1:1), 37. P. Matušík, 72. J. Gaža (11) – 29. O. Černek, r. Cibulka, Barančík.

V zápase druhého s prvým potrebovali domáci vyhrať, aby sa udržali v hre o postup. Lepšie však začali hostia, ktorí sa po polhodine hry ujali vedenia gólom svojho kanoniera Olivera Černeka. Domáci však bojovali a o osem minút vyrovnali gólom Matušíka na polčasových 1:1. Rozhodlo sa v 72. min., kedy po ruke P. Špačka premenil pokutový kop Gaža – 2:1. Za rovnaký priestupok sa domáhali penalty aj hostia, no tentoraz sa nepískalo.

Macek Knihy.Zahori

Prietrž – Chvojnica 5:1 (3:1), 7., 72. P. Polakovič, 30., 77. J. Jastráb, 33. P. Váňa – 35. P. Vančík, r. Polakovič, Thao.

Prietrž začala veľkým náporom a už v úvodnej polhodinke získala trojgólové vedenie. Pridlho však oslavovali a už o chvíľu znížil Vančík na 3:1. Viac však hostia nestihli, Po polčase dali Polakovič a Jastrab svoje druhé góly a upravili na konečných 5:1.

Vrádište – Podbranč 5:0 (3:0), 5. E. Palkovič, 22., 45. D. Medo, 52. M. Mokryš, 80., Puček, r. Michalička, Daniš.

Palkovič a Medo dostali domácich do rýchleho dvojgólového vedenia. Kontaktný gól mohol dať v 42. min. hosťujúci Pucheľ, no nepremenil pokutový kop. Už o tri minúty hostí za to potrestal svojim druhým gólom Medo. Po prestávke pridali Mokryš a Puček ďalšie dva góly Vrádišťa.

Dojč – Bukovec 5:2 (3:2), 1., 4. R. Búzek, 26, 51., 84. Š. Mach – 34. J. Matejovič, 42. M. Augustín, r. Dzindzík, Bednár.

Robo Búzek dal za štyri minúty dva góly a keď v 26. min. zvýšil Šimon Mach na 3:0, zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže priveľké uspokojenie domácich využili hostia na strelenie dvoch gólov. Obrat v zápase sa však nekonal. Po prestávke uzavrel svoj hetrik ďalšími dvomi gólmi Šimon Mach – 5:2.