Hokejisti HK Skalicia vyhrali vo víkendovom zápase s HK Gladiators Trnava po gólovej prestrelke 8:5.

Aj keď Skaličanom úvod do zápasu nevyšiel a po prvej tretine Skalica prehrávala 0:2, začiatkom druhej tretiny dostali domáci králi chuť vyhrať a do polovice zápasu sa dostali do vedenia 3:2 vďaka dvom zásahom Reného Jarolína a gólu Branislava Kotvana. Ihneď po najbližšom skórovaní Trnavy na 3:3 prišla výmena domáceho brankára a pri príležitosti trestného strieľania domácich vsietil gól David Jaša. Skalica pri streleckej chuti porazila súpera v krajskom derby zásluhov ďalších dvoch gólov z hokejky Martina Hujsu, góla Daniela Štumpfa a presného záasu obrancu Filipa Vidoviča.

HK iClinic Skalica – HK Gladiators Trnava 8:5 (0:2, 4:1, 4:2)

Góly: 23. Jarolín, 24. Kotvan (Jaša, Šišolák), 27. Jarolín (Hílek, Vidovič), 36. Jaša, 46. Hujsa (Janáč, Štumpf), 49. Hujsa (Štumpf, Nemec), 51. Štumpf (Šmach, Nemec), 59. Vidovič – 11. Šandor (Kupka), 15. Holovič (Jurák, Schmidt), 29. Mrava (Antonov), 43. Antonov (Mrava), 54. Miklík. Rozhodovali: Müllner – Olle, Šefčík, strely: 48:39, vylúčení: 4:7, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1.

Skalica: Borák (29. Trenčiansky-Vero) – Kadlečík, Šmach, Rapant, Janík, Hílek, Vidovič, Mikula – Hujsa, Nemec, Štumpf – Kotvan, Jaša, Šišolák – Janáč, Jarolín, Kotzman – Kuba, Včelka, Mizerák

Trnava: Hollý (51. Rekoš) – Schmidt, Rašin, Semaňák, Vuorijärvi, Hajda, Kliment, Poldruhák – Jurák, Holovič, Antonov – Okoličány, Kukumbe