Nový asfalt, vodorovné značenie i vyššia bezpečnosť a komfort pre vodičov. To všetko prinesú opravy ciest II. a III. triedy, do ktorých sa pustil Bratislavský samosprávny kraj (BSK). Tento rok opraví až 14 úsekov, ktoré sa dotknú sa okresov Malacky, Senec a Pezinok. Kraj na to vyčlenil bezmála 5,5 milióna eur.

foto BSK

„Ešte do minulého roka župnú cestársku spoločnosť fakticky ovládal súkromný spolumajiteľ. To komplikovalo nielen hospodárenie, ale aj správu ciest. Dnes máme nad cestárskou spoločnosťou úplnú vlastnícku aj manažérsku kontrolu. Aj vďaka tomu sme po dlhšom čase mohli rozbehnúť významné opravy regionálnych ciest, ktoré už boli veľmi potrebné. Cestné komunikácie opravujeme v každom okrese, pričom niektoré úseky sú už hotové. Celkovo sme na tento účel vyčlenili bezmála 5,5 milióna eur. Vynovené komunikácie bezpochyby prispejú ku komfortnejšej a  bezpečnejšej doprave v kraji,“ povedal Juraj Droba, predseda BSK.

Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja (SC BSK), ktorá spravuje cesty II. a III. triedy v Bratislavskom kraji, dokončila oprava cesty II/502 v Doľanoch ako aj revitalizáciu vozovky (cesta III/1084) v intraviláne obce Slovenský Grob, ktorá má nový povrch a nové vodorovné dopravné značenie. Tým sa však opravy komunikácií neskončili. Aktuálne je rozbehnutých viacero projektov.

Zrealizovaná bola aj revitalizácia ciest III/1107 Zohor – Láb, III/1095 Kaplna – Báhoň, či oprava cesty III/1080 zo Šenkvíc do Vištuku. Práce na revitalizácií  prebiehajú  aj na cest II/502 v Modre. Pôvodná vozovka bola vyfrézovaná a realizuje sa pokládka nových asfaltových vrstiev.

Minulý týždeň začala Správa ciest BSK pracovať na revitalizáciíi cesty II/501 v obci Rohožník. Práce sa rozbehli aj v obci Kostolište, kde sa revitalizujú cesty II/503 a III/1114 smer Gajary. Ide o odfrézovanie poškodených častí vozovky, zabudovanie výstužných geosyntetík na zosilnenie vozovky, aby sa zabránilo vzniku trhlín. Pokladať sa budú nové asfaltobetónové vrstvy vozovky a obnovené bude aj pôvodné vodorovné dopravné značenie. Všetky práce by mali byť dokončené koncom budúceho týždňa.

Koncom októbra sa v Seneckom okrese začne realizovať najdlhší úsek revitalizácie cesty II/503 Hrubý Šúr – Senec. V prípade dobrého počasia sa budú pridávať aj ostatné krátke úseky okresu Senec. V novembri je zase naplánovaná revitalizácia cesty II/502 vo Svätom Jure, III/1015 v Marianke, III/1108 Stupave či II/503 v Malackách.

„Opravy ciest sa nezaobídu bez čiastočných obmedzení dopravy. Preto prosíme vodičov o trpezlivosť a ohľaduplnosť. Robíme to pre vás,“ uzavrel Juraj Droba.


.

BM: Festival Záhrad