Zápas kola sa hral v Jablonici, kde druhý Tatran privítal lídra tabuľky z Rybiek. Radošovce po dvoch „výpraskoch“ 5:0 vyhrali so Sobotišťom a odpútali sa z posledného miesta tabuľky, kam spadli Popudínske Močidľany. Holíč natiahol sériu výhier už na 8, no s Hlbokým rozhodol až minúu pred koncom.

Ilustračné foto zo zápasu Jablonica – Rybky. V súboji domáci Patrik Januška (s loptou) a Lukáš Fodor.

ObFZ 6. liga
Skupina A 15. kolo

Jablonica – Rybky 1:0 (0:0), 70. D. Slovík, r. Hušek, Bednár.

V zápase dvoch vedúcich mužstiev tabuľky sa hral výborný futbal. Obaja súperovi dokazovali, prečo sú tam kde sú. Domáci Tatran bol aktívnejším mužstvom, no šancí na obidvoch stranách bolo poskromne, keď obidve obrany hrali zodpovedne. Zo štandardky trafil domáci Jánošík spojnicu súperovej bránky. Rozhodlo sa v 70. min., kedy dal víťazný gól Jablonice presnou hlavičkou Dominik Slovík – 1:0. Po ďalšej príležitosti zachraňovala obrana hostí na brankovej čiare. Hoci sa domáci dožadovali uznania gólu, stav sa nemenil. Ziskom troch bodov sa Jablonica dotiahla na lídra na rozdiel troch bodov.

Rohov – Pop. Močidľany 4:1 (3:0), 15., 19., 66. I. Ravas, 42. E. Dubec – 77. M. Tokoš, r. Škrinár, Babic, Lapoš.

Podobne ako pred týždňom, aj tentoraz zariadil víťazstvo Rohova produktívny Ivan Ravas, autor ďalšieho hetriku. Domáci rozhodli už v prvom polčase, keď postupne zvyšovali svoje vedenie až na 3:0. Po prestávke uzavrel v 66. min. Ivan Ravas svoj hetrik – 4:0. Až potom sa presadil aj hosťujúci Tokoš, ktorý upravil na konečných 4:1.

Radošovce – Sobotište 3:1 (0:1), 47. M. Žúrek (11), 54. E. Vávra, 77. M. Petrovič – 10. M. Kadlečík, r. Škrinár, Daniš.

Posledné Radošovce potrebujú každý bod, no do prestávky to na ich výhru ešte nevyzeralo. V 10. min. dal vedúci gól Sobotišťa Kadlečík a tak skončil aj prvý polčas. Hneď po prestávke premenil Žúrek pokutový kop a vyrovnal na 1:1. Domácich to povzbudilo a pridali ešte ďalšie dva góly E. Vávrom a Petrovičom. Ziskom troch bodov prenechali posledné miesto Močidľanom.

Oreské – Mokrý Háj 4:0 (1:0), 9., 70. L. Pavlačka, 76. Ľ. Ligás, 86. vlastný (M. Valúch), r. Jablonický, Babic. ČK 0:1 (71. M. Brezina).

V Oreskom sa hral od začiatku svižný futbal zásluhou oboch aktérov. Domáci udreli v 9. min., keď prihrávku Starycha zužitkoval Luky Pavlačka 1:0. Hosťujúci Šefčík trafil brvno a dve šance Pavlačku ostali nevyužité. Hostia boli nebezpeční, no náznaky šancí nedotiahli. Najväčšiu nevyužil Pobuda, keď sa ocitol sám pred domácim brankárom. Záver patril domácim, v 70. min. prihrávku Starycha zakončoval Pavlačka do prázdnej brány – 2:0. Po ČK pre hosťujúceho Brezinu potvrdilo Oreské svoju prevahu ďalšími dvomi gólmi. Na 3:0 zvýšil Ľubo Ligás a strieľaný center L. Baláža si zrazil M. Valúch do vlastnej siete – 4:0. Výška skóre je pre hostí krutá.

Dubovce – Cerová 5:0 (2:0), 22. M. Huťťa, 30., 49., 56., 68. R. Drgon, r. Lapoš.

Jednoznačné víťazstvo Duboviec, ktoré sa ujali vedenia v 22. min. gólom Milana Huťťu. Potom to už bolo strelecké sólo Radka Drgona, ktorý prekonal Václavka v bráne hostí postupne štyrikrát a uzavrel na konečných 5:0.

Holíč – Hlboké 3:2 (1:1), 13. B. Masaryk, 82. M. Uher, 89. M. Hyža – 22., 57. J. Kovalovský, r. Dzindzík, Polakovič.

V Holíči sa čakalo presvedčivejšie víťazstvo s Hlbokým, no nakoniec boli radi za „chudobné“ jednogólové, ktoré vybojovali dvomi gólmi v poslednej desaťminútovke. Po vedúcom góle Masaryka sa presadil dvakrát Juraj Kovalovský. Najskôr vyrovnal v 22. min. na polčasových 1:1 a po hodine hry dostal hostí dokonca do vedenia. Holíč sa trápil, no v 82. min. vyrovnal Uher na 2:2. Keď sa už čakal záverečný hvizd, v 89. min. dal víťazný gól Holíča Mišo Hyža – 3:2.

Dohrávky: Pop. Močidľany – Mokrý Háj.

Skupina B 14. kolo

Po sobotňajšej remíze Lakšárov v Štefanove nevyužili Stráže možnosť dotiahnuť sa bodovo na čelo tabuľky. Prekvapujúco podľahli Kopčanom napriek celozápasovej prevahe. Vonku vyhrali Čáry aj Šaštín, doma vyhrali iba Kúty s Búrami.

Spartak Stráže – Kopčany 1:2 (0:1), 43. D. Fukna – 79., 90. O. Zabadal, r. Jablonický, Kahúň, Michalička. ČK 1:1 (88. R. Slovák – 88. T. Novák).

V zápase dominovali domáci, no veľa šancí si nevypracovali. Až v závere polčasu sa po rýchlom protiútoku presadil Dominik Fukna – 1:0. Aj po prestávke mali hru v moci Stražania a mali aj viaceré šance, no ďalší gól nepridali Strapko, Fukna ani Slovák, za čo prišiel trest, keď hostia v poslednej desaťminútovke dvakrát udreli Ondrejom Zabadalom – 1:2. Z minima dokázali využiť maximum. Už v nadstavenom čase mohol z trestného kopu vyrovnať Búran, no brankár hostí s námahou vyškriabal jeho strelu na roh.

Mor. Sv. Ján – Slovan Šaštín 2:4 (0:2), 47. M. Benkovič, 49. F. Chvál (11) – 12. M. Herda (11), 33., 87. F. Kučera, 90. E. Brunner, r. Vlk, Knap.

Slovan získal v prvom polčase dvojgólové vedenie, keď sa z pokutového kopu presadil Matúš Herda a na 0:2 zvýšil Filip Kučera. Do druhého polčasu prišli hostia až príliš uspokojení a za 4 minúty bolo 2:2, keď znížil Marek Benkovič a pokutový kop premenil aj Filip Chvál. Jáňania mohli dokonca skóre otočiť, no Denis Bolf nevyužil veľkú šancu. Zápas sa blížil do remízového konca, keď hostia udreli v posledných troch minútach, dokonca dvakrát. Svojim druhým gólom dal „víťazný“ gól Kučera a poistku pridal v 90. min. Erik Brunner.

Kúty – Bor. Mikuláš 6:2 (3:2), 3., 57., 74. (11), 86. M. Vrábel, 4. M. Puškáč, 35. D. Smolinský – 7. M. Morávek, 21. D. Plaisner, r. Kahúň, Michalička.

Za štyri minúty bolo 2:0, no hostia to nezabalili a ešte do 20. minúty stav zrovnali gólmi Morávka a Plaisnera. V závere polčasu naklonil misky váh na stranu Kútov Domino Smolinský a po prestávke čistým hetrikom zavŕšil Mário Vrábel presvedčivú výhru domácich 6:2. Štvrtý gól pridal presnou hlavičkou, piaty z pokutového kopu za ruku a šiesty gól pridal umiestnenou strelou

Bor. Sv. Jur – Čáry 2:8 (2:1), 15. S. Kopiar, 22. T. Polák – 4., 52., 80. A. Šefčík, 58. J. Kindernaj, 64. F. Kuník, 85. M. Šúrek, 89. L. Šúrek, 90. D. Havel, r. Blaha. ČK 1:1 (53. P. Hrúz – 45. D. Kollár).

Hostia sa síce ujali už v 4. min. vedenia gólom Aďa Šefčíka, no Jurania zvýšenou bojovnosťou na úrovni dovoleného ešte do polčasu otočili na 2:1 a išli si za prvými bodmi v súťaži. Úspešnými strelcami boli Sebo Kopiar a „Čáran“ Tomáš Capák Polák. Lenže po prestávke bolo všetko v starých kolajách. Čáry, hoci hrali oslabené o vylúčeného Denisa Kollára, siedmimi gólmi prekvapenie nepripustili, mohlo byť aj dvojciferne. Aj domáci dohrávali desiati, keď ČK videl za úmyselnú ruku Peťo Hrúz.

Štefanov – Lakš. N. Ves 0:0, r. Lapoš, Škrinár, Kahúň.

Diváci v Štefanove sa gólu nedočkali, čo bolo prekvapením najmä od mužstva hostí, ktoré má najproduktívnejší útok súťaže.

Dohrávky: Bor. Mikuláš – Kopčany, Stráže – Bor. Mikuláš.

Macek Knihy.Zahori

ObFZ 7. liga 14. kolo

Líder tabuľky z Petrovej Vsi nevyhral už v treťom stretnutí za sebou a už má v pätách Unín i Šajdíkove Humence. Séria neporaziteľnosti Smolinského sa zastavila na čísle 8. Prehrali na ihrisku silného Unína, kde „pukla“ aj Petrova Ves. Hráčsky problém má Koválov, tentoraz nevycestoval do susedných Šajdíkových Humeniec. Je to už jeho druhá kontumácia (po Petrovej Vsi), ďalšiu si už nemôže dovoliť.

Hradište – Petrova Ves 1:1 (1:0), 35. B. Kolenyák – 58. Martin Mihálik, r. Vlk, Knap.

Líder tabuľky bol v tomto stretnutí papierovým favoritom, no z Hradišťa sa body ľahko nevozia. Presvedčil sa o tom v 35. min., kedy dal vedúci gól domácich Beno Kolenyák – 1:0. V zaujímavom zápase sa body napokon delili, keď v po hodine hry dal vyrovnávajúci gól Martin Mihálik – 1:1. Z poslených troch zápasov získali hostia iba dva body za remízy a ich náskok na čele tabuľky sa riadne scvrkol.

Unín – Smolinské 3:1 (2:0), 17., 90. M. Krempa, 22. D. Mihál – 86. L. Rehák, r. Blaha, Tubl.

Unín je na domácom trávniku veľmi silný, o čom sa presvedčilo tentoraz Smolinské – mužstvo ktoré neprehralo osem zápasov v rade. Domáci dali v priebehu piatich minút dva góly Martinom Krempom a Dominikom Mihálom. Svoje vedenie si udržiavali až do záveru zápasu. Smolinské zápas ešte zdramatizovalo kontaktným gólom Lukyho Reháka, v záverečnej snahe o vyrovnanie dal poistný gól Unína v 90. min. Krempa – 3:1.

Rovensko – Letničie 1:3 (1:2), 28. A. Chocholáček – 5. M. Konečný, 40. P. Kuček, 58. J. Tomašovič, r. Polakovič, Daniš.

Aj Rovensko sa trápi s hráčskym kádrom a potrebuje každý bod, aby sa dostalo z pásma zostupu. Hostia sa pomerne rýchlo ujali vedenia Konečným, no po polhodinke hry vyrovnal Chocholáček na 1:1. Hostia však pôsobili futbalovejšie a chvíľu pred prestávkou išli opäť do vedenia gólom Kučeka 1:2. Keď po hodine hry zvýšil Tomašovič už na 1:3, bolo o zisku bodov pre hostí rozhodnuté.

Smrdáky – Kunov 3:0 (2:0), 33. D. Švárny, 38. R. Škojec, 84. V. Bôžik, r. Jablonický, Hušek. ČK 1:1 (71. F. Pagáč – 71. J. Burian).

Zverenci Stana Malého hrajú výborný futbal, o čom sa tentoraz presvedčili hráči Kunova. Po polhodine hry sa v priebehu piatich minút presadili Švárny a zo štandardky Škojec – 2:0. Obidve mužstvá dohrávali bez vylúčeného hráča, keď v 71. min. po vzájomnej strkanici videli ČK domáci Filip Pagáč a hosťujúci Jozef Burian. V závere pridal tretí gól domácich Bôžik – 3:0.

Sekule – Trnovec 11:1 (8:0), 9., 26. 53., 87. F. Volouch, 19., 23., 29., 39., 41. P. Pavlík, 44. M. Ježek, 73. M. Vávra – 83. O. Filipčuk, r. Knap, Vlk.

Kým pred týždňom dal Ivan Ravas z Rohova štyri góly, teraz ho ešte o jeden presný zásah prekonal Peťo Pavlík zo Sekúľ, ktorý však všetkých svojich 5 gólov dal v prvom polčase. Výborne mu „sekundoval“ štvorgólový Filip Volouch. Hostia jednoducho nemali svoj deň, ich čestný úspech dal v 65. min. za stavu 9:0 ukrajinský legionár Oleksandr Filipčuk.

Š. Humence – Koválov 3:0 kont., mužstvo Koválova sa k zápasu nedostavilo.

ObFZ 8. liga 14. kolo

Favoriti zdolali svojich súperov rozdielom jedného gólu. Chropov vyhral doma s Osuským a Jablonka v Bukovci. Vo zvyšných dvoch zápasoch sa body delili.

Chropov – Osuské 2:1 (1:0), 28. O. Černek, 78. O. Orth – 83. Marek Kuľka, r. Bednár.

Vo vyrovnanom zápase si obidve mužstvá vypracovali strelecké šance, ujala sa iba štandartka domácich v 28. min. zásluhou ich kanoniera Olivera Černeka – 1:0. Tak skončil aj prvý polčas. Druhý gól pridali domáci v 78. min. zásluhou Onreja Ortha, no hostia to nevzdali a podarilo sa im dať aj kontaktný gól, keď v 83. min. center Mareka Kuľku prekvapil domáceho brankára Malatinského. Snaha hostí o vyrovnanie už gól nepriniesla, i keď Samko Olah na to šancu mal.

Chvojnica – Dojč 2:2 (1:2), 23. D. Šiška, 89. M. Černek – 33., 37. R. Búzek, r. Cibulka, Matejovičová, Valápka.

Posledná Chvojnica potrebuje bodovať naplno, ak sa chce zbaviť „Čierneho Petra.“ Aj sa ujala vedenia Denisom Šiškom, no Robo Búzek dvomi gólmi v priebehu štyroch minút otočil skóre v prospech hostí – 1:2. Body sa však napokon delili, minútu pred koncom vyrovnal Maroš Černek – 2:2.

Bukovec – Jablonka 0:1 (0:1), 13. L. Večeřa, r. Osuský, Švancara.

Ak chcela Jablonka ostať v kontakte s čelom tabuľky, nemohla si dovoliť stratiť body. Zásluhou víťazného gólu Lukáša Večeřu už z 13. min. sa jej to aj podarilo.

Podbranč – Prietrž 0:0, r. Dzindzík.

V zápase bohatom na žlté karty (4:4) sa diváci však nedočkali ani jediného gólu.