Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v sobotnom 12. kole Fortuna ligy na ihrisku Senice 2:0.

foto fksenica.eu

Seničania nastúpili na domácej pôde proti Ružomberku, s ktorým sa im nedarí a aj prvé dejstvo tak vyzeralo. V 5. minúte tvrdo a dobre vypálil z 23 metrov Šimčák, brankár Krajčírik loptu vyrazil na roh. O dve minúty na druhej strane podržal stopér Gáč v gólovej šanci Kostadinova, za čo bol vylúčený a z nariadeného priameho kopu trafil ponad múr Ján Maslo. Tento moment ovplyvnil priebeh zápasu. Domáci sa museli stiahnuť do obrany a Ružomberčania držali viac loptu, ale zápasu chýbalo väčšie tempo. Do šancí sa nedostalo ani jedno mužstvo, až v 38. minúte strieľal tvrdo z diaľky Gerec, no Ravas spod brvna loptu vyškriabal na roh. V 43. minúte sa po individuálnej akcii dostal až pred brankára Vikri, loptu po jeho zakončení vyrazil brankár Krajčírik.

Ani po prestávke sa nehral kvalitnejší futbal, Ružomberok napriek tomu, že mal o hráča viac, nezapol na vyššie obrátky. Domáci sa snažili aspoň o vyrovnanie, ale bolo to pre nich ťažké. V 49. minúte techniky strieľal spoza 16-ky Šumbera, brankár loptu kryl. Domáci sa dostali do gólovej šance v 74. minúte, keď sa dobre uvoľnil v pokutovom území najlepší kanonier ligy Sukisa, no lopta po jeho zakončení išla tesne vedľa brány. Ružomberčania trafili do priestoru brány až v 75. minúte, Takáčovu dobrú strelu spoza 16-ky Ravas vyrazil na roh. Druhý poisťovaní gól strelili hostia v 82. minúte, po Takáčovom rohu Regáliho predĺžení usmernil loptu za Ravasov chrbát Madleňák. V nadstavenom čase strieľal domáci Niarchos, ale lopta bola stečovaná na rohový kop.

FK Senica: Ravas – Twardek, Gáč, Pavlík, Šimčák (82. Niarchos) – Duda (19. Halabrín), Jurdík (74. F. Buchel), Šumbera – Oršula, Egy Vikri (74. J. Buchel) – Sukisa Mashike
MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Mrva, Madleňák – Boďa (72. Tancík), Takáč, Kochan, Regáli (87. Ďungel) – Kostadinov (72. Luterán) – Gerec (63. Bobček)

Góly: 9. J. Maslo, 82. Madleňák

ŽK: Jurdík – Kostadinov, ČK: 7. Gáč (Senica)

Rozhodovali: Očenáš – Košecký, Štofik

Diváci: 395

Hlasy trénerov

Pavel Šustr (tréner FK Senica): „Do zápasu sme nevstúpili dobre, mali sme tam 2-3 zbytočné straty lôpt a z toho vyvrcholila aj chyba a inkasovaný gól, keď naši obrancovia zle zareagovali. Po prestávke moji chlapci bojovali, v oslabení sme mali dokonca aj jednu šancu, ktorú sme nevyužili, a tak sme nakoniec inkasovali druhý gól a zápas prehrali. Napriek tomu chlapci odbojovali celý zápas…“

Peter Struhár (tréner MFK Ružomberok): „Sme veľmi šťastní za tri body, mali sme dobrý vstup do zápasu, hlavne dobrý prechod z obrany od útoku. Po jednej takejto situácii dostal súper červenú kartu, čím nám rozhodca uľahčil tento zápas a Maslo sa krásne trafil z priameho kopu. V druhom polčase sme chceli držať loptu na svojich kopačkách. Na svojich chlapcov som trochu nahnevaní, že sme nedotiahli niektoré šance do konca, ale som šťastný za tri body.“

.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…