Zrušením a zánikom pôvodnej cestárskej spoločnosti Regionálne cesty Bratislava (RCB) by sa mali poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) zaoberať v decembri. Správa a údržba regionálnych ciest II. a III. triedy je už plne zabezpečená novou príspevkovou organizáciou Správa ciest (SC) BSK. Pre TASR to uviedla hovorkyňa BSK Lucia Forman.

ilustračné foto

“Materiál o zrušení RCB je pripravovaný na decembrové zastupiteľstvo. Predtým musí byť prerokovaný na jednotlivých komisiách,” priblížila Forman.

Záhorácke rádio 2024 01

V materiáli majú byť zahrnuté aj informácie o trestných konaniach. Kraj totiž ešte minulý rok podal trestné oznámenia na preverenie podozrení z možného spáchania trestných činov. Týkali sa zistení hlavného kontrolóra, ale tiež vlastných zistení kraja súvisiacich s dodávaním prác zo strany RCB a jej subdodávateľov v rokoch 2016 až 2018. “Poslanci a vedenie kraja budú kompletne informovaní o vykonaných krokoch, ako aj zisteniach z prebiehajúcich konaní. Snažíme sa získať kompletné informácie v rámci legislatívnych možností,” poznamenala Forman.

Bratislavskému kraju sa vlani podarilo získať nad RCB kompletnú manažérsku a akcionársku kontrolu, pretože hoci kraj vlastnil 68 percent akcií, spoločnosť bola de facto “ovládaná” minoritným akcionárom. Všetky záväzky spoločnosti voči veriteľom, ktoré boli vyhodnotené ako oprávnené, boli urovnané. Rokovaniami a uplatnením si právnych nárokov spoločnosti boli záväzky znížené o približne milión eur.


.
Toto je čítané
Strategický park Sekule logistika lokalita Mláky

V Sekuliach plánujú logistický park v lokalite Mláky

Obec Sekule zverejnila na svojom webe ↵ oznámenie o prerokovaní návrhu Územného…

BM Záhada Vedy