Poliklinika Senica očkuje v očkovacom centre v stredu proti ochodeniu COVID-19 vakcínou od spoločnosti Moderna. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Záujemcovia sa môžu prísť zaočkovať v čase od 8.00 do 15.00 h, pričom obedná prestávka je od 11.30 do 12.30 h. “Očkujeme registrovaných cez systém NCZI, ako aj neregistrovaných záujemcov prvou, druhou a už aj treťou dávkou. Základným odporúčaním je, že podanie tretej dávky sa má uskutočniť najskôr šesť mesiacov od podania druhej dávky,” informoval riaditeľ zdravotníckeho zariadenia Poliklinika Senica Jozef Mikuš.

Plocha draka Knihy.Zahori

V prípade záujmu o očkovanie vakcínou Moderna nemusia občania riešiť registráciu, stačí sa dostaviť na očkovanie v príslušný deň, priniesť si zo sebou občiansky preukaz a preukaz poistenca zdravotnej poisťovne. “V prípade, že máte o očkovanie treťou dávkou záujem, ale zároveň vás trápia pochybnosti, či ho môžete kvôli diagnóze alebo súbehu diagnóz podstúpiť, odporúčame, aby ste situáciu skonzultovali s obvodným alebo odborným lekárom,” uviedol riaditeľ.

Ako doplnil, podľa čerstvých informácií pribudne k vakcíne od Moderny od budúceho týždňa v senickom zariadení aj očkovanie vakcínou od spoločnosti Pfizer. “V súčasnosti sa treťou dávkou očkujú občania, ktorí dostali esemesku cez systém NCZI vzhľadom na svoju diagnózu a všetci záujemcovia vo veku nad 55 rokov,” upresnil Mikuš.


.
Toto je čítané

Senické zastupiteľstvo rokovalo o dotáciách aj úprave odpadov

Vo štvrtok (18.4.) sa konalo 10. zasadnutie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Senici.…

BM: Ustekana sobota