Zápas kola sa hral v Holíči, kde tretí Holíč privítal druhú Jablonicu. Zaujímavý bol aj v Močidľanoch, kde sa pre zmenu stretli mužstvá zo spodku tabuľky. Nehralo sa v Sobotišti, keď domáci neposkladali potrebný počet hráčov a líder z Rybiek tak prišiel poľahky k bodom.

Foto zo zápasu Kunov – Rovensko

ObFZ 6. liga Skupina A 15. kolo

Holíč – Jablonica 2:0 (2:0), 30. A. Kompuš, 31. J. Martinusík, r. M. Dutka, Lapoš, Škrinár. ČK 0:1 (85. tréner M. Búran).
Súboj dvoch popredných mužstiev súťaže bol vyrovnaný, s miernou prevahou domácej Iskry. Rozhodujúce boli dva „zlepené“ góly v priebehu necelej minúty, keď v 30. min. prekonal brankára Slobodu (je v Jablonici na hosťovaní z Holíča !) Andrej Kompuš a po necelej minúte aj Jaro Martinusík – 2:0. V ďalšom priebehu stretnutia dominovali výkony obrán a brankárov na obidvoch stranách, skóre sa už nezmenilo.

Mokrý Háj – Rohov 3:2 (2:2), 20. O. Irša, 37. P. Vaško, 84. I. Šefčík (11) – 7. I. Ravas, 15. O. Ilčík, r. Jablonický, Babic.
Rohov po víťazstve v Holíči mal nakročené na víťazstvo aj u ďalšieho mužstva z krajskej súťaže. Už po štvrťhodine hry viedol v Mokrom Háji 0:2 po góloch Ivana Ravasa a Ondra Ilčíka. Domáci však zabojovali a prejavili sa u nich najmä skúsenosti z vyšších súťaží. Ešte do prestávky vyrovnali po góloch Iršu a Peťa Vaška na 2:2. Po prestávke sa hralo väčšinou na polovici hostí, víťazný gól dal v 84. min. z pokutového kopu Igor Šefčík – 3:2.

Pop. Močidľany – Radošovce 1:2 (0:1), 86. T. Kopálek – 28. J. Mikula, 90. T. Mička, r. Vlk, Knap.
Susedské derby o posledné miesto tabuľky malo vyrovnaný priebeh. Hostia vyhrávali od 28. min. gólom Jozefa Mikulu 0:1 a tento stav vydržal takmer až do samého záveru. Domácim sa podarilo vyrovnať v 86. min. zásluhou Tomáša Kopálka a keď už sa mužstvá chystali na záverečné podávanie rúk, hrajúci tréner hostí Tomáš Mička rozhodol o víťazstve Radošoviec – 1:2.

Hlboké – Dubovce 0:4 (0:0), 55. D. Sloboda, 63. F. Vanek, 66., 76. R. Drgon, r. Knap, Vlk, Tubl.
Po vyrovnanom priebehu prvej časti zápasu, vyšiel hosťom po prestávke vstup do druhého polčasu, keď za 11 minút dali 3 góly a to ešte Drgon nepremenil pokutový kop. Skóre otvoril David Sloboda a na 0:2 zvýšil Fredy Vanek. Nepremeneú penaltu si Rado Drgon vynahradil dvomi gólmi z hry, ktorými uzavrel skóre na konečných 0:4.

Cerová – Oreské 1:1 (0:1), 59. D. Badáň – 35. P. Mikúš, r. Hušek, Polakovič, Thao.
Pre veľkú maródku musel v domácom mužstve nastúpiť aj tréner Roman Královič. Po dvoch vynútených striedaniach museli dohrávať dokonca s viacerými mladými a neskúsenými dorastencami. V prvom polčase sa hostia ujali vedenia v 35. min. gólom Pala Mikúša, no zvýšenou bojovnosť sa Cerovej podarilo po prestávke vyrovnať Denisom Badáňom na konečných 1:1. Snaha o strhnutie víťazstva na svoju stranu nevyšla ani jednému mužstvu, o kúsiček boli k nemu domáci.

Sobotište – Rybky 0:3 kont. Zápas sa neodohral pre veľkú maródku v mužstve domácich.

Dohrávky: 1.11. Pop. Močidľany – Mokrý Háj.

Skupina B 15. kolo
Sedem gólov dali obidve mužstvá zo Šaštína Stráží – Slovan i Spartak. Sedem padlo aj v Čároch, tam ich však dali obidve mužstvá dokopy. Z hodového susedského derby si Búrania odviezli bod z Lakšárov.

Lakš. N. Ves – Bor. Mikuláš 1:1 (1:1), 7. R. Biksadský (11) – 17. D. Pálka, r. Lapoš, Škrinár.
V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Domáci sa na hody ujali vedenia gólom Biksadského z pokutového kopu. Už v 7. min. bol faulovaný a sám ho aj premenil. Hostia dokázali vyrovnať v 17. min. z trestného kopu, z ktorého trafil Dušan Pálka – 1:1. V druhom polčase mali domáci výraznú prevahu, no Dominika Cigánka v bráne hostí už nedokázali prekonať.

Slovan Šaštín – Bor. Sv. Jur 7:1 (3:0), 24., 51., 84. M. Herda, 33., 74. B. Tureček, 41. F. Kučera, 90. F. Pollák – 65. T. Polák, r. Hušek, Daniš.
Jednoznačné víťazstvo Slovana s najslabším mužstvom súťaže. Postupne získali náskok 4:0, keď sa presadili Braňo Tureček a Filip Kučera a dvakrát výstavnými trefami Matúš Herda. Najmä gól na 4:0 by mohol ísť do znelky G – B – S. Hostia dali čestný gól na 4:1, jeho autorom bol Tomáš Polák.

Spartak Stráže – Kúty 7:0 (3:0), 16. I. Letko, 18. V. Buzay, 32. K. Krchňavý, 53., 74. M. Búran, 60. J. Herda, 77. D. Fukna, r. Vlk, Tubl, Knap.
V súboji druhého s tretím sa rozhodne očakával vyrovnanejší priebeh stretnutia, no domáci svojho súpera doslova prevalcovali. Hostia stačili iba v úvodnej štvrťhodine, no po dvoch góloch v priebehu dvoch minút akoby odišli z ihriska. V 16. min. sa hlavičkou presadil Igor Letko a o dve minúty zvýšil Viktor Buzay na 2:0. Po polhodine hry krásne trafil z trestného kopu Krištof Krchňavy a uzavrel na polčasových 3:0. Aj druhý polčas sa hra v réžii domácich a brankár hostí Bača vyťahoval zo svojej siete jednu loptu za druhou. Dva pridal najlepší hráč na ihrisku Maťo Búran, po hodine hry prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč Kubo Herda a prvým dotykom s loptou zvýšil na 6:0. Skóre uzavrel neskutočnou „bombou“ Dominik Fukna – 7:0.

Pálfyovci Knihy.Zahori

Kopčany – Mor. Sv. Ján 2:0 (0:0), 76. M. Šmida, 82. F. Daniel, r. Ma. Šefčík, Mi. Šefčík, Blaha.
Kopčany bojujúce o prvú polovicu sa s mužstvom zo spodku tabuľky dlho trápili. Jáňania živili nádej na zisk aspoň bodu až do záverečnej štvrťhodinky, kedy prvýkrát inkasovali. V 76. min. prekonal Benkoviča v ich bráne Miro Šmida 1:0. Zo snahy o vyrovnanie nič nebolo, domáci pridali poistný gól v 82. min., jeho autorom bol Fredy Daniel – 2:0.

Čáry – Štefanov 4:3 (1:2), 11. L. Šúrek, 53., 89. J. Pollák, 71. F. Kuník (11) – 13. R. Hlavenka, 28., 90. J. Chudý, r. Kahúň, Bednár, Dzindzík. ČK 1:0 (85. L. Šúrek).
Domáci bojujúci o prvú polovicu tabuľky túžili po troch bodoch, no hostia v prvom polčase dvakrát vyhrávali. Na prvý gól stačil odpovedať Lukáš Šúrek, do kabín sa išlo za stavu 1:2. Po prestávke prišiel na ihrisko Jakub Pollák a svoj prvý dotyk s loptou premenil na vyrovnávajúci gól – 2:2. V 71. min. bol faulovaný Fabian Kuník a sám aj premenil pokutový kop. Od 85. min. dohrávali domáci bez vylúčeného L. Šúrka, no aj v oslabení zvýšil minútu pred koncom Pollák svojim druhým gólom na 4:2. Čáry to akoby uspokojilo a ešte dovolili Chudému znížiť na 4:3, no víťazstvo si už postrážili.

Dohrávky: 13.11. Kopčany – Bor. Mikuláš, 17.11. Stráže – Bor. Mikuláš.

ObFZ 7. liga 14. kolo
Všetky tri mužstvá z čela tabuľky hrali na ihriskách súperov a ani jedno z nich nezaváhalo. Priaznivci futbalu sa tak majú na čo tešiť v ich súboji o postup. Smolu mali Sekule, dohrávať museli oslabené, napokon však vyhrali.

Letničie – Unín 1:2 (1:1), 44. S. Vanek – 36. P. Klein, 49. M. Uher (11), r. Kahúň.
Unín bojujúci o čelo tabuľky sa ujal vedenia v 36. min. gólom Pavla Kleina – 0:1. Keď už sa videli mužstvá v kabínach, domáci vyrovnali gólom Stana Vaneka na polčasových 1:1. Chvíľu po prestávke bol nariadený v prospech hostí pokutový kop, z ktorého dal Mišo Uher víťazný gól Unína 1:2. Napriek snahe už domáci s výsledkom nič nedokázali urobiť.

Smolinské – Š. Humence 0:2 (0:0), 50. P. Hlavenka, 87. A. Foriška, r. Bednár.
Po sérii 8 zápasov bez prehry čakal na mužstvo Smolinského ťažký žreb. Všetky tri mužstvá z vrchu tabuľky. Po Uníne prehrali aj s Humencami. Podarí sa im túto sériu prerušiť za týždeň v Petrovej Vsi ? S Humencami držali krok 50 minút, kedy dal vedúci gól favorita Paťo Hlavenka. Poistku pridal v 87. min. Aleš Foriška.

Malacké pohľady Knihy.Zahori

Koválov – Petrova Ves 0:3 (0:2), 7. D. Weiss, 28. Michal Mihálik, 57. L. Nemečkay, r. Dzindzík.

Čerstvý päťdesiatnik, hrajúci tréner Koválova Igor Michalica.

Zápasu predchádzala gratulácia domácemu trénerovi Igorovi Michalicovi k jeho jubilejným 50. narodeninám, pričom sám v závere zápasu aj vybehol na trávnik v pozícii hráča. V samotnom zápase dominoval na trávniku líder tabuľky a o jeho víťazstve nebolo od začiatku najmenších pochýb.

Sekule – Hradište 2:1 (0:1), 65. M. Vávra, 71. vlastný (A. Gregor) – 44. F. Michalička, r. Dzindzík, Bednár.
Domáci nastúpili v snahe potvrdiť minulotýždňové vysoké víťazstvo 11:1 s Trnovcom. Po dlhšej dobe nastúpilo v dobrej zostave, no už za 25 minút im pre zranenia odstúpili tri opory (Chvátal, Andrej Trajlínek a Pavlík). Keďže však mali na striedačke iba dvoch náhradníkov, dohrávali zvyšok zápasu v desiatich. Hostia sa ujali v 44. min. vedenia gólom Filipa Michaličku, no po prestávke zvýšená bojovnosť domácich bola odmenená dvomi gólmi, pričom rozhodujúci si dal hosťujúci Gregor vlastný. Šťastné, no dôležitého víťazstvo domácich.

Trnovec – Smrdáky 1:1 (1:0), 3. O. Filipčuk – 46. V. Bôžik, r. Thao.
Trnovec, zúfalo bojujúci o záchranu, potrebuje body ako soľ. Napriek tomu, že Smrdáky sú kvalitným súperom, dali domáci vedúci gól už v 3. min. zásluhou ukrajinského legionára Oleksandra Filipčuka 1:0. Aj v druhom polčase padol rýchly gól, tentoraz však do domácej siete. Na konečných 1:1 vyrovnal Vlado Bôžik a tak si mužstvá body podelili. Trnovcu sa však bod málil.

Kunov – Rovensko 2:0 (1:0), 2. R. Vanek, 90. J. Belohlávek, r. Michalička, Daniš.
Kunov sa proti súperovi zúfalo bojujúcemu o záchranu ujal vedenia už v 2. min. po hlavičke Romana Vaneka – 1:0. Gól však skôr stretnutiu uškodil, ako pomohol. Hral sa sotva priemerný futbal s minimom šancí na obidvoch stranách. V 74. min. po individuálnej akcii F. Vizváryho (bývalý hráč Kunova) zaváhal pred prázdnou domácou bránou Marek Štítny. Na konečných 2:0 zvýšil už v nadstavenom čase Juraj Belohlávek z pokutového kopu za ruku, pričom rovnakej výhody sa za rovnaký priestupok domáhali chvíľu predtým aj hostia.

ObFZ 8. liga 15. kolo
V 8. lige sa hralo posledné jesenné kolo. Jablonka využila voľno Chropova a dotiahla sa na lídra na rozdiel troch bodov. Dojč v poslednej dobe strelecky ťahajú Šimon Mach (20) a Robo Búzek (47) – nádej a skúsenosť mužstva. Bukovec do Osuského ani necestoval. Titul jesenného majstra získal Chropov.

Prietrž – Vrádište 2:5 (2:3), 34. P. Váňa, 38. Ľ. Klein – 5. T. Hluch, 9. D. Medo, 23. P. Smaženka, 58., 73. R. Puček, r. Michalička.
V súboji o 3. miesto boli úspešnejší hostia vďaka trom gólom v priebehu štvrťhodiny. Domáci sa v závere 1. polčasu dvomi gólmi ešte vrátili do hry, no po prestávke Rišo Puček dvomi gólmi definitívne rozhodol.

Dojč – Podbranč 4:1 (1:0), 7., 70. Š. Mach, 76. Z. Čech, 84. R. Búzek (11) – 71. R. Miškech, r. Polakovič.
Domáci vyhrávali rýchlym gólom Šimona Macha a tento stav vydržal až do záveru zápasu, kedy padli ďalšie štyri góly. Domáci z nich dali tri a zalúžene vyhrali. Hostia znižovali Miškechom na 2:1, no Čech a z penalty Búzek domácich ukľudnili.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

Jablonka – Chvojnica 2:1 (2:1), 14. L. Večeřa (11), 32. Ľ. Marônek – 31. P. Vančík, r. Hudec, Cibulka, Bušo.
Jablonka sa s posledným mužstvom tabuľky strelecky vytrápila a dosiahla iba „chudobné“ jednogólové víťazstvo.

Osuské – Bukovec 3:0 kont. Mužstvo Bukovca sa na stretnutie nedostavilo.

voľno – Chropov.

.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…