Z vedúceho tria zaváhal akurát líder z Rybiek, ktorý stratil dva body na domácom trávniku, hoci jeho súperom boli posledné Popudínske Močidľany. Ich náskok sa pred Jablonicou scvrkol na 4 body. Jablonica i Holíč bodovali naplno vďaka gólom v posledných minútach.

Zo zápasu TJ Slavoj Moravský Svätý Ján – FK Spartak Stráže, Foto: JR Photo

ObFZ 6. liga Skupina A 16. kolo

Oreské – Hlboké 2:1 (1:0), 22. Ľ. Ligás, 78. L. Pavlačka – 58. T. Vach (11), r. Mi. Šefčík, Šturdík. ČK 0:1 (85. B. Chovanec).

V Oreskom sa hral bojovný zápas. Na úvod bolo nebezpečnejšie Hlboké, no domácich podržal výbornými zákrokmi brankár Štefka. Ako prvý však udrel Ľubo Ligás. keď sa v 22. min. predral stredom obrany a prekonal Hrušeckého v bráne hostí – 1:0. Ďalšie šance však Hrušecký zlikvidoval Pavlačkovi i Starychovi. Druhý polčas bol zaujímavejší. Pavlačka dvakrát neuspel sám pred Hrušeckým, hlavičkou trafil žrď a tak prišiel trest, keď po ruke domácej obrany Tomáš Vach z penalty vyrovnal na 1:1. Po nevyužitej gólovej hlavičke A. Baláža sa konečne dočkal v 78. min. aj Luky Pavlačka 2:1. Hostia dohrávali bez vylúčeného Chovanca, Oreské si už vedenie ustrážilo a zaslúžene sa tešilo z troch bodov.

Dubovce – Holíč 2:3 (1:1), 28. R. Mišík, 90. M. Huťťa (90) – 11., 89. M. Uher, 82. R. Konečný, r. Škrinár, Polakovič. ČK 0:1 (90. R. Konečný).

Iskra Holíč si v Dubovciach pripísala už desiatu výhru v rade. Aj domáci boli dovtedy úspešní, keď neprehrali sedem zápasov. Hostia vyhrávali gólom Martina Uhera. Po polhodine hry vyrovnal ďalší hráč Holíča, ktorý je v Dubovciach na hosťovaní, René Mišík – 1:1. Ďalšie góly padali až v záverečnej desaťminútovke. Hostí dostal opäť do vedenia hrajúci tréner Roman Konečný a svojim druhým gólom zvýšil Uher na 1:3. Na výhre hostí už nič nezmenil ani premenený pokutový kop Milanom Huťťom, ktorým znížil na konečných 2:3. V samom závere videl ešte ČK Konečný.

Jablonica – Sobotište 2:1 (1:0), 6. D. Slovík, 90. V. Jánošík – 26. M. Hecht, r. Kahúň, Michalička.

Očakávalo sa jednoznačné víťazstvo Jablonice, najmä keď už v 6. min. ju dostal do vedenia Dominik Slovík – 1:0. Hostia, ktorí pred týždňom ani neposkladali mužstvo a museli vzdať domáci zápas, tentoraz zabojovali a po polhodinke Mišo Hecht vyrovnal na 1:1. Tak skončil aj prvý polčas. Po prestávke začalo dobíjanie súperovej bránky. Jablonica mala stálu prevahu, no gól nie a nie dať. Až prišla 90 .min. a kapitán Vlado Jánošík rozhodol o troch bodoch pre domácich – 2:1.

Rybky – Pop. Močidľany 3:3 (1:2), 19. M. Bojnanský, 65. M. Mareček, 67. K. Ravas – 3. J. Starý, 45. M. Tokoš, 60. O. Masaryk, r. Knap, Vlk, Tubl.

V stretnutí prvého s posledným sa prekvapujúco ujali vedenia hostia v 11. min. gólom Jakuba Starého, ktorý dorazil brankárom Harnošom vyrazenú strelu – 0:1. Favorit vyrovnal v 19. min. hlavičkou Maťa Bojnanského – 1:1. Do kabín išli predsa len spokojnejší hostia, keď v 45. min. sa krížnou strelou presadil Mišo Tokoš – 1:2. Zopár šancí na obidvoch stranách ostalo nevyužitých, viac ich mali domáci. V druhom polčase hostia prekvapujúco nebránili a v 60. min. zvýšil Masaryk už na 1:3. Za 7 minút však bolo vyrovnané, keď najskôr znížil Matúš Mareček a o dve minúty premenil Marečkom center Kristian Ravas – 3:3. Záverečný obrovský tlak domácich už víťazný gól nepriniesol.

Radošovce – Mokrý Háj 2:2 (1:0), 4., 84. M. Petrovič – 62. P. Vaško, 82. I. Šefčík (11), r. Hušek, Bednár.

O deľbe bodov v derby zápase cez kopec rozhodol v 84. min. po štandardnej situácii gól 17 – ročného Miška Petroviča, hráča Mokrého Hája, ktorý je v Radošovciach na hosťovaní. On dal už vo 4. min. aj vedúci gól domáceho mužstva, ktorým vyhralo prvý polčas 1:0. Po prestávke obaja bývalí ligisti v drese hostí otočili skóre v prospech Mokrého Hája, pričom Igor Šefčík sa presadil z pokutového kopu po faule na Vaška. O dve minútu prišla spomenutá gólová chvíľa mladého Petroviča.

Rohov – Cerová 0:3 (0:0), 70. P. Kuchta, 73. J. Procháska, 78. D. Badáň, r. Vlk, Tubl, Knap.

Vo vyrovnanom zápase vynikali nad priemer obidve obrany na čele s brankármi. Gólové zakončenie si nechali hostia až na záverečnú 20 – minútovku, kedy Greguša v domácej bráne prekonali trikrát. Skóre otvoril v 70. min. Peťo Kuchta a o tri minúty pridal druhý gól Jozef Procháska – 0:2. Domáci museli hrať vabang, no Václavka v bráne hostí nedokázali prekonať. Otvorenú obranu domácich využil v 78. min. Denis Badáň, ktorý uzavrel na konečných 0:3.

Dohrávka 8. Kola

Pop. Močidľany – Mokrý Háj 0:3 (0:2), 10., 20., 61. (11) Peter Vaško, r. Srnec, M. Dutka, Knap.

O povinných troch bodoch rozhodol hetrik bývalého ligistu Petra Vaška. Pečatil ho po hodine hry gólom z pokutového kopu.

Skupina B 16. kolo

Viac sa darilo hosťujúcim mužstvám, ktoré vyhrali tri z piatich stretnutí. Bodom prispeli Lakšáre v Kútoch a česť domácich zachraňoval Borský Mikuláš, ktorí najtesnejšie zdolal Baník Čáry. Pozíciu lídra si udržala Lakšárska Nová Ves, no Stráže majú ešte odložený zápas s Bor. Mikulášom k dobru.

Bor. Mikuláš – Čáry 3:2 (2:1), 33. R. Cintula, 35. M. Morávek, 57. J. Ondriska – 21. J. Navrátil, 72. F. Kubík, r. Vlk, Knap, Jablonický.

Netradične v sobotu doobeda pred malou návštevou sa hralo na Búroch. Domáci od začiatlu zobrali iniciatívu na svoje kopačky a mali aj niekoľko šancí, no Pálkovi ju zmaril Obala a Morávek hlavou neuspel. A tak udreli hostia. V 21. min. sa dostali prvýkrát pred bránu Cigánka a po rohu Pelikána sa hlavou presadil Ján Navrátil – 0:1. Domáci však rýchlo zareagovali. V 33. min. trafil Orlík z diaľky brvno a na správnom mieste bol Robo Cintula – 1:1. Už o dve minúty dal Mišo Morávek z ďalšej dorážky na 2:1. Hostia sa domáhali faulu na brankára, no neúspešne. Prvý polčas ukončil ďalekonosný pokus Kuníka, s ktorým si však Cigánek poradil. Aj po prestávke hrali domáci. Opäť neuspel Pálka, no v 57. min. jeho trestný kop Ozábal vyrazil a pred ním sa ocitla až trojica domácich hráčov. Loptu do siete dorazil Kubo Ondriska – 3:1. Tri dorážky – tri góly. Gól domácich akoby uspokojil. Šancu mal hosťujúci Pollák, no jeho hlavička išla nad bránu. V 72. min. však prihral Fabianovi Kuníkovi a ten znížil – 3:2. Tentoraz sa neúspešne faulu domáhali domáci. Šancu zvýšiť mal Cintula, no fantasticky zasiahol Riška. V závere hostia tlačili, no vyrovnať už nestihli.

Macek Knihy.Zahori

Kúty – Lakš. N. Ves 1:1 (1:0), 84. D. Smolinský – 47. T. Velický, r. Knap, Vlk.

Domáci začali iniciatívnejšie. Po trestnom kope do brvna sa v 16. min. ujali vedenia po gólovej hlavičke Dominika Smolinského – 1:0. V 32. min. sa hosťom zranil brankár Močko, na jeho miesto prišiel Mihál a ten už o chvíľu svoje mužstvo podržal pri tutovkách Mária Vrábela a Juraja Sálusa. Vstup do druhého polčasu vyšiel nad očakávanie hosťom, ktorí už v 46. min. vyrovnali Tomášom Velickým na 1:1. Domácim hráčom tento gól uškodil, zrazu akoby zabudli hrať futbal a keďže sa k nim hostia prispôsobili, diváci už ďalší gól nevideli a body sa delili.

Štefanov – Slovan Šaštín 1:2 (1:1), 21. M. Valla – 60. B. Tureček, 68. F. Kučera, r. Jablonický, Blaha. ČK 1:1 (56. V. Tomka – 60. M. Samek).

Šaštín bojuje ešte o prvú polovicu tabuľky a do Štefanova si išiel po tri body. Od 21. min. však prehrával gólom Mariána Vallu 1:0 a tak skončil aj prvý polčas. Po hodine hry padli v zápase dve červené karty, po jednej na obidvoch stranách. Toto akoby viac uškodilo domácim, keď takmer okamžite vyrovnal Braňo Tureček – 1:1. Za ďalších osem minút sa presadil aj Filip Kučera, ktorý prekonal Čelústku v domácej bráne a zaistil hosťom tri body, ktoré ich udržali v hre o prvú päťku.

Mor. Sv. Ján – Spartak Stráže 1:6 (1:3), 28. Denis Bolf – 3., 89. K. Krchňavý, 7., 80. R. Slovák, 15. D. Strapko, 72. D. Fukna, r. Lapoš, Fekete.

Odhodlanie domácich zmrazil Spartak tromi gólmi v úvodnej štvrťhodinke. Domáceho „brankára“ Ondreja Nemca postupne prekonali Krchňavý, Slovák a Strapko. V závere prvej polhodinky síce Denis Bolf znížil na polčasových 1:3, no rozbehnutých hostí to nezastavilo a aj po prestávke pridali tri góly, ktoré si nechali na záverečnú štvrťhodinu.

Bor. Sv. Jur – Kopčany 3:6 (2:2), 26. R. Šimkovič, 31. S. Kopiar, 53. T. Polák – 12. F. Daniel, 32., 48., 58., 66. O. Zabadal, 85. M. Šmída, r. Kahúň, Polakovič, Thao.

Na vedúci gól Fredyho Daniela odpovedali domáci dvaktát. Na 1:1 vyrovnal Robo Šimkovič a po piatich minútach už vyhrávali gólom Seba Kopiara. Potom však prišlo štvorgólové sólo Ondra Zabadala a v 66. min. vyhrávali hostia už 2:5. Tomáš Polák síce ešte znížil na rozdiel dvoch gólov, no definitívu dal 85. min. Miro Šmida – 3:6.

Dohrávky: 13.11. Kopčany – Bor. Mikuláš, 17.11. Stráže – Bor. Mikuláš.

ObFZ 7. liga 16. kolo

Petrova Ves jesenným majstrom

Domáce mužstvá bodovali naplno. Hosťom nedopriali ani jediný bodík. Najbližšie k nemu bolo Letničie v Šajdíkových Humenciach, kde domáci rozhodli až v závere z pokutového kopu. V Petrovej Vsi sa hral iba polčas, aj ten stačil domácim, aby sa tešili z jesenného titulu.

Smrdáky – Sekule 4:0 (2:0), 3. (11), 82. D. Švárny, 12. vlastný (Andrej Trajlínek), 50. R. Škojec, r. Daniš.

Domáci Švarný premenil už v 3. min. pokutový kop a v 12. min. im vlastným gólom pomohol kapitán hostí Andrej Trajlínek – 2:0. Po prestávke už v 50. min. pridal nestarnúci Rasťo Škojec tretí gól a bolo definitívne rozhodnuté. Damian Švárny pečatil v 82. min. na konečných 4:0.

Hradište – Koválov 8:3 (4:2), 7., 51., 58. F. Michalička, 12. M. Sadloň, 17. T. Sadloň, 38. J. Kršteník, 59. M. Furko, 88. M. Hlavatý – 25. D. Podmajerský, 36. M. Kuba, 85. I. Michalica, r. Thao.

V bláznivej gólovej prestrelke bolo lepšie domáce mužstvo. V priebehu desiatich minút dali Filip Michalička, Maťo Sadloň i Tomáš Sadloň tri góly, čo ich uspokojilo až príliš a za chvíľu bolo 3:2. To bol len chvíľkový záblesk zo strany hostí. Hradište ušlo až na 7:2. Tréner hostí Igor Michalica znížil, no skóre uzavrel Hlavatý na „bláznivých“ 8:3.

Rovensko – Trnovec 4:0 (1:0), 25. P. Vizváry, 46. P. Baláž, 57. F. Vizváry, 90. M. Matula, r. Knap, Vlk, Tubl.

Dôležitý zápas dvoch posledných mužstiev tabuľky. Obaja mali po 8 bodov a tak sa vlastne hralo o „Čierneho Petra.“ V drese domácich nastúpil po dlhšom čase Paťo Vizváry a bol to on, ktorý poslal domácich do vedenia. Hneď po prestávke zvýšil Baláž na 2:0 a hostia to akoby zabalili. Domáci potom pridali ešte ďalšie dva góly.

Š. Humence – Letničie 3:2 (0:2), 51. S. Grunner, 64. D. Burian, 81. P. Macek (11) – 6. M. Benčúrik, 36. P. Kuček, r. Hušek, Daniš, Michalička.

Domáci si v zápase s Letničím verili, no keď v 36. min. bolo už 0:2, museli niečo so zápasom urobiť. Hostí poslal do vedenia Miro Benčúrik a do dvojgólového trháku Paťo Kuček. Chvíľu po prestávke prišiel na ihrisko Slavo Grunner a prvým dotykom s loptou dal kontaktný gól na 1:2. Domáci tlačili a v 64. min. vyrovnal Dominik Burian na 2:2. Víťazstvo domácim zaistil v 81. min. Peťo Macek, ktorý premenil nariadený pokutový kop – 3:2.

Unín – Kunov 3:1 (1:1), 3. D. Mihál, 48. M. Hoferka, 61. M. Míšaný – 33. R. Burian, r. Jablonický, Bednár.

Domáci vyhrali vďaka skvelým začiatkom obidvoch polčasov. Už v 3. min. dal ich vedúci gól Dominik Mihál – 1:0. Hostia dokázali vyrovnať Radom Burianom, no opäť ubehli len tri minúty z druhého polčasu, keď Barteka v bráne hostí prekonal Milan Hoferka – 2:1. Po hodine hry zvýšil Miro Míšaný na 3:1 a definitívne rozhodol o zisku troch bodov. Hostia už zmeniť stav neboli schopní.

Petrova Ves – Smolinské 6:0 nedohrané, 2. Michal Mihálik, 4., 11., 41. D. Weiss,

1. Martin Mihálik, 33. M. Macánek, r. Lapoš, Fekete, Škrinár.

Po jednoznačnom priebehu v prvom polčase domáci hráči prekonali brankára Čelústku šesťkrát. Hostia do druhého polčasu už nenastúpili, keďže mali zranených viacerých hráčov !!!

12. Trnovec 16 2          2          12        22:72    8

Jesenným majstrom sa stala Petrova Ves. So svojim najväčším konkurentom Unínom sa stretla hneď v 1. kole, na domácom ihrisku ho zdolala gólom Martina Mihálika 1:0. Vzápätí remizovala v Šajdíkových Humencoch 1:1. Nasledovala séria deviatich víťazstiev, ktorú prerušila prehra 2:1 u svojho prenasledovateľa v Uníne v 12. kole. Prehra ich akoby pribrzdila a nasledovali dve remíze. Prvú domácu stratu im za remízu 0:0 pripravili Š. Humence a o týždeň remizovali aj v Hradišti (1:1).

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…