Marian Jung získal už svoj 14. titul majstra Európy. Víťazstvo mu priniesol rýchlostný čln v kategórii O-700, keď vyhral tri zo štyroch jázd.

Spolu v tejto sezóne získal tri medaily: okrem aktuálneho európskeho titulu má ešte dve striebra z majstrovstiev sveta. „Nebola to jednoduchá cesta. Mali sme štyri bóje, krátke roviny, len na tých štyroch bójach bolo silné preťaženie, viac než 3G. Za 38 sekúnd sa tak udialo štyrikrát, bolo to teda oveľa náročnejšie,” opisuje M. Jung. Prvú jazdu vyhral, a hoci viedol aj v druhej, pred cieľom musel korigovať technickú chybu a napokon po penalizácii skončil posledný. „V treťom kole sa mi však z posledného miesta podarilo prepracovať na prvé a vo štvrtom som si to už udržal. Koniec sezóny som si vychutnal s dobrým pocitom vykonanej celoročnej práce so ziskom zlatej medaily pre Slovensko a môj armádny klub,” skonštatoval skúsený jazdec Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica.

Vodný motorizmus je pre Jungovcov srdcovou záležitosťou. Marianov otec, pán Emil, bol dlhoročným reprezentantom je aj členom Siene slávy Slovenského zväzu vodného motorizmu.  Na svojho dedka a otca nadväzuje aj mladá generácia Jungovcov – Marianove deti Ella a Šimon. Obaja majú za sebou už veľa úspechov a pravidelne bývajú vyhlasovaní medzi najlepšími športovcami Malaciek.

Malavké pohľady Knihy.Zahori

14-ročný Šimon Jung sa už pripravuje na súťažnú seniorskú dráhu. „Už v šestnástich rokoch môže nastupovať na preteky v mojich seniorských kategóriách, ale bude to ešte veľmi ťažké. Kubatúry, ktoré jazdím ja, nie sú rozhodne detské. Mal by v nich pretekať už vyzretejší jazdec. Keďže však máme skúsenosti, syn je stále so mnou, tak sa budeme rok snažiť, aby sme sa dostali na medzinárodnú úroveň. Ak by to bolo v poriadku, išlo by o prelom a Jung mladší by mohol vystriedať staršieho,” dodal M. Jung, najúspešnejší slovenský vodný motorista.

Všetkým členom športovej dynastie Jungovcov želáme pevné zdravie a veľa úspechov.

Ľ. Pilzová/TASR


.

INAT Rezanie laserom