Iniciatíva župy priniesla úspech. Dopravcovia Arriva a Slovak Lines sa dohodli na spolupráci formou subdodávky.

Pre všetkých cestujúcich obyvateľov kraja mám dobrú správu. Spoločnosti Arriva a Slovak Lines sa dohodli na spolupráci, vďaka ktorej vo veľmi krátkom čase dôjde k plnému obnoveniu prímestskej autobusovej dopravy. Veľmi sa teším, že naša iniciatíva dostať za jeden rokovací stôl nového a predchádzajúceho dopravcu, viedla k úspešnému záveru. Arriva naďalej ostáva dopravcom poskytujúcim služby pre samosprávny kraj. Slovak Lines bude formou subdodávky poskytovať svoje kapacity na vybraných linkách,“ vyhlásil župan Juraj Droba.

Knizkaren: Nathaniel

Od polovice novembra zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji spoločnosť Arriva. Pôvodnému dopravcovi totiž skončila zmluva a nový dopravca musel prvýkrát v histórii kraja vzísť z otvorenej súťaže. Nástup nového dopravcu však sprevádzali rozsiahle výpadky spojov. Dôvodom bol nedostatok vodičov.

„Ďakujem všetkým za trpezlivosť. Máme za sebou tri týždne krízového manažmentu v plnom nasadení kolegov z nášho úradu a Bratislavskej integrovanej dopravy. Ukázali sme, že aj najťažšie problémy sa dajú vyriešiť,“ dodal Juraj Droba.

Záhorí.sk informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman


Gym 2022 Bil