Majiteľovi z okresu Senica, ktorému uhynul pes na následky nedostatočnej starostlivosti a výživy, môže hroziť v zmysle zákona za takéto konanie strata slobody až na dva roky. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Majiteľ si vyhliadol v lete štvorročného miešanca plemena Jack Russla a bígla na webovom bazári. “Psa si zobral na ubytovňu v Senici. Asi po mesiaci dostal výzvu, že pes s ním nemôže zdieľať spoločné priestory. Psa preto premiestnil do výbehu neďaleko Senice,” uviedla Linkešová.

Ako doplnila, pes z koterca utiekol a majiteľ ho napokon našiel v lese. “Dostal ho nepozorovane do priestorov mestského útulku a tam ho nechal ležať na oblečení na zemi. Psa našli až na ďalší deň pracovníci útulku a ošetrujúci veterinár konštatoval úhyn. Podľa pitvy bol pes v zlom fyzickom stave a uhynul na následky nedostatočnej starostlivosti a výživy,” informovala policajná hovorkyňa.

Záhorácke rádio 2024 01

Ak plánujete niekomu urobiť radosť pod stromček, myslite na to, že „živý darček“ v podobe zvieratka nebude mať obdarovaný len jeden večer. Najmä po Vianociach sa radosť z nového člena rodiny zmení na povinnosti a nie všetci sú schopní a ochotní im venovať potrebnú starostlivosť a čas. Ak máte napr. psíka a nemôžete mu poskytnúť domov, nájdite mu napr. inú osobu alebo rodinu. Ako majiteľ ste povinný sa zviera riadne postarať, inak vaše konanie môže byť kvalifikované ako trestný čin alebo priestupok.


.
Toto je čítané

SHMÚ varuje pred prízemným mrazom, môže poškodiť vegetáciu

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na noc zo stredy (17.4.) na štvrtok…

BM: Ustekana sobota