Majiteľovi z okresu Senica, ktorému uhynul pes na následky nedostatočnej starostlivosti a výživy, môže hroziť v zmysle zákona za takéto konanie strata slobody až na dva roky. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Majiteľ si vyhliadol v lete štvorročného miešanca plemena Jack Russla a bígla na webovom bazári. “Psa si zobral na ubytovňu v Senici. Asi po mesiaci dostal výzvu, že pes s ním nemôže zdieľať spoločné priestory. Psa preto premiestnil do výbehu neďaleko Senice,” uviedla Linkešová.

Ako doplnila, pes z koterca utiekol a majiteľ ho napokon našiel v lese. “Dostal ho nepozorovane do priestorov mestského útulku a tam ho nechal ležať na oblečení na zemi. Psa našli až na ďalší deň pracovníci útulku a ošetrujúci veterinár konštatoval úhyn. Podľa pitvy bol pes v zlom fyzickom stave a uhynul na následky nedostatočnej starostlivosti a výživy,” informovala policajná hovorkyňa.

Ak plánujete niekomu urobiť radosť pod stromček, myslite na to, že „živý darček“ v podobe zvieratka nebude mať obdarovaný len jeden večer. Najmä po Vianociach sa radosť z nového člena rodiny zmení na povinnosti a nie všetci sú schopní a ochotní im venovať potrebnú starostlivosť a čas. Ak máte napr. psíka a nemôžete mu poskytnúť domov, nájdite mu napr. inú osobu alebo rodinu. Ako majiteľ ste povinný sa zviera riadne postarať, inak vaše konanie môže byť kvalifikované ako trestný čin alebo priestupok.


Hodinový manžel