Aktuálny ročník Záhoráckeho detského bežeckého pohára (ZDBP) bol z pandemických dôvodov prerušený. Z pôvodne plánovaných 16 kôl sa uskutočnilo len sedem. Deti premiérovo súťažili v Dojči, pokračovalo sa v tradičných dejiskách – Borský Svätý Jur, Plavecký Mikuláš, Radošovce, Prietrž, Gbely – a odpretekať sa stihlo ešte aj v Holíči.

Výnimočné a pre Malačanov výsledkovo zaujímavé bolo 2. kolo (Beh Jurským parkom), v rámci ktorého vyhlásili absolútnych víťazov ZDBP za minulý rok. Aj ročník 2020 bol ovplyvnený covidom. Z celkového počtu 48 víťazných trofejí, si až 22 odniesli domov členovia Atletického klubu AC Malacky, ktorí v súťaži štartovali pod hlavičkou Detskej organizácie Záhorácky Fénix. Mimoriadne úspešná bilancia našich atlétov predstavovala 9 prvých, 10 druhých a 3 tretie miesta.

Víťazmi ZDBP 2020 sa stali Nikolas Michalovič (benjamínkovia), Jakub Pauko (mladšia prípravka), Krištof Haba (prípravka), Nela Stašková (prípravka), Matias Michalovič (najmladší žiaci), Teodor Volek (mladší žiaci), Matej Brezina (starší žiaci), Rebecca Slezáková (staršie žiačky) a Roman Timotej Haba (dorastenci).

Na celkovej 2. priečke sa umiestnili Anna Pagáčová (benjamínkovia), Erik Alexander Šimek (mladšia prípravka), Romana Habová (mladšia prípravka), Amélia Zelenáková (prípravka), Regina Slezáková (najmladšie žiačky), Adam Boškovič (mladší žiaci), Pavlína Ort-Mertlová (mladšie žiačky), Eric Houndjo (starší žiaci), Ivan Sedlák (dorastenci) a Timea Michalovičová (dorastenky).

Pohár s bronzovým leskom si vybojovali Marek Išunin (prípravka), Vanda Habová (mladšie žiačky) a Michal Nehyba (dorastenci).

Absolútnymi víťazmi ZDBP 2020 sa stali Nela Stašková, Matias MichalovičTeodor Volek (všetci Záhorácky Fénix), Viktória Hudecová a Oliver Pražienka (obaja Spartak Myjava) ktorí v súťaži získali plný počet 250 bodov.

O celkových výsledkoch ZDBP 2021 budeme informovať, keď sa (vzhľadom na aktuálnu situáciu)  rozhodne o mieste slávnostného vyhlásenia a spôsobe jeho vyhodnotenia.

P. Filip, foto: M. Voleková