V uplynulom roku sa v meste Senica narodilo 152 detí. Pomer chlapcov a dievčat bol totožný, keďže sa narodilo 76 dievčat a rovnaký počet chlapcov. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Alanko zo Senice prvé bábätko 2022 v skalickej nemocnici

Dvojnásobnú radosť z príchodu potomkov na svet mali dva páry, ktorým sa narodili dvojčatá. “Obľúbenými menami, ktoré rodičia novorodencom dávali, boli Adam, Samuel, Sebastián a Tomáš. Medzi dievčatami prevažovali mená ako Ema, Karolína a Viktória. Vyskytli sa aj netradičnejšie, ako Madison a Eddie,” uviedla Moravcová.

Ako doplnila, pandémia a s ňou súvisiace opatrenia sa podpísali na počte uzavretých manželstiev. V roku 2021 ich bolo na senickom matričnom úrade zapísaných 72. V obradnej miestnosti mestského úradu malo sobáš 54 párov, v kostole ich bolo 18. “Najviac sobášov bolo počas letných mesiacov, keď boli opatrenia voľnejšie. Najviac svadieb bolo teda počas júna, júla a augusta. Minulý rok sa konal prvýkrát sobáš aj v zrekonštruovanej budove bývalej Sokolovne, teraz Múzea Senica,” informovala hovorkyňa mesta.

Záhorácke rádio 2024 01

V roku 2021 sa do Senice prisťahovalo 253 nových obyvateľov, naopak, z mesta zo Záhoria sa odsťahovalo 412 ľudí. Pod úbytok obyvateľov sa podpísali aj úmrtia. “V roku 2021 ich bolo viac ako za posledné roky, celkovo nás opustilo 259 obyvateľov. K 31. decembru 2021 tak v evidencii obyvateľov figurovalo 19.539 obyvateľov mesta,” doplnila Moravcová.


.

INAT Rezanie laserom