Očkovanie vakcínami proti ochoreniu COVID-19 bude počas nadchádzajúceho víkendu v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách (VOC) v Dunajskej Strede, Skalici a v Trnave vakcínami Pfizer/BioNTech a Janssen. Popri dospelých sa budú očkovať aj deti vo veku od 5 do 11 rokov.

Počas uplynulého víkendu zaočkovali prvými, druhými a tretími dávkami spolu viac ako 10 000 záujemcov, medzi nimi premiérovo tisícku detí. Informoval o tom komunikačný odbor TTSK. „V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu,“ uviedol TTSK.

Pálfyovci Knihy.Zahori

V sobotu (15. 1.) sa vo VKOC Trnava na Strednej odbornej škole (SOŠ) elektrotechnickej na Sibírskej ulici bude podávať od 8.00 do 18.00 h registrovaným i neregistrovaným záujemcom od 12 rokov vakcína od Pfizer/BioNTech. V Dunajskej Strede vo VOC na SOŠ rozvoja vidieka na Námestí sv. Štefana budú záujemcov od 12 rokov s registráciou i bez nej očkovať vakcínou od Pfizer/BioNTech od 8.00 do 12.00 h. Následne od 13.00 do 14.00 h budú podávať túto vakcínu výlučne vopred registrovaným deťom od päť do 11 rokov. Rovnaký rozpis očkovania a podmienku registrácie pre deti má aj VOC na Strednej zdravotníckej škole v Skalici.

V nedeľu (16. 1.) budú vo VOC v Trnave podávať od 8.00 do 13.00 h registrovaným i neregistrovaným záujemcom od 18 rokov prvú i druhú dávku vakcíny Janssen. Čas od 14.00 do 18.00 h je vyhradený na očkovanie vakcínou od Pfizer/BioNTech vopred registrovaným, ale i nezaregistrovaným deťom od päť do 11 rokov.

Záujemcovia, ktorí idú na tretiu dávky vakcíny, si musia priniesť potvrdenie o očkovaní druhou dávkou. Všetci, ktorí idú na očkovanie, si musia priniesť so sebou platný doklad totožnosti, preukaz poistenca a vyplnené dotazníky, ktoré sú dostupné na webe. Neplnoletí záujemcovia musia prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu, a to aj pri podaní druhej alebo tretej dávky vakcíny. Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier sú dostupné na webovej stránke zdravazupa.sk.


.
Toto je čítané

Nové prepojenie elektrických distribučných sústav medzi Holíčom a Hodonínom zvýši spoľahlivosť dodávok energie

Medzi českým Hodonínom a slovenským Holíčom vzniká nové 22 kV prepojenie elektrických…

20 rokov