Aktualizované 18:00 →V Skalici vo štvrtok (20.1.), krátko po obede vybuchol stánok s občerstvením. K výbuchu prišlo na Potočnej ulici. Pri výbuchu sa zranili dvaja ľudia.

Foto: Lidka Volná

Podľa prvotných informácií malo priamo na ulici vybuchnúť, v dodávke s rýchlym občerstvením, viacero plynových bômb.

_INAT Obsluha OL

Po silnej explózii museli záchranári urýchlene previesť jednu osobu s vážnymi zraneniami do nemocnice. Zranil sa aj náhodný okoloidúci. Tlaková vlna poškodila aj blízko stojace objekty a vozidlá.

Zasahujúci hasiči našli vo vozidle ďalšie dve nevybuchnuté fľaše, ktoré preniesli do bezpečnej vzdialenosti. Následkom výbuchu došlo k poškodeniu okolitých budov a k požiaru vedľa stojaceho osobného vozidla.

Policajti miesto udalosti uzavreli a kriminalistický výjazd v týchto chvíľach zisťuje príčiny a okolnosti mimoriadnej situácie. Na miesto sme vyslali aj špeciálny posttraumatický tím, ktorý je pripravený pomôcť zvládnuť celú situáciu zasiahnutým obetiam.

Polícia vec rieši v súvislosti s trestným činom všeobecného ohrozenia. Celkovú škodu si majitelia poškodených vozidiel a jednej z budov vyčíslili zatiaľ na takmer 60 000 eur,” uviedla pre Záhorí.sk policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.

Informuje polícia a HaZZ.


.
Toto je čítané
ilustračné foto TASR/Štefan Puškáš

V Stupave budú v utorok aplikovať postrek proti komárom

V utorok (25.6.) od 21:00 do stredy (26.6.) 5:00 sa uskutoční v…

_INAT Obsluha OL