Nový asfalt, vodorovné značenie ako aj vyššia bezpečnosť a komfort pre vodičov. To všetko prinesú opravy ciest II. a III. triedy, do ktorých sa minulý rok pustil Bratislavský samosprávny kraj. Opravy pokračujú aj tento rok a celkovo sa dotknú tridsiatich úsekov. Župa tiež spustila projektovú prípravu na opravy mostov, riešenie problematických križovatiek či výstavbu obchvatov.

„Ešte pred dvomi rokmi župnú cestársku spoločnosť fakticky ovládal súkromný spolumajiteľ. To komplikovalo nielen hospodárenie, ale aj správu ciest. Dnes máme nad cestárskou spoločnosťou úplnú vlastnícku aj manažérsku kontrolu. Aj vďaka tomu sme po dlhšom čase mohli rozbehnúť významné opravy regionálnych ciest, ktoré už boli veľmi potrebné. Cestné komunikácie opravujeme v každom okrese, pričom viaceré úseky sú už hotové. Vynovené komunikácie bezpochyby prispejú ku komfortnejšej a bezpečnejšej doprave v kraji,“ povedal Juraj Droba, predseda BSK.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

V minulom roku dokončil Bratislavský samosprávny kraj (BSK) rekonštrukcie štrnástich úsekov cestných komunikácií II. a III. triedy vo všetkých svojich okresoch.

Na Záhorí kraj dokončil opravu cesty III/1107 Zohor – Láb. Zrevitalizovaná bola aj cesta v obci Rohožník, II/503 a III/1114 v obci Kostolište a mestách III/1108 Stupave či II/503 v Malackách.

V rozbehnutých alebo úplne nových akciách pokračuje samosprávny kraj aj v tomto roku. Celkovo bude opravených 30 úsekov regionálnych ciest.

Župa v roku 2022 vyčlenila na kapitálové výdavky celkovo 15 miliónov eur. Určené sú najmä na rekonštrukciu ciest frézovaním a asfaltovaním, recykláciu za studena a za horúca, rekonštrukcie mostov, bezpečnostné záchytné zariadenia, priechody pre chodcov, cestnú svetelnú signalizáciu a sanáciu zosuvov, ako aj rekonštrukcia priepustov. Župa plánuje tiež nakúpiť nové a moderné zariadenia, ako aj obstarať projektové dokumentácie na opravu mostov či riešenie problematických križovatiek.


.
Toto je čítané

Začína revitalizácia cesty Kostolište – Záhorská Ves

Od stredy (29. 5.) sa začne revitalizácia cesty II/503 Kostolište – Záhorská…

20 rokov