V roku získali medzinárodné víťazstvo na New York Beatlefeste . V silnej konkurencii spomedzi 36 kapiel zvíťazili v „Battle of the Bands“ – „bitke skupín“ o čo najvernejšiu interpretáciu The Beatles a získali 1.miesto.

Jednou z gratulantiek k úspechu bola aj sestra Georga Harrisona, pani Louis Harrison, ktorá podľa jej slov viac než po 30 rokoch opäť počula „sound of The Beatles“ – zvuk Beatles.

Po piatich rokoch sa ako “obhájcovia titulu z roku 1998”, znova zúčastnili medzinárodného Beatlefestu 2003 v New York City. V súťaži, spolu s ostatnými 44-oma kapelami, za ohlušujúceho revu fanúšikov a silnej konkurencie, získali opäť 1.miesto!!! Vďaka potvrdeniu úspechu spred niekoľkých rokov sa skupine rozbehla nová spolupráca s americkým manažmentom a skupina odvtedy koncertuje po celom svete.

A o koho ide ? O slovenskú skupinu The Backwards.
Skupina The Backwards začala svoju kariéru v roku 1995 v Košiciach na východe Slovenska. Tak ako aj iné kapely, na začiatku prezentovala vlastnú tvorbu. Popri tom, pre svoju lásku k hudbe a pre vzdanie úcty ich najobľúbenejšej kapele, sa snažila interpretovať hudobnú tvorbu skupiny The Beatles, čo sa nakoniec stalo aj jej hlavným smerom v ďalšom napredovaní. Nebolo to len lacné imitovanie Beatles, ale kompletné naštudovanie od A po Z. The Backwads sa od začiatku snažili o čo najvernejšiu interpretáciu skladieb z každého albumu či singlu.
The Backwards budú uzatvárať tohtoročný Streetfest Malacky 2011. 16.7. presne o polnoci vystúpia beatlsáci v Zámockom parku a ukončia malacký festival. V 50 minutovom programe zaznejú najväčšie hity legendárnych The Beatles a divací sa majú určite na čo tešiť. Tajomstvom úspechu The Backwards je pozornosť členov kapely pre detail. Každá vokálna linka, harmónia, akordová zmena, perkusie, či orchestrálny part a mnoho, mnoho ďalších podstatných detailov sú poctivo naskúšané a dokonale naštudované. Okrem verného hudobného podania úplnosť imidžu skupiny dotvára, rovnako ako u Beatles, ľavoruký basový gitarista. Keď sú všetky tieto „ingrediencie“ dané dokopy, vzniká magický zážitok a dokonalá ilúzia živého vystúpenia skupiny The Beatles.

[youtube N76mXU1RLqk]

PR streetfest


.

INAT Rezanie laserom