Stupavskí policajti v priebehu včerajšieho dňa (21.02.2022) v čase okolo 13:30 v obci Láb na základe dobrej znalosti oblasti hliadkovej činnosti spozorovali vozidlo, o ktorom vedeli, že ním jazdí muž, ktorý má zadržaný vodičský preukaz a je užívateľom návykových látok.

Ilustračné foto 123rf.com

Hliadka pozorovaním daného vozidla zistila, že vodič nie je pripútaný bezpečnostným pásom a rozhodli sa toto vozidlo zastaviť a skontrolovať. Vodič bol vyzvaný, aby hliadke predložil potrebné doklady na prevádzku a vedenie vozidla. Tie však pri sebe muž nemal. Na základe vykonanej lustrácie hliadka zistila, že muž má udelený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá a má zadržaný vodičský preukaz.

Malavké pohľady Knihy.Zahori

Ďalej hliadka vodiča vyťažila, či nepožil alkohol a iné psychotropné látky, na čo im muž uviedol, že ráno užil marihuanu. Nakoľko vzniklo podozrenie z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky bol vodič dotazovaný, či nemá pri sebe veci pochádzajúce z trestnej činnosti a zbraň.

Muž dobrovoľne uviedol, že má vo vrecku mikiny poskladané noviny, kde má sušenú rastlinu – marihuanu. Následne bol muž eskortovaný na policajné oddelenie. V tejto súvislosti bolo začaté  trestné stíhanie a zároveň vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prokurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 33-ročnému Matejovi Z. z Lábu.

Obvinený sa v súčasnosti nachádza vo väzbe, pričom v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Záhorí.sk informuje policajná hovorkyňa Silvia Šimková.


.

Labková patrola