Polícia zadržala krátko po čine v obci Dojč v okrese Senica muža, ktorý sa cez zamurované dvere vlámal v stredu 23. februára okolo 2.00 h ráno do predajne potravín. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

“V predajni vysekal 65-ročný muž pomocou sekery dieru do niekoľko desiatok centimetrov hrubého múru. Cez otvor sa dostal do obchodu a z regálu zobral dve fľaše s alkoholom. Alarm, ktorý sa v predajni spustil, upozornil zamestnankyňu, ktorá býva neďaleko. Tá si všimla muža, ktorý išiel smerom od obchodu,” uviedla polícia.

Vyslaná policajná hliadka krátko na to zbadala podozrivého muža pred jedným z rodinných domov. “Policajtom sa k skutku priznal a hneď im vydal aj ukradnutú fľašu s alkoholom spolu so sekerou. Policajná hliadka ho na mieste zadržala a previezla na policajnú stanicu,” informovala polícia.

Ako doplnila, muž sa za posledných 12 mesiacov viackrát dopustil krádeže a poverený policajt voči nemu vzniesol obvinenie. “Za prečin krádeže mu teraz môže hroziť až dvojročný pobyt vo väzení. Polícia zároveň podala návrh na jeho väzobné stíhanie. Do rozhodnutia o väzbe zostáva muž v policajnej cele,” uviedla polícia.


Trnavské Rádio Radosť počúvať