Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ostro odsudzuje vojenskú agresiu Ruskej federácie voči Ukrajine. Deklaruje pripravenosť pomôcť a poskytnúť dočasné ubytovanie a sprostredkovať humanitárnu a finančnú pomoc. Obyvateľom Ukrajiny vyjadruje podporu a solidaritu.

foto BSK

“Poslanci a poslankyne ostro odsudzujú vojenskú agresiu Ruskej federácie voči Ukrajine. Ide o neakceptovateľné a hrubé porušenie medzinárodného práva. Obyvateľom Ukrajiny vyjadrujeme podporu a chceme ich uistiť o našej solidarite,” konštatujú v spoločnom vyhlásení členovia krajského poslaneckého zboru.

Plocha draka Knihy.Zahori

Morálnu podporu ukrajinskému ľudu vyjadril aj predseda BSK Juraj Droba. “Toto nie je hokejový zápas, kde niektorí držia Švédsku a niektorí Fínsku. Toto je hanebný akt vojny vyvolaný bezškrupulóznym človekom, ktorý má už dnes na rukách krv tisícov nevinných ľudí,” povedal pre TASR Droba.

Bezpečnostná rada Bratislavského kraja zasadne bezodkladne po zasadnutí Bezpečnostnej rady SR. Riadiť sa bude jej pokynmi v oblasti krízového riadenia.


.
Toto je čítané

Skalica získala takmer 700-tisíc eur na rekonštrukciu škôlky

Mesto Skalica uspelo so žiadosťou o dotáciu na rekonštrukciu Materskej školy Dr.…

BM: Ustekana sobota