Mesto Senica má vypracovanú dokumentáciu plánu ochrany obyvateľstva, ktorého súčasťou je aj jeho ukrytie. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová. Ako doplnila, mesto na svojom území ale nemá v správe odolné a plynotesné úkryty, ktoré určuje vyhláška rezortu vnútra.

ilustračné foto zilinskyvecernik.sk

“Ukrytie obyvateľstva v meste, či už ide o mimoriadne udalosti alebo haváriu jadrového bloku Jaslovské Bohunice, je riešené jednoduchými úkrytmi budovanými svojpomocne (JÚBS) podľa vyhlášky Ministerstva vnútra SR. Materiál, ako aj vybavenie JÚBS sa zabezpečuje výlučne z miestnych a vlastných zdrojov s dôrazom na dostupný materiál a prostriedky majiteľov nehnuteľností,” uviedla Moravcová.

LFS 2024

Mesto má určených takmer 700 takýchto úkrytov. “Ide najmä o budovy v majetku mesta, napríklad budova mestského úradu, školy, škôlky, ďalej v podpivničených a prízemných podlažiach panelových domov a v rodinných domoch. Kapacita ukrytia obyvateľstva mesta v týchto úkrytoch presahuje 100 percent. Zoznam týchto úkrytov je k nahliadnutiu na mestskom úrade,” doplnila pre TASR hovorkyňa mesta.


.
Toto je čítané

Projekt strategického parku v Sekuliach sľubuje väčší dôraz na ochranu prírody

V posledných týždňoch sa na verejnosť dostali zámery vybudovať strategický park v…

HAŠŠO 6/2024