Málokedy sa narodí človek, ktorý by zanechal taký silný odkaz na toľkých frontoch. Na úmrtie herca, politika a prvého predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ľubomíra Romana zareagoval súčasný šéf kraja Juraj Droba. Jeho úmrtie označil za veľmi smutnú správu.

Pripomenul, že silný odkaz zanechal ako herec na divadelných doskách, ako prvý porevolučný riaditeľ divadla Nová scéna či ako zakladateľ jedného z prvých súkromných divadiel – Divadla West, ale tiež ako poslanec Národnej rady SR i minister kultúry. Zabúdať podľa Drobu netreba ani na jeho pôsobenie ako prvého predsedu BSK.

“Ukázal, aká dôležitá je krajská samospráva. Ozdravoval školstvo, kultúru, skvalitňoval zdravotníctvo. Upozorňoval na dôležitosť eurofondov dávno pred tým, ako sme prvé získali,” napísal na sociálnej sieti Droba s tým, že ho “kopírovali” aj ostatné samosprávy.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

Niekdajší predseda BSK Vladimír Bajan, ktorý na post šéfa kraja nastúpil v roku 2005 práve po Romanovi, skonštatoval, že hoci boli politickými konkurentmi v krajských voľbách, ostali kolegami i priateľmi.

Ľubomír Roman sa narodil 12. apríla 1944  v Malackách a zomrel 14. marca 2022 v Bratislave. Posledná rozlúčka so zosnulým hercom a politikom bude v piatok 18. marca o 13.15 h v bratislavskom krematóriu.


.
Toto je čítané

Práce na rozšírení kanalizácie vo Veľkých Levároch sú vo finále

Rozšírenie kanalizačnej siete vo Veľkých Levároch v okrese Malacky finišuje. “Aktuálne sa…

20 rokov