Projekt Minibasketshow, súťaž detí s ročníkom narodenia 2013 a mladších, zažila svoj reštart v športovej hale Sokolovňa v Seredi. Na palubovke boli nabudení malí hráči, na  tribúne povzbudzovali rodičia a spolužiaci. V 1. regionálnom kole sa predstavilo osem tímov, čo znamená viac ako 130 detí. V  akcii boli kluby Lokomotíva Sereď, MI basketbalová akadémia, MBK Stará Turá, BK NmNV a BKM SPU Nitra a Strojár Malacky.

Malacky reprezentovali: Michaela Košecká, Mia Cíferská, Lenka Schnitzer, Katarína Malíková, Veronika Hrončeková, Samantha Kozlová, Timea Emrichová, Hannah Konáriková, Filip Došek, Richard Kaňka, Lukas Mišun, Krištof Lorenc, Samuel Pukaj a Lukáš Haringa.

Osem tímov bolo rozdelených do dvoch skupín. Ich víťazi postúpili do finále, druhí zo skupín zabojovali  o celkové 3. miesto. Družstvá bojovali v piatich 3-minútových zápasoch a v súťažiach zručností.

V skupine A zvíťazila ZŠ Lúka (MBK Stará Turá), v skupine B vyhrala naša ZŠ Štúrova Malacky, doplnená o dvoch žiakov z iných škôl a reprezentujúca aj klub BK Strojár. Postupne si poradili so Sereďou 10:5, so Starou Turou 13:0 a s Nitrou 11:2. Finálový duel, ktorý sprevádzala skvelá atmosféra plnej haly, vyhrali Malacky 8:5.

Sme radi, že 1. regionálne kolo malo bohatú účasť. Deti po dlhom čase opäť zažili atmosféru plnej športovej haly. Tešíme sa na celoslovenské kolo v júni v Bratislave, kde uvidíme aj Malačanov.