Počas uplynulého víkendu 6. liga vstúpila do svojej nadstavbovej časti, keď tá lepšia polovica mužstiev bude hrať o postup a slabšia o záchranu.

Zo zápasu Sekule – Šajdíkove Humence 0:2

Majstrovstvá ObFZ Senica
6. liga sk. o postup 1. kolo
V skupine o postup sa zrodili vyrovnané výsledky, iba Oreské vďaka hetrikom svojich kanonierov Guotha a Pavlačku rozstrieľalo Borský Mikuláš 6:1. V Mokrom Háji sa zrodila bezgólová remíza, keď Kopčany potvrdili dobrú formu zo záveru základnej časti.

Jablonica – Čáry 1:0 (1:0), 31. M. Galba, r. Tubl, Thao.

Brankár hostí Maťo Ozábal sa predviedol ako špecialista na penalty. Po tom, čo pred týždňom chytil penaltu v rozhodujúcom zápase o postup v Kútoch, tentoraz ju zneškodnil už v 9. min. domácemu kanonierovi Máriovi Galbovi. Domáci futbalisti mali od začiatku prevahu, ktorú zúžitkovali po polhodine hry, keď Galba napravil svoje zaváhanie. Jeho strieľaný center jemne tečovala obrana hostí a Ozábal bol tentoraz bez šance – 1:0. Po ďalších dvoch príležitostiach na zvýšenie sa do zakončenia dostali aj hostia. Domáci brankár mal aj kusisko šťastia pri šanci Kuníka. Po prestávke sa už skóre nezmenilo, hoci domáci mali opäť niekoľko gólových príležitostí. Jablonica sa zaslúžene tešila z troch bodov.

Oreské – Bor. Mikuláš 6:1 (3:0), 4., 37., 61. E. Guoth, 22., 51., 73. L. Pavlačka – 90. Ľ. Malík, r. Vlk.

Diváci videli svižný futbal, kde domáci ťažili z chýb hosťujúcej obrany, ktorú však svojou aktivitou k tým chybám prinútili. O góly sa rovným dielom podelili Erik Guoth a Luky Pavlačka, ktorí mali šance aj na ďalšie góly, ale tie nepremenili svojou nepresnosťou, alebo zasiahol hosťujúci brankár. Hostia sa stále snažili s výsledkom niečo urobiť, najskôr sa to nepodarilo Kovalovskému pri samostatnom nájazde, ale v 90. min. sa predsa len dočkali po strele Ľuboslava Malíka – 6:1.

Mokrý Háj – Kopčany 0:0, r. Kahúň, Michalička.

Pre niekoho prekvapenie, no Kopčany hrajú v poslednej dobe v skvelej forme, čo potvrdili napr. aj výhrou v Rybkách v Sportika Cupe. V Mokrom Háji vsadili na nebezpečné protiútoky, no ani jeden nedotiahli do úspešného konca. O niečo nebezpečnejší boli domáci futbalisti, no Eisner ani Mihok ponúknuté šance nevyužili. Ani po prestávke snaha domácich o strhnutie víťazstva na svoju stranu k úspechu neviedla. V zápase dominovali obranné formácie a v nich predovšetkým brankári, Ján Jankovič a hosťujúci Erik Ivan. Aj preto diváci pod Vintoperkom gól nevideli.

Dubovce – Sp. Stráže 2:4 (0:2), 73., 78. F. Vanek (oba z 11) – 1., 74. (11) R. Slovák, 13., 52. M. Biksadský, r. Vlk, Knap.

Neubehla ešte ani minúta a hostia sa už tešili z vedúceho gólu, ktorý zaznamenal Robo Slovák. Po ďalších dvoch góloch Mareka Biksadského získali hostia pohodlný náskok 0:3. Ďalšie tri góly padli z pokutových kopov v priebehu piatich minút v poradí Fredy Vanek, Slovák a opäť Vanek. Víťazstvo Spartaka je zaslúžené.

Holíč – Lakš. N. Ves 1:0 (0:0), 51. Mário Mráz, r. Húšek.

V zápase slabšej úrovne sa rozhodlo až po prestávke, keď víťazný gól favorita zaznamenal v 51. min. Mário Mráz – 1:0. Lakšáre v jarnej časti nezískali ešte ani jediný bod. Holíč sa ziskom troch bodov vyšvihol do čela tabuľky.

Voľno – Rybky.

6. liga sk. o záchranu 1. kolo

V skupine o záchranu sa prekvapenie zrodilo v Kútoch, ktoré si pripísali prvú stratu po bezgólovej remíze. Body sa delili aj v Štefanove, odkiaľ si bod odviezlo Hlboké. Šaštín si presvedčivo poradil so Sobotišťom a Mor. Sv. Ján s Rohovom. Borský Sv. Jur pokračoval v nevýrazných výkonoch zo základnej časti a vysoko podľahol Cerovej.

Slovan Šaštín – Sobotište 5:0 (2:0), 31., 57. M. Herda, 45. T. Cvečka, 63., 85. D. Stanický, r. Srnec – Lapoš, Škrinár.

Domáci Slovan bol od začiatku aktívnejším mužstvom, vypracoval si aj strelecké príležitosti, z ktorých jednu premenil kapitán Matúš Herda. Keď tesne pred odchodom do kabín pridal Tomáš Cvečka druhý gól domácich, akoby ubral hosťom z bojovnosti. Po prestávke pridal Herda svoj druhý gól a mladý Dominik Stanický dvomi gólmi uzatváral skóre na konečných 5:0.

Štefanov – Hlboké 1:1 (1:0), 4. S. Daniel – 61. R. Morávek (11), r. Ma. Šefčík – Jablonický, Kahúň.

Hostí pribrzdil rýchly gól Štefanova, ktorý dal už v 4. min. Stano Daniel. Snaha hostí o vyrovnanie priniesla ovocie až po hodine hry, kedy sa po faule postavil k zahraniu pokutového kopu Roman Morávek a prekonal Romana Baču – 1:1. Mužstvá si zaslúžene body podelili.

Mor. Sv. Ján – Rohov 4:1 (2:0), 25., 35. Denis Bolf, 47. M. Stanek, 63. R. Mach – 73. I. Ravas, r. Škrinár.

Jáňania udreli v druhej polovici prvého polčasu dvomi gólmi Denisa Bolfa. Keď dve minúty po príchode z kabín zvýšil Marek Stanek už na 3:0, hostia akoby rezignovali. Po hodine hry zvýšil Robo Mach už na rozdiel triedy – 4:0. Aspoň čestného gólu sa Rohov dočkal v 73. min., kedy Ivan Ravas uzavrel na konečných 4:1.

Bor. Sv. Jur – Cerová 0:6 (0:4), 5. T. Královič, 27., 67., 85. D. Badáň, 33. A. Zuzkovič, 43. M. Pipa, r. Dzindzík, Daniš.

Pred týždňom získali Jurania svoj prvý bod v tomto ročníku a v tomto trende chceli pokračovať. Už po piatich minútach však inkasovali od Tima Královiča a po polhodine hry pridal druhý gól hostí bývalý hráč Juranov Denis Badáň. Skóre prvého polčasu uzavreli Zuzkovič a Pipa na 0:4. Po prestávke sa ako „nevďačník“ predviedol Badáň, ktorý dvomi gólmi uzavrel svoj hetrik na konečných 0:6.

FK Kúty – Radošovce 0:0, r. Lapoš.

V Kútoch akoby zavládlo sklamanie po nepostúpení do skupiny o postup. V súboji s Radošovcami napriek viacerým streleckým príležitostiam nedokázali prekonať Bulku v bráne hostí a tak sa body nakoniec delili po bezgólovej remíze.

Voľno – Pop. Močidľany.

ObFZ Senica MO 7. liga
Nič nové pod slnkom. Trojica bojujúca o postup opäť vyhrala, všetci dokonca na ihriskách súperov. Najpresvedčivejšie Petrova Ves.

Trnovec – Petr. Ves 1:5 (0:3), 86. B. Brunovský – 14. M. Matula, 23. Michal Mihálik, 38. F. Lánik, 65. Martin Mihálik, 69. M. Ovečka, r. Matúš, M. Dutka.

Posledný Trnovec privítal na svojom ihrisku lídra z Petrovej Vsi, ktorý potvrdil papierové predpoklady. Po góle Maťa Matulu zvýšil na 0:2 v 23. min. Mišo Mihálik. Už o minútu ho mohol napodobniť aj brat Maťo Mihálik, no nepremenil pokutový kop. Tretieho presného zásahu sa hostia predsa len dočkali zásluhou Filipa Lánika. Dočkal sa aj Maťo Mihálik a na 0:5 zvýšil Milan Ovečka. Domáci korigovali v závere Braňom Brunovským na 1:5.

Smrdáky – Unín 1:2 (0:1), 69. M. Škandera – 5., 48. P. Klein, r. Štora, Thao.

Favorizované mužstvo hosti udrelo zakaždým na začiatku obidvoch polčasov. Už v 5. min. im získal vedenie Pavel Klein a ten istý hráč pridal na začiatku druhého polčasu poistný gól na 0:2. Snaha domácich o zvrat v zápase priniesla už len korekciu výsledku na 1:2. Autorom čestného gólu domácich bol Maťo Škandera.

Letničie – Smolinské 3:2 (3:0), 34., 45. D. Zelenka, 42. J. Pekarovič – 74. D. Kašák, 90. T. Polák, r. Blaha, Tubl.

V zápase tabuľkových susedov každý chvíľku ťahal pílku. Letničie vďaka silnej desaťminútovke v závere polčasu vyhrávalo presvedčivo 3:0, no po prestávke im zvlhol pušný prach a už žiadny gól nepridali. Smolinské znížilo Danom Kašákom a kontaktný gól pridal v samom závere  Tomáš Polák, no bolo už neskoro.

Kunov – Koválov 4:0 (1:0), 31. F. Vizváry, 71., 90. L. Blanárik, 88. J. Belohlávek, r. Knap, Vlk.

V chladnom počasí sa mužstvá ťažšie rozbiehali. Zranením na to doplatil domáci R. Burian, ktorého museli vyniesť už v 12. minúte. Domáci išli do vedenia po polhodine hry, keď po prihrávke Blanárika hosťom nevyšla ofsajdová pasca a Filip Vizváry sám pred Labašom nezaváhal – 1:0. V závere polčasu mohli hostia po hlavičke Klenu vyrovnať, no Fábik vytiahol zákrok zápasu. Po prestávke hosťom rýchlejšie odchádzali sily, nebezpeční boli iba po štandardkách. Ani domáci nemali veľa príležitostí, až v závere, keď už hostia vsadili všetko na jednu kartu, sa trikrát presadili. Mužom zápasu bol Luky Blanárik, ktorý k dvom presným zásahom pridal aj dve gólové asistencie.

Sekule – Š. Humence 0:2 (0:1), 39., 83. R. Horváth, r. Daniš, Dzindzík.

Hostia boli pohyblivejším mužstvom a vypracovali si aj viacej príležitostí, keďže domáca obrana nestála práve na pevných nohách. Svoju aktivitu pretavili do vedúceho gólu v závere prvého polčasu, keď sa presadil Rado Horváth – 0:1. Po prestávke mala hra rovnaký priebeh. Hoci sa domáci snažili o vyrovnanie, vyložené príležitosti si vypracovať nedokázali, naopak, v 83. min. Horváth svojim druhým gólom uzavrel výsledok na konečných a zaslúžených 0:2.

Rovensko – Hradište 2:0 (1:0), 13. M. Ščítny, 78. vlastný (M. Kulka), r. Húšek, Daniš.

Hradište v posledných troch zápasoch nastrieľalo 18 gólov, no teraz prekvapujúco vyšlo strelecky naprázdno. Rovensku sa však začalo doma dariť, keď posledné tri zápasy s Trnovcom, Smrdákmi a teraz aj s Hradišťom vyhralo s čistým štítom. Ich vedúci gól dal v 13. min. Maťo Ščítny. Hostia v snahe o vyrovnanie si vypracovali viacero gólových príležitostí, no keď gól nakoniec strelili, Marek Kulka v 78. min. trafil do vlastnej siete a stanovil na konečných 2:0. Domáci po bojovnom výkone vyťažili z minima maximum.

ObFZ Senica MO 8. liga

V najnižšej súťaži to bolo kolo hostí, vyhrali až tri zo štyroch zápasov. Česť domácich zachraňoval líder z Chropova, ktorý v susedskom derby zdolal Chvojnicu.

Chropov – Chvojnica 2:0 (1:0), 44., 47. O. Černek, r. Dzindzík, Bednár.

V dobrom zápase mali domáci miernu územnú prevahu, ktorú zúžitkovali gólom Olivera Černeka po rychlo rozohranom aute až tesne pred odchodom do šatní. Hneď po prestávke pridal ten istý hráč exportným gólom z trestného kopu aj druhý gól, ktorým si líder upevnil svoje postavenie na špici tabuľky.

Osuské – Podbranč 1:5 (1:1), 11. I. Černek – 26. A. Miča, 50., 72. P. Pucheľ, 76. R. Miškech, 83. J. Mila, r. Knap, Vlk.

Domáci nastúpili iba s deviatimi hráčmi, aj s 57 – ročným Ľubom Olahom v základnej zostave. Ujali sa síce v 11. min. vedenia Černekom, no so silami vydržali iba polčas. V ďalšom priebehu sa hostia päťkrát presadili a vysoko vyhrali.

Dojč – Prietrž 2:6 (0:3), 58. R. Morávek, 82. T. Chorvát – 3. J. Janitor, 9. P. Polakovič, 22., 56., 72. R. Jarolín, 48. vlastný (P. Rehák), r. Michalička.

Hostia rozhodli o svojom víťazstve tromi gólmi v úvodnej polhodine. Domáci dali svoj prvý gól až za stavu 0:5. Hetrikom sa blysol René Jarolín.

Jablonka – Vrádište 2:3 (1:1), 4. D. Frýdl, 68. Ľ. Marônek – 13. I. Veličkovič, 66., 67. M. Prokeš, r. Švancara.