V skupine o postup zaváhal vedúci Holíč v Kopčanoch, odkiaľ si priviezol iba jeden bod. Spartak Stráže využil neprítomnosť kanonierov Oreského na jasné víťazstvo, priblížil sa k lídrovi na jeden bod a navyše má k dobru ešte dva zápasy. Prekvapenie kola sa zrodilo v Čároch, kde domáci obrali favorita z Rybiek o všetky body.

Zo zápasu Petrova Ves – Sekule

Majstrovstvá ObFZ Senica
6.liga sk. o postup 2. kolo

Lakš. N. Ves – Mokrý Háj 1:3 (0:0), 73. M. Szabó – 49. R. Valúch, 63., 70. P. Vaško, r. Jablonický, Patka, Šturdík.

V slušnom zápase boli hostia futbalovejším mužstvom. Snaživí domáci im v prvom polčase ešte stačili odolávať, no vrece s gólmi sa roztrhlo hneď po prestávke. Už v 49. min. Mihála v domácej bráne prekonal Radko Valúch – 0:1. Hostia aj naďalej udávali tempo hry a pridali aj ďalšie dva góly zásluhou Peťa Vaška – 0:3. V 73. min. znížil Marek Szabó na 1:3 a hoci na ihrisko prišli bratia Velickí, Stano aj Roman, na zaslúženom víťazstve hostí to už nič nezmenilo.

Sp. Stráže – Oreské 4:1 (2:0), 7. D. Fukna, 40. R. Slovák, 60. D. Strapko, 80. M. Biksadský – 88. A. Hrbatý (11), r. Škrinár, Lapoš, Tubl.

Oreské prišlo do Stráží bez svojich kanonierov Pavlačku a Goutha, čo sa nepriaznivo prejavilo na ich hre. Od začiatku mal Spartak hru vo svojej moci, diktoval tempo hry a už v 7. min. otvoril skóre zápasu po Vrablicovej prihrávke Dominik Fukna – 1:0. Chvíľu pred prestávkou aktívnym presingom získal loptu Fukna a po jeho prihrávke pridal Robo Slovák gól na 2:0. Aj po prestávke bol obraz hry rovnaký a bolo len otázkou času, kedy prídu ďalšie góly. Tretí po akcii Krchňavého pridal Dávid Strapko a na 4:0 zvýšil po akcii Cvečku peknou obalovačkou Marek Biksadský. Chvíľu pred koncom bol faulovaný hosťujúci Adam Hrbatý a sám z pokutového kopu dal aspoň čestný úspech hostí – 4:1.

Čáry – Rybky 2:1 (1:0), 8., 75. S. Polák – 64. K. Ravas, r. Dzindzík, Michalička, Bednár.

Technicky vybavení hostia mali od začiatku loptu častejšie v moci, no obrana domácich fungovala ako dobre namazaný stroj a do väčších šancí ich útočníkov nepúšťali. Naopak, z protiútokov sa dostávali do šancí a jednu z troch využil už v 8. min. 17 – ročný Sebo Polák, ktorý z uhla prepálil brankára – 1:0. Zvýšiť mohli Šúrek a opäť Polák, no v šanci neuspeli. Rovnaký priebeh mal aj druhý polčas. Rybky boli častejšie na lopte a ich snaha priniesla v 64. min. vyrovnanie zásluhou pekného voleja Kika Ravasa – 1:1. Nakoniec sa šťastie usmialo na domácich, keď v 75. min. svojim druhým gólom rozhodol o zisku troch bodov Sebo Polák – 2:1. Snahu hostí o tlak brzdili domáci povoleným striedaním a postarali sa tak o jedno z najväčších prekvapení tohto kola.

Bor. Mikuláš – Dubovce 0:3 (0:2), 16. O. Rybnikár, 32., 85. R. Drgon, r. Tubl, Škrinár, Lapoš.

Borský Mikuláš prehral už druhý domáci zápas po sebe bez strelenia čo len jediného gólu. Dubovce pôsobili futbalovejšie a už po štvrťhodine hry ich poslal do vedenia svojim gólom Ondro Rybnikár – 0:1. Po polhodine hry sa dostal k slovu aj kanonier mužstva Rado Drgon, ktorý nedal Cigánkovi šancu – 0:2. Ten istý hráč uzavrel skóre v 85. min. na 0:3. Snaha domácich o strelenie aspoň čestného gólu stroskotávala na výbornom Pekarovi v bráne hostí.

Kopčany – Holíč 2:2 (1:1), 8. D. Mráz, 87. M. Hlúpik – 19. M. Nečas, 72. M. Hyža, r. Vlk, Knap, Blaha.

V zápase výbornej úrovne každý chvíľku ťahal pílku, i keď hostia ju ťahali dlhšie. Vedenia sa ujali domáci už v 8. min. gólom Dávida Mráza, no o chvíľu Marek Nečas zrovnal na 1:1. V ďalšom priebehu prvého polčasu boli hostia lepším mužstvom, no nevyužili niekoľko dobrých príležitostí. Aj po prestávke boli hostia aktívnejší a častejšie ohrozovali domácu bránku. V 72. min. sa ujali vedenia gólom Miša Hyžu, no z troch bodov sa napokon netešili. Tri minúty pred koncom vyrovnal na 2:2 Milan Hlúpik (tréner mládeže v Holíči !!!) a doslova im ukradol dva body. Kopčany tak rozšírili svoju sériu bez prehry na 10 zápasov. Naposledy prehrali 3.10. v Čároch (4:1).

Voľno – Jablonica.

6. liga sk. o záchranu 2. kolo

Hlásené boli obojstranne výborné zápasy z Hlbokého i z Rohova. Kúty neudržali dvojgólové vedenie v Močidľanoch a Jurania zahanbujúco prehrali v Sobotišti, keď tam prišli iba s deviatimi hráčmi.

Pop. Močidľany – FK Kúty 2:2 (0:2), 48. D. Krchňavý, 56. M. Tokoš (11) – 9. M. Polák, 23. T. Komorný, r. Srnec, B. Dutka, Blaha.

Kútom sa v nadstavbe proti mužstvám zo spodku tabuľky nedarí. Po domácej bezgólovej remíze s Radošovcami remizovali aj v Pop. Močidľanoch, hoci do prestávky vyhrávali o dva góly. Už v 8. min. otvoril skóre Martin Polák a v 23. min. prekonal domáceho brankára Kocáka krížnou strelou Tomáš Komorný – 0:2. Napriek viacerým príležitostiam ďalší gól už nepridali, čo sa im stalo po prestávke osudným. Domáci prišli z kabín ako vymenení a už v 48. min. dal kontaktný gól Dávid Krchňavý – 1:2. V 56. min. obrana hostí faulovala a z nariadeného pokutového kopu vyrovnal na konečných 2:2 Mišo Tokoš.

Rohov – Štefanov 2:1 (0:0), 46. M. Kadlíček, 53. I. Ravas – 55. P. Tomašovič (11), r. Kahúň, Polakovič, Thao.

Zo zápasu Rohov – Štefanov. V súboji Adam Januška (s loptou) s hosťujúcim Máriom Lukáčom

Diváci v Rohove videli v nedeľu doobeda výborný futbal, za ktorý si pochvalu zaslúžia obidve mužstvá. Lepšie začali domáci, už v 1. min. spálil tutovku Kadlíček, ktorý z 5 m hlavičkoval rovno do rúk brankára Michálka. O dve minúty trafil Ilčík tyč a strelu Dubca zblokovali hostia na roh. Hra sa postupne vyrovnala, šancu mal hosťujúci Lukáč, strela Tomašoviča tesne minula bránu Greguša a jeho gól neplatil pre tesný ofsajd. Góly napokon prišli. Po prestávke neubehla ani minúta, Ivánek poslal do brejku Závodského, ktorého prihrávka našla Maťa Kadlíčka pred prázdnou bránou – 1:0. Šanca Závodského skončila rohom, po jeho rozohraní tečovanou strelou spoza 16-ky zvýšil Ivan Ravas na 2:0. Už o dve minúty za ruku Ilčíka znížil z pokutového kopu Paťo Tomašovič na 2:1. V 82. min. po krásnej akcii Lukáča prekopol striedajúci Macek opustenú bránku a v 87. min. trestný kop brankára Michálka na päťke netrafil Chudý.

Cerová – Slovan Šaštín 2:0 (1:0), 18. A. Roman, 48. J. Herceg, r. Jablonický, Otrubčák.

Cerová mala optickú prevahu a zaslúžene sa v 18. min. ujala vedenia gólom Aďa Romana 1:0. Slovanu sa podarilo skórovať, no gól na 1:1 napokon neplatil. Keď chvíľu po prestávke zvýšil Jaro Herceg na 2:0, hráčmi Slovana akoby tento gól otriasol a neboli už schopní so zápasom niečo urobiť. Víťazstvo domácich je zaslúžené, ziskom troch bodov sa vyhupli do čela tabuľky.

Hlboké – Mor. Sv. Ján 1:0 (0:0), 46. M. Hrušecký, r. Kahúň, Hušek, Daniš.

V Hlbokom prekvapujúco začali lepšie Jáňania a mali aj niekoľko príležitostí. Z najväčšej Denis Bolf prekopol branku Noščáka, no z ďalšej šance už domáceho brankára prekonal. Pískal sa však ofsajd. Druhý polčas už patril domácemu mužstvu, po trestnom kope rozhodol zápas hlavičkou Michal Hrušecký – 1:0. Brankár domácich, ktorého tréner Fišan postavil v tomto zápase do poľa, prekonal súperovho „kolegu“ Dáriusa Bolfa hneď po príchode z kabín v 46. min. Keď sa v záverečnej snahe hostí neujala hlavička Adama Šimonoviča, domáci si už svoje najtesnejšie vedenie z rúk nepustili.

Sobotište – Bor. Sv. Jur 13:0 (8:0), M. Hecht 3, R. Tomeček, M. Včelka, M. Tomeček a Ľ. Hanzlíček 2, G. Polák, T. Vizváry, r. Štora, Thao, Polakovič.

Hostia prišli iba s 9 hráčmi a keď za prvých 5 minút dvakrát inkasovali, zápas sa zmenil na hru mačky s myšou.

Voľno – Radošovce.

ObFZ Senica MO 7. liga 20. kolo
Nekončiaci súboj trojice mužstiev o postup. Kým Humence i Unín sa sa výsledkovo trápili a dokonca museli otáčať nepriaznivé stavy, Petrovka si ide svoju ligu a poslala domov Sekule s ôsmymi banánmi.

Hradište – Letničie 4:0 (0:0), 53., 62., 82. M. Sadloň, 89. B. Kolenyak, r. Rusinko, Ma. Šefčík.

Letničie stačilo držať s domácimi krok iba v prvom polčase. Po prestávke sa rozstrieľal Maťo Sadloň, ktorý čistým hetrikom poslal domácich do trojgólového vedenia. Skóre zápasu uzavrel minútu pred koncom Beno Kolenyak – 4:0.

Smolinské – Kunov 5:0 (2:0), 32., 75. T. Polák, 42. J. Goga, 52. D. Celláry, 89. A. Šipoš, r. Škrinár, Lapoš.

Ťažký žreb mal Kunov na začiatok jarnej časti. Zvládol ho však so cťou, s mužstvami z vrchu tabuľky (P. Ves, Š. Humence) prehral iba o gól. V Smolinskom mu však zápas nevyšiel. Domácim sa vypláca príchod Tomáša Poláka, ktorý skóroval už v treťom zápase za sebou a aj teraz dvomi gólmi prispel k presvedčivému víťazstvu 5:0. Ďalšie pridali Goga, Celláry a Šipoš.

Koválov – Trnovec 4:2 (2:1), 12. L. Slezák, 21. M. Winter, 72., 84. V. Labaš – 3. O. Filipčuk, 86. T. Kozány, r. Štora, Polakovič.

V zápase dvoch posledných mužstiev tabuľky začali lepšie hostia, ktorí sa už v 3. min. ujali vedenia gólom Ukrajinca Filipčuka – 0:1. Domáci zavelili k obratu a boli úspešní. Po góloch Lukyho Slezáka a Milana Wintera viedli od 21. min. 2:1. Ak sa domáci nechceli namočiť do boja o záchranu museli naplno bodovať. Tri body im poistili dve štandardky Vlada Labaša po ktorých bolo už 4:1 a ani gól Kozányho na 4:2 im už neublížil. V tabuľke preskočili o skóre Rovensko.

Petr. Ves – Sekule 8:1 (5:1), 1., 62. L. Nemečkay, 7. F. Lánik, 21., 87. R. Buček, 25. M. Pukančík, 39. D. Weiss, 70. L. Šedivý – 45. Andrej Trajlínek (11), r. M. Dutka, Bednár.

Neubehla ani polhodinka a domáci viedli už 4:0. Chvíľu pred prestávkou pridal David Weiss piaty gól, no skóre sa menilo ešte raz, keď v posledných sekundách znižoval z pokutového kopu Andrej Trajlínek – 5:1. Po prestávke domáci zvoľnili z tempa, no aj tak pridali hosťom na cestu ďalšie tri góly.

Š. Humence – Smrdáky 3:1 (1:1), 33. L. Matula, 52. A. Foriška, 60. D. Burian – 15. M. Škandera, r. Knap, Vlk.

Š. Humence naháňajú dvojicu pred sebou, no na výhru sa narobia oveľa viac ako napr. Petrova Ves. Aj so Smrdákmi museli otáčať nepriaznivý stav a súpera „dorazili“ až po prestávke. Hostia vyhrávali po štvrťhodine hry gólom Škanderu 0:1. Snahu domácich o vyrovnanie korunoval v 33. min. Matula – 1:1. Po prestávke mali domáci doslova drvivý nápor, z ktorého v priebehu 8 minút dali dva góly Foriška a Burian 3:1. Napriek ďalším príležitostiam sa skóre už do konca nezmenilo.

Unín – Rovensko 3:2 (1:2), 44., 80. P. Klein, 89. M. Krempa – 10., 34. S. Starych, r. Mráz, Tubl.

Futbalisti Unína šliapu ako dobre namazaný stroj. Naposledy prehrali ešte v septembri minulého roku, odvtedy vyhrali 9 zápasov v rade, aj s Petrovou Vsou. Keď však prehrávali s Rovenskom po polhodine hry 0:2 po dvoch góloch Silva Starycha, začali sa ozývať hlasy o prerušení tejto víťaznej série. Pomohli im góly zo záverov obidvoch polčasov. Minútu pred prestávkou znížil Pavel Klein na 1:2 a v 80. min. ten istý hráč aj vyrovnal na 2:2. Keď sa už chystala deľba bodov, minútu pred koncom rozhodol Maťo Krempa o šťastnom víťazstve Unína 3:2.

ObFZ Senica MO 8. liga
Vo Vrádišti sa hral iba jeden polčas. Potom nemalo Osuské dostatočný počet hráčov na pokračovanie. Cez prestávku sa zranili. Líder z Chropova zachraňoval v Podbranči aspoň bod, keď priebežne prehrával už 2:0. V súboji posledných uspel Bukovec.

Bukovec – Chvojnica 3:0 (1:0), 3., 72. B. Tobiaš, 61. M. Augustín, r. Osuský, Švancara.

Už v piatok v súboji o „Čierneho Petra“ uspeli domáci futbalisti a na 24 hodín predstihli v tabuľke Podbranč o skóre. Už v 3. min. išli do vedenia gólom Borisa Tobiaša, po hodine hry zvýšil Miro Augustín a poistku pridal v 72. min. svojim druhým gólom Tobiaš – 3:0.

Podbranč – Chropov 2:2 (2:2), 16. J. Palkovič, 36. A. Miča – 37., 43. O. Černek, r. Hušek.

Líder prišiel do Podbranču sebavedomo a nič inšie ako víťazstvo si nepripúšťal. Domáci ich však prekvapili gólmi Palkoviča a Miču, po ktorých vyhrávali 2:0. Hostí zachránil, ako už niekoľkokrát predtým, ich kanonier Oliver Černek. Už o minútu znížil na 2:1 a chvíľu pred prestávkou aj vyrovnal. Druhý polčas už bol v réžii hostí, no Marek Tomaška v domácej bráne bol neprekonateľný. Ziskom bodu sa Podbranč vrátil v tabuľke pred Bukovec.

Prietrž – Jablonka 3:2 (1:0), 43. P. Polakovič, 72. D. Rýzek, 87. S. Jarábek – 58. M. Švancara, 78. L. Večeřa, r. Thao, Dzindzík.

V derby tabuľkových susedov Prietrž neustále vyhrávala. Hostia dvakrát dokázali stav zrovnať, no po góle Jarábka v 87. min. na 3:2 im už čas na tretí gól nezvýšil.

Vrádište – Osuské 3:0 nedohrané, 12. (11), 25., 34. J. Rehák, r. Kahúň, Daniš.

Hostia nastúpili iba s 8 hráčmi v poli, čo umožnilo domácim získať doslova drvivú prevahu, ktorú vyjadrili čistým hetrikom Juraja Reháka. Po prestávke sa už nehralo. Až traja hráči hostí nemohli „pre zranenie“ pokračovať v hre a rozhodca bol nútený zápas ukončiť pre nestatočný počet hráčov.