Policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči 19-ročnému Miroslavovi z Malaciek a 21-ročnému Markovi z Bratislavy pre zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, spáchaný formou spolupáchateľstva.

ilustračné foto

“V stredu (13.4.) boli policajti prvého bratislavského okresu privolaní do jedného z bytov na základe oznámenia jeho majiteľky. Tá mala počas kontroly bytu, ktorý prenajímala iným osobám, nájsť na rôznych miestach v interiéri neznámu zelenú sušenú rastlinu,” uviedla polícia. Pri obhliadke podľa jej slov našli dva kusy koláčov, pri ktorých “vzniklo podozrenie, že by mohli obsahovať omamnú alebo psychotropnú látku”.

Radosť počúvať Trnavské rádio 09/23

Podľa polície si mali páchatelia látku zabezpečiť mimo Slovenska. “Expertízou bolo zistené, že ide o sušené konope, pričom zaistené množstvo zodpovedá 323 obvykle bežným jednorazovým dávkam drogy,” dodala polícia.

Páchateľom hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Informovala o tom bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.


.

Osobnosti kraja BSK