Na Záhorí budú jazdiť nové 14,5 m dlhé autobusy IVECO.

V rámci interaktívnej prehliadky, pri príležitosti Bratislavských mestských dní, si budú môcť v sobotu (23.4.) na Šafárikovom námestí v Bratislave detskí návštevníci posedieť za volantom autobusu IVECO Crossway LE.

„Ide o výnimočný autobus, ktorý je najväčší vo svojej triede. Vďaka svojej mimoriadnej dĺžke ponúka až 58 pohodlných miest na sedenie a v prípade potreby počas špičky aj ďalších 46 miest na státie. Pre cestujúcich v Bratislavskom samosprávnom kraji sme objednali spolu 10 takýchto autobusov, ktoré budú slúžiť našim cestujúcim na linke 10209 Bratislava – Lozorno – Jablonové – Pernek – Kuchyňa – Rohožník, uviedol Peter Sádovský, generálny riaditeľ ARRIVA Mobility Solutions.

Záhorácke rádio 2024 01

Okrem prehliadky najnovšieho regionálneho autobusu sa návštevníci stanovišťa venovaného regionálnej doprave na Šafárikovom námestí budú môcť od pracovníkov BID dozvedieť o výhodách Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, medzi ktoré patrí najmä možnosť cestovať na jeden lístok tromi zaintegrovanými dopravcami (DPB, ARRIVA Mobility Solutions a ZSSK). Spoločnosť ARRIVA Mobility Solutions záujemcom predstaví svoju víziu rozvoja prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji, ale aj výhody zaujímavej a spoločensky dôležitej práce vodiča autobusu.


.
Toto je čítané

BVS odporúča napúšťať bazény pomaly a prednostne v noci

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) odporúča odberateľom napúšťať bazény pomaly, mimo odberovej špičky…

BM Záhada Vedy