Lídry tabuľky Holíč i Jablonica zdolali svojich súperov rovnakým výsledkom. V skupine o záchranu si hráči Slavoja Moravský Svätý Ján vytvorili strelecký rekord.

Zo zápasu Sekule – Koválov 0:0, Foto: JR Photo

6. liga sk. o postup 3. kolo

V zápase kola videli diváci v Mokrom Háji 8 gólov. Vďaka hetriku Petra Vaška ich viac dali domáci. O jediné víťazstvo hostí sa zaslúžili Kopčany v Dubovciach a nečakala sa ani remíza Borského Mikuláša v Rybkách.

Holíč – Čáry 4:1 (2:0), 34., 50. A. Žák, 42. L. Tomele, 86. T. Daniel – 54. D. Havel, r. Knap, Thao.

Domáci futbalisti mali počas celého zápas výraznú prevahu a zaslúžene vyhrali. Z množstva šanci však v prvom polčase využili iba dve, ďalšie možnosti Žáka, Nejdedlíka a dvakrát Daniela ostali nevyužité, Tomele a Nečas trafili konštrukciu Ozábalovej brány. Šance však mali aj hostia. V 23. min. sa pred brankárom Nesnadným ocitli S. Polák a F. Kuník, no ten ich pokusy zlikvidoval. V 27. min. mu tiež pomohla tyč, keď strieľaný center sa od vlastného obrancu odrazil do tyče. Vedenia sa ujal Holíč v 34. min., keď akciu Daniela zakončil Žák – 1:0. V 42. min. Luči Tomele zachytil zlú rozohrávku hostí a do prázdnej brány zvýšil na 2:0.

Zo zápasu Iskra Holíč – Baník Čáry 4:1. (Foto: Ivan Zboril)

Chvíľu po prestávke svojim druhým gólom zvýšil Žák už na 3:0. Šanca Uhera skončila rohom, no onedlho Denis Havel využil zlé postavenie brankára a lobom ho prekonal na 3:1. Do hry sa dostalo veľa nepresností na oboch stranách a keď už mužstvá mysleli na koniec zápasu, v 86. min. sa zaslúženej odmeny dočkal aj Tomáš Daniel, ktorý uzavrel na konečných 4:1.

Rybky – Bor. Mikuláš 0:0, r. Vlk, Blaha.

Očakávalo sa presvedčivé víťazstvo Rybiek, veď Búrania posledné tri zápasy prehrali, z toho dva doma a svoj jediný gól strelili v Oreskom pri prehre 6:1. Gól nedali ani v Rybkách, no keďže brankár Dominik Cigánek neinkasoval, prekvapujúco si domov odvážajú bod.

Už po pár sekundách hry sa uvoľnil K. Ravas, no jeho center pred prázdnou bránou nezasunul Mach. V 5. min. hosťujúci Morávek neprekonal Kadlečíka a ani v 18. min. sa to nepodarilo Aboganovi ani Kovalovskému. V závere polčasu si domáci vypracovali viacero príležitostí, no Cigánek v bráne hostí bol neprekonateľný. Po prestávke sa hralo už len na polovici hostí, po dve šance mali K. Ravas, Černek i Kuchta, jednu Fábik, no Cigánek doslova čaroval, najmä vďaka nemu hostia neprehrali a prenechali posledné miesto v tabuľke Čárom.

Jablonica – Lakš. N. Ves 4:1 (1:0), 6., 78. P. Pitorák, 67. M. Galba, 83. T. Jenčík – 72. R. Biksadský, r. Ma. Šefčík, Michalička.

Rýchly gól, ktorý dal už v 6. min. Patrik Pitorák, domácim viac uškodil, ako pomohol. Príliš sa uspokojili a skúsení hostia až do konca polčasu ich držali na dištanc. nij po prestávke sa obraz hry príliš nezmenil, hra bola vyrovnaná bez vzruchu pred bránkami a domáci sa začali obávať o výsledok. Keď v 67. min. po individuálnej akcii zvýšil Mário Galba na 2:0, domáci sa upokojili a aj keď dali hostia Biksadským kontaktný gól na 2:1, hru už z rúk nepustili. V 78. min. zvýšil po rohu hlavičkou Pitorák na 3:1 a na konečných 4:1 Tomáš Jenčík.

Dubovce – Kopčany 1:3 (0:1), 90. F. Vanek (11) – 22. M. Švrček, 67. D. Kozány, 90+. J. Zubalík, r. Kahúň, Polakovič.

Kopčany bojujúce o čelo tabuľky boli futbalovejšie a vytvorili si aj niekoľko sľubných príležitostí, z ktorých jednu premenil v 22. min. Maroš Švrček – 0:1. Dubovce sa síce snažili, no ich snaha končila pred šestnástkou hostí. Rovnaký priebeh mal aj druhý polčas, dokonca aj v rovnakom čase pridali hostia druhý gól zásluhou Dávida Kozányho – 0:2. Iskričku nádeje domácim vykresal v 90. min. premeneným pokutovým kopom na 1:2 Fredy Vanek, no ihneď po rozohraní potvrdil tri body pre hostí Jakub Zublík 1:3.

Mokrý Háj – Spartak Stráže 5:3 (3:0), 1. vlastný (L. Letko), 5. R. Valúch, 42. (11), 50., 66. P. Vaško – 60., 86. M. Biksadský, 68. K. Krchňavý (11), r. Knap, Vlk, Blaha.

Bezpochyby sa pod Vintoperkom hral zápas kola. Spartak by sa v prípade úspechu posunul iba bod za lídra z Holíča, v prípade víťazstva domácich y sa svojmu súperovi bodovo vyrovnali. Hostia začali nešťastnými dvomi vlastnými gólmi, ktoré určili priebeh zápasu. Už v 1. min. bol tým nešťastníkom Lukáš Letko a v 5. min. strele Radka Valúcha pomohol do siete Buzay. Stráže ostali otrasené a v závere polčasu inkasovali ešte raz, keď Peter Vaško premenil pokutový kop na polčasových 3:0. Keď Vaško v 50. min. svojim druhým gólom zvýšil na 4:0, domáci ubrali z plynu, čo hostia využili na skorigovanie nepriaznivého stavu. Marek Biksadský znížil na 4:1, no o chvíľu Peter Vaško uzavrel svoj hetrik, keď zvýšil na 5:1. Spartak to však nevzdal, Krištof Krchňavý z pokutového kopu znížil a chvíľu pred koncom Biksadský svojim druhým gólom uzavrel na konečných 5:3. Veľkú zásluhu na zisku troch bodov pre Mokrý Háj majú skvele hrajúci Vlado Šenk a kanonier Peťo Vaško.

Voľno – Oreské.

6.liga sk. o záchranu 3. kolo

V skupine o záchranu si hráči Slavoja Mor. Sv. Ján vytvorili strelecký rekord. Svojmu súperovi nastrieľali 5 gólov, toľko v tomto ročníku ešte v žiadnom zápase nedali. Kúty vstupovali do nadstavby bez straty bodu, no v nej nevyhrali ani na tretí pokus. Ako sa bojuje o víťazstvo predviedli hráči Štefanova, ktorý prehrávali už o dva góly, no nakoniec sa tešili z troch bodov.

FK Kúty – Rohov 0:3 (0:0), 53., 67. M. Kadlíček, 56. I. Ravas, r. M. Dutka, Tubl.

Kúty chceli s Rohovom veľmi vyhrať, mali viac z hry aj množstvo šancí. Hrozili najmä po štandardkách, no zakončenie im nevychádzalo. Rohov sa osmelil až po polhodine hry, no veľké príležitosti nevyužili Ravas, Ilčík ani Kadlíček. V druhom polčase trestali hostia vďaka spolupráci dvojice Ravas – Kadlíček, ktorá v priebehu 14 minút tromi gólmi rozhodla zápas. Domáci na zvrat v zápase už sily nenašli a na svoje prvé víťazstvo v nadstavbe si ešte musia počkať. Ako sa vyjadril ich spravodajca, gól by nedali, ani keby hrali do rána.

Slovan Šaštín – Pop. Močidľany 8:0 (3:0), 32. T. Cvečka, 34. D. Stanický, 45. F. Kučera, 48., 54. (11). M. Herda, 71., 88., 89. Fr. Pollák, r. Lapoš, Škrinár.

Hostia stačili odolávať Slovanu iba v úvodnej polhodine. Potom v priebehu dvoch minút prekonali Kopečka v bráne hostí Tomáš Cvečka a Dominik Stanický a gólom do šatne na polčasových 3:0 uzavrel Filip Kučera. Druhý polčas bol v znamení dvoch strelcov. Najskôr kapitán Matúš Herda dvomi gólmi zvýšil na 5:0 a čistým hetrikom striedajúci Franta Pollák na konečných 8:0.

Mor. Sv. Ján – Radošovce 5:1 (4:1), 1. O. Horný, 18., 26. K. Bolf, 45. F. Chvál (11), 89. Denis Bolf – 45. E. Vávra, r. Dzindzík, Bednár.

Domáci mali skvelý úvod zápasu a po polhodine hry viedli už o tri góly, keď už po niekoľkých sekundách ich dostal do vedenia Ondrej Horný a dvakrát prekonal mladého Kolínka (18) v bráne hostí Kevin Bolf – 3:0. Gólom do šatne znížil Edo Vávra na 3:1, no to ešte nebolo v prvom polčase všetko. Hneď po rozohrávke sa kopal pokutový kop a z neho uzavrel Filip Chvál polčasový stav na 4:1. Po prestávke sa futbal akoby vytratil, hráči si strelecké kopačky zabudli v šatni a tak sa stav menil až minútu pred koncom, kedy na konečných 5:1 uzavrel Denis Bolf.

Štefanov – Cerová 3:2 (0:1), 74. D. Karas, 89. M. Macek, 90. V. Tomka – 20. M. Gurín, 60. vlastný (D. Hlavenka), r. Mráz, Hušek.

Cerová mala v Štefanove nakročené na zisk troch bodov. Vyhrávala už 0:2 a ešte minútu pred koncom 1:2. Nakoniec jej ostali oči pre plač. Do vedenia ju dostal v 20. min. Mišo Gurín a keď jej nechtiac po hodine hry pomohol Dušan Hlavenka vlastencom k dvojgólovému náskoku, zdalo sa, že o zisku troch bodov je rozhodnuté. Lenže Štefanov mal zdrvujúcu záverečnú štvrťhodinu. V 74. min. dal kontaktný gól Dávid Karas, minútu pred koncom vyrovnal Maťo Macek a na začiatku nadstaveného času rozhodol o zisku troch bodov pre Štefanov Viktor Tomka – 3:2.

Bor. Sv. Jur – Hlboké 2:7 (1:1), 19. S. Mráz, 72. A. Golík – 39., 58. D. Štora, 66. T. Vach, 75. M. Pavlík, 76., 81., 86. M. Hrušecký, r. Šturdík, Patka.

Jurania sa už zrejme zmierili so svojim osudom a nevyhrali ani na 21. pokus. Ujali sa síce vedenia Stanom Mrázom, no hostia dvomi gólmi Dominika Štoru otočili a Tomáš Vach zvýšil na 1:3. Iskričku domácim vykresal Adam Golík, keď znížil na 2:3, no už o tri minúty Miro Pavlík upravil na 2:4 a striedajúci a strieľajúci brankár Mišo Hrušecký hetrikom dokonal dielo skazy – 2:7.

Voľno – Sobotište.

ObFZ Senica MO 7. liga 21. kolo

Trojica lídrov ide ako dobre namazaný stroj a kolo za kolom zbierajú po všetky body. Už 7 kôl nestratili tieto mužstvá ani jediný bodík. Naposledy sa to stalo Petrovej Vsi, ktorá 23.10.2021 v 14. kole remizovala v Hradišti 1:1. Najbližšie to však už čaká aj jedného z dvojice Š. Humence – Unín, ktoré si to 1.5. rozdajú vo vzájomnom zápase.

Kunov – Letničie 2:1 (1:1), 38. M. Černek (11), 79. J. Burian – 41. M. Konečný, r. Kahúň, Polakovič. ČK 0:1 (37. D. Konečný).

Diváci v Kunove veľa futbalovej krásy nevideli. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami a vzruch nastal až v závere polčasu, keď HR nariadil pokutový kop v prospech domácich. Hostia protestovali a ČK si vyslúžil Dušan Konečný. Nič však nevyhádali a z neho získal pre domácich vedenie Milan Černek – 1:0. Z vedenia sa však dlho netešili. Hostia aj v oslabení o chvíľu vyrovnali zo štandardky Michalom Konečnym na polčasových 1:1. V 50. min. išiel od polovice ihriska sám na Vrablica v bráne hostí Kollár, no ani na dvakrát ho neprekonal. Potom prevzali hru oslabení hostia a mali niekoľko príležitostí rozhodnúť zápas. Nevyužili ich Gajdúšek ani Benčúrik, no najväčšiu v 74. min. Zelenka, ktorý si povodil celú domácu obranu, no Barteka neprekonal ani on, ani z dorážky Benčúrik. Nedáš – dostaneš. V 79. min. po dlhom odkope domácich sa obrana hostí nedohodla s brankárom a Jozef Burian dal víťazný gól – 2:1. Keď v závere Benčúrik nevyužil ani svoju tretiu šancu, body ostali doma.

Smrdáky – Petr. Ves 0:2 (0:2), 23. F. Lánik, 39. M. Matula, r. Rusinko.

Líder tabuľky zaknihoval povinné víťazstvo na ihrisku FK Smrdáky. Do zápasu vstúpil aktívne a od prvej minúty mal hru pevne v rukách. Vypracoval si aj niekoľko príležitostí, no až v 23. min. po peknom centri Mošaťa sa presadil Filip Lánik – 0:1. V závere polčasu sa po štandardke najlepšie zorientoval Maťo Matula a zvýšil na 0:2.

Hostí tento stav upokojil a ďalší priebeh zápasu už v pohode kontrolovali. Svoje vedenie mohli aj navýšiť, no ich strelci sa už nepresadili. Hoci sa aspoň o čestný gól snažili aj domáci hráči, obrana Petrovej Vsi si udržala čisté konto. Po prvýkrát v jarnej časti.

Unín – Hradište 2:1 (0:0), 57. M. Uher, 68. B. Perička – 48. vlastný (D. Vach), r. Škrinár, Lapoš.

Rovnako ako v zápase s Rovenskom, aj s Hradišťom musel Unín otáčať nepriaznivý stav. Po bezgólovom polčase si dal Vach vlastný gól a hostia viedli. Našťastie pre domácich, zvýšenou snahou dokázali skóre otočiť gólmi Uhera a Peričku.

Rovensko – Š. Humence 2:3 (0:2), 64. E. Flamík, 80. I. Štora – 15. J. Cintula, 30., 65. D. Šimek, r. Polakovič, Thao.

Favorit získal už do prestávky dvojgólové vedenie, zásluhou Cintulu a Šimka, ktoré sa ukázalo ako rozhodujúce. Po prestávke sa Šimek presadil ešte raz, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Rovensko dokázalo dvakrát znížiť na rozdiel gólu po presných zásahoch Flamíka a I. Štoru, no vyrovnať sa mu už nepodarilo.

Trnovec – Smolinské 0:10 (0:3), T. Polák 5, L. Rehák a J. Goga 2, M. Slabý, r. Hušek, Dzindzík.

Jednoznačné víťazstvo Smolinského, v ktorého drese s piatimi gólmi strelecky exceloval Tomáš Capák Polák, ktorý v 47. min. zvyšoval na 0:4, čo bol jubilejný 100. gól v sieti Trnovca.

Sekule – Koválov 0:0, r. Michalička, Bednár.

Komentár FC Sekule: V dnešnom 6 bodovom zápase sme mali neuveriteľnú smolu. Dôležitosť zápasu zväzovala naším hráčom nohy čo sa prejavilo pri zakončenínašich akcií. Dnes keby zápas skončil 6 a viac gólovým rozdielom nikto by nemohol povedať ani slovo. Žiaľ naše 100% šance zostali nevyužité. Tréner Koválova nerátal 13 tutoviek, ktoré sme dnes nedali. Hráči sa zhodli, že taký zápas si za celé svoje kariéry snáď ani nepamätajú. Dnes by sme nedali gól ani keby sme hrali do rána a tak sme si dnes body rozdelili. Znamená to, že budeme hrať skupinu o udržanie sa v súťaži.
Ten kto vymyslel tento model sa buď futbalu nerozumie alebo ho chce tímom totálne znechutiť. Či už sa jedná o tými, ktoré hrajú o postup alebo tímy v dolnej časti. Smutné je, že ani 6 zápasov pred koncom sútaže sa vlastne nevie koľko tímov vypadne. My sa budeme snažiť vyhrať všetky zostávajúce zápasy a snáď nám prípadné 9. miesto bude stačiť na udržanie sa v súťaži.

ObFZ Senica MO 8. liga 19. kolo

Dojč – Jablonka 1:0 (0:0), 80. R. Daniel, r. Daniš.

Dojč sa postaral o menšie prekvapenie, keď favorizovaného súpera zdolal gólom René Daniela zo záveru zápasu.

Podbranč – Bukovec 0:1 (0:1), 13. J. Matejovič, r. Kahuň.

Súboj o 7. miesto tabuľky rozhodla nešťastná 13. minúta, v ktorej dal víťazný gól hostí meninový oslávenec Juraj Matejovič.

Vrádište – Chropov 4:0 (1:0), 33., 72. (11), 74. J. Rehák, 61. D. Medo, r. Srnec, Tubl.

V súboji druhého s prvým sa očakával vyrovnanejší priebeh, aspoň čo sa týka vývoja skóre. Vrádište zdolalo lídra rozdielom triedy, keď sa na ňom hetrikom vybláznil meninový oslávenec Juraj Rehák.

Prietrž – Osuské 5:0 (2:0), Mešťánek, Sedláček, Jarolín, Šlahor, Vach, r. Daniš.

Jednoznačné víťazstvo domácich v susedskom derby. Skóre je pre hostí viac ako prijateľné.