Najvyššia súťaž ObFZ Senica má nového lídra. Stal sa ním Tatran Jablonica po skvelom výkone a výsledku v Strážach. Potešiteľné je to o to viac, že referencie o ich skvelom výkone prišli z tábora ich súpera. Oreské viedlo v Kopčanoch dvakrát o dva góly, no nakoniec sa body delili, rovnako aj v Borskom Mikuláši.

6.liga sk. o postup 4. kolo

Spartak Stráže – Jablonica 0:4 (0:2), 28. D. Slovík, 35. P. Pitorák, 73. M. Galba, 78. J. Štefanka, r. Jablonický, Dzindzík, Hušek.

Zápas kola sa hral v nedeľu doobeda v Strážach, kde hral tretí s druhým. Spartak bol v zápase miernym favoritom, no ten sa prekvapujúco stal jednoznačnou záležitosťou hostí, ktorí počas celého zápasu domácim nič nedovolili a možno povedať, že výsledok je pre nich ešte prijateľný. Jablonica od začiatku udával tempo hry, hráči Spartaka pôsobili zakríknuto a bolo len otázkou času, kedy svoju prevahu pretavia do gólov. Hostia než dali prvý gól, trikrát trafili konštrukciu brány Konečného. Až v 28. min. otvoril skóre po individuálnej akcii Dominik Slovík a v poslednej dobe strieľajúci stopér Paťo Pitorák o chvíľu zvýšil po štandardke na polčasových 0:2. Aj po prestávke mala rovnaký priebeh a ďalšie góly pridali bývalý mládežnícky reprezentant Mário Galba a na konečných 0:4 Juraj Štefanka, keď vrátil do siete Jenčíkovu strelu do žrde. Hostia ziskom troch bodov poskočili do čela tabuľky. „Chýbali nám Hladký, Slovák i Búran, no ani s nimi by sme ich asi nepotrápili,“ zaznelo po zápase s domácej kabíny.

Čáry – Dubovce 1:0 (1:0), 30. D. Kollár, r. Blaha, Tubl.

Domáci

V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami s minimom šancí na obidvoch stranách. Až v 30. min. vyšla domácim krásna kombinácia, po ktorej ideálnu prihrávku Fabiana Kuníka premenil Denis Kollár na vedúci gól – 1:0. V druhom polčase nevyužili ojedinelé gólové šance Fabo, Seky a ani Navrátil. Hostia vsadili na záverečný vabang, ale streliť gól sa im nepodarilo. V 5. kole, ktoré sa hralo 21. augusta 2021, zdolali Čáry Juranov 3:0. Odvtedy si brankár Maťo Ozábal neudržal čisté konto. Až teraz. Domáci Baník po zisku 3 bodov predbehol v tabuľke svojho súpera.

Kopčany – Oreské 3:3 (1:2), 45. O. Zabadal, 81. vlastný (E. Guoth), 89. D. Kozány – 28., 33. L. Pavlačka, 61. E. Guoth, r. Lapoš, Škrinár.

Po dvoch týždňoch sa do zostavy Oreského vrátili kanonieri Pavlačka a Guoth a hneď to bolo na hre mužstva poznať. Po polhodine hry viedli hostia 0:2, keď sa v priebehu piatich minút dvakrát presadil Lukáš Pavlačka – 0:2. Hostí náskok zrejme ukolísal a keď sa už videli v šatni, v 45. min. dal Ondro Zabadal kontaktný gól domácich – 1:2. Po prestávke sa dvakrát do streleckej listiny zapísal aj druhý kanonier hostí Erik Guoth. Po hodine hry zvýšil na 1:3, no svoj druhý presný zásah nasmeroval do nesprávnej brány. Vlastencom prekonal vlastného brankára Štefku, čím vykresal domácim nádej na zisk bodu. Tu premenil v 89. min. Dávid Kozány gólom na konečných 3:3.

Bor. Mikuláš – Mokrý Háj 1:1 (0:1), 87. D. Pálka – 45. O. Irša, r. Dzindzík, Polakovič, Thao.

Domáce mužstvo nastúpilo v oslabenej zostave. Iniciatívnejší boli hostia, no obrany boli pozorné, rovnako aj brankári. Diváci sa preto gólov dočkali vždy v samom závere prvého, či druhého polčasu. Najskôr v prvom polčase poslal do vedenia hostí v 45. min. Oldo Irša a keď v závere zápasu už boli takmer všetci zmierení s najtesnejším víťazstvom hostí, na konečných 1:1 vyrovnal Dušan Pálka.

Lakš. N. Ves – Rybky 1:3 (0:0), 88. O. Cigánek – 54. A. Beňo, 65. vlastný (J. Cingel), 72. L. Fodor, r. Knap, Vlk. ČK 1:0 (70. S. Vaniš).

V prvom polčase sa na obidvoch stranách vyznamenali obaja brankári, ktorí zneškodnili niekoľko sľubných príležitostí súperových útočníkov. Čaro domácej brány odkryl v 54. min po prihrávke Kuchtu Adam Beňo – 0:1. Hostia získali iniciatívu na svoje kopačky, v jednej spletitej situácii si v 72. min. dal dezorientovaný Jozef Cingel vlastný gól 0:2. Pohroma pre domácich prišla v 70. min., kedy videl Stano Vaniš ČK. Hostia početnú výhodu využili už o dve minúty, kedy po prihrávke Černeka zvýšil Lukáš Fodor už na 0:3. Hoci hostia ubrali z plynu, šance si dokázali vytvoriť, no už žiadny gól nepridali. Naopak, v samom záver dal aspoň čestný úspech domácich Ondrej Cigánek – 1:3.

Voľno – Holíč.

6.liga sk. o záchranu 4. kolo
V skupine o záchranu sa na čele tabuľky vytvorilo silné kvarteto. Výhrou v Hlbokom sa tam dotiahol Slovan Šaštín. Kúty nevyhrali v nadstavbe ani na štvrtý pokus, no bod z ihriska Cerovej má svoju cenu. Jurania to majú už dávnejšie zrátané, no treba pochváliť aj ich, keďže oblasťou kolovalo info, že do Radošoviec ani nepocestujú, čo sa našťastie nepotvrdilo.

Hlboké – Slovan Šaštín 1:3 (0:2), 48. T. Vach (11) – 3. M. Herda (11), 43. T. Hurban, 74. M. Macánek, r. Jablonický, Otrubčák.

Zo zápasu Hlboké – Slovan Šaštín 1:3.

Zápas začal nešťastným faulom v domácej šestnástke, po ktorom Matúš Herda premenil pokutový kop na vedúci gól Slovana – 0:1. Hostia boli aj naďalej aktívnejší. S trestným kopom Herdu si Noščák poradil, no po jeho fantastickej prihrávke premenil samostatný nájazd striedajúci Tomáš Hurban – 0:2. Polčasové skóre mohol po rohu Tomáša Vacha prikrášliť Kumančík, no minul bránu Patrika Vacha. Súboj Vachovcov pokračoval hneď po prestávke, kedy kopali pokutový kop domáci a Tomáš Vach z neho znížil na 1:2. Domácich bolo zrazu plné ihrisko, Mráz nevyužil dve šance a Slaný trafil brvno. Hra sa však postupne vyrovnala, Cvečka netrafil odkrytú bránu, no v 74. min. opäť Herda poslal do brejku F. Polláka, ktorého prihrávku poslal do siete Martin Macánek – 1:3. Skóre už nezmenili ani dva nebezpečné pokusy domáceho Pavlíka, či tutovka D. Stanického.

Pop. Močidľany – Mor. Sv. Ján 3:1 (1:1), 16. B. Novák, 63. J. Sloboda, 78. K. Jurenka – 10. K. Bolf, r. Šturdík, Michalička, Bednár. ČK 1:0 (85. J. Sloboda).

V súboji mužstiev zo spodnej polovice tabuľky sa vedenia ujali hostia už v 10. min., kedy Hlúpika prekonal Kevin Bolf – 0:1. Našťastie už v 16. min. vyrovnal Braňo Novák netradične hlavičkou na polčasových 1:1. Po prestávke boli aktívnejší domáci, veľkú šancu nevyužil D. Krchňavý. Vedenie na stranu domácich strhol v 63. min. Ján Sloboda, ktorý však v 85. min. oslabil svoje mužstvo, keď videl ČK. To už v tom čase však domáci viedli 3:0ˇpo góle Kevina Jurenku, ktorý bol jeho prvým v domácom drese.

Radošovce – Bor. Sv. Jur 11:0 (5:0), J. Ivánek 3, P. Kubina a J. Vávra 2, L. Sloboda, F. Kvaltín, J. Mindek, A. Mikuš, r. B. Dutka, Srnec.

V úvodnej desaťminútovke dali domáci tri góly Kubinom, Vávrom, Slobodom a bolo vlastne po zápase. Hralo sa takmer stále v šestnástke hostí a výsledok je pre nich ešte prijateľný.

Sobotište – Štefanov 3:2 (2:2), 14. M. Hecht, 30. T. Vizváry, 52. M. Kadlečík – 10. P. Tomašovič, 17. R. Hlavenka, r. Lapoš, Tubl, Škrinár.

Zaujímavé stretnutie videli diváci v Sobotišti. Hostia zo Štefanova v ňom dvakrát vyhrávali, no nakoniec odchádzali s prázdnymi rukami. Vedenia sa ujali už v 10. min. gólom Tomašoviča, no už o štyri minúty sa začínalo odznovu, keď vyrovnal Hecht. Druhýkrát dostal Štefanov do vedenia Hlavenka, no po polhodine hry bol stav opäť nerozhodný, keď vyrovnal Vizváry. Vstup do druhého polčasu zvládlo lepšie Sobotište. V 52. min. sa po prvýkrát ujalo vedenia gólom Kadlečíka a keď sa hostia už viac gólovo nepresadili, z troch bodov sa nakoniec tešili domáci.

Cerová – FK Kúty 1:1 (1:0), 26. K. Mikulčík – 90. M. Kalčík, r. Rusinko, M. Dutka.

Kúty  v nadstavbovej časti nevyhrali ani na štvrtý pokus, ani s novým trénerom. Cerová mala viacej príležitostí navýšiť svoj jednogólový náskok z prvého polčasu, ktorý im zaistil gólom v 26. min. Kristián Mikulčík. Hoci si svoje najtesnejšie vedenie držali až do samého záveru, z troch bodov sa netešili, keď v poslednej minúte vyrovnal na konečných 1:1 Mišo Kalčík.

Voľno – Rohov.

ObFZ Senica MO 7. liga 22. kolo
Z ihrísk súperov si v tomto kole priviezli tri body len Smrdáky, ktoré v susedskom derby dokázali vyhrať v Koválove. Víťazom základnej časti sa stala Petrova Ves, ktorá sa však herne vytrápila s Rovenskom. V zápase kola zdolali Š. Humence Unín a do nadstavby idú z druhého miesta. Jediným mužstvom

Hradište – Kunov 3:2 (2:2), 10. M. Furko, 44. M. Sadloň, 89. R. Baránek – 3. H. Manďák, 18. J. Burian, r. Hušek, Daniš.

Už v 3. min. mladý Hugo Manďák (17) svojim prvým gólom za A – mužstvo dostal hostí do vedenia. Hoci Martin Furko dokázal vyrovnať, kanonier Jozef Burian dostal hostí opäť do vedenia. Svoje ďalšie góly si hráči Hradišta schovali na závery obidvoch polčasov. V 44. min. vyrovnal na 2:2 Martin Sadloň a o víťazstve domácich rozhodol minútu pred koncom Rado Baránek – 3:2.

Letničie – Trnovec 3:2 (1:0), 8., 86. P. Kuček, 73. D. Zelenka – 83. M. Pekarovič, 88. M. Sládek, r. Michalička, Daniš. ČK 0:1 (90. B. Brunovský).

Letničie sa s posledným mužstvom tabuľky riadne vytrápilo a nakoniec muselo o tri body bojovať do posledných sekúnd. V prvom polčase ich do vedenia doatal Paťo Kuček a keď v 73. min. zvýšil David Zelenka na 2:0, zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže hostia do nezabalili a Maťo Pekarovič znížil. Keď Kuček domácim vrátil dvojgólové vedenie, zareagoval na to Marcel Sládek gólom na 3:2. Viac však už hostia nestihli.

Smolinské – Sekule 4:1 (1:1), 45. (11), 65., 89. (11) T. Polák, 79. M. Burian – 38. D. Duška, r. Polakovič, Blaha.

Hostia sa v Smolinskom prekvapujúco ujali vedenia gólom Dávida Dušku. Smolinské má však Tomáša Poláka, ktorý k piatim gólom v minulom kole pridal tentoraz tri. Tesne pred odchodom do šatní fauloval Kubinák a z pokutového kopu vyrovnal na 1:1. V 65. min. na neho obrana hostí zabudla a svojim druhým gólom poslal domácich do vedenia. Tesne pred koncom druhou premenenou penaltou uzatváral na konečných 4:1. Medzitým sa presadil aj Maťo Burian, ktorý sa dostal za chrbát obrany hostí, obišiel aj brankára a loptu zasunul pohodlne do prázdnej brány.

Koválov – Smrdáky 2:3 (1:0), 24., 72. A. Tokoš – 48. S. Chocholáček,  53. Ľ. Janík, 60. M. Škandera, r. Dzindzík, Jablonický.

V susedskom derby „cez kopec“ sa vedenia ujali domáci futbalisti gólom Andreja Tokoša a vedenie im vydržalo až do prestávky. Vstup do druhého polčasu však lepšie vyšiel hosťom, ktorí v priebehu 12 minút nastrieľali 3 góly a definitívne rozhodli. Vyrovnal Stano Chocholáček, do vedenia dostal hostí Ľubo Janík a v 60. min. zasadil domácim ranu z „milosti“ Maťo Škandera – 1:3. Tokoš sa v 72. min. presadil ešte raz, no to už na víťazstve hostí nič nezmenilo.

Petr. Ves – Rovensko 2:0 (1:0), 38. Š. Vanek, 87. P. Goga, r. Tubl, Lapoš. ČK 0:1 (84. A. Chocholáčk).

Očakával sa jednoznačnejší priebeh zápasu, no hostia bojovali a v bráne mali skvelého Krulja. Do vedenia mohli ísť domáci v 29. min., kedy hostia zahrali v šestnástke rukou, no Mišo Mihálik pokutový kop nepremenil. Presadili sa až v 38. min., kedy sa po rohu presadil Štefan Vanek – 1:0. Stále dobíjanie brány hosti viedlo k úspechu až v samom závere, keď v 87. min. uzavrel na konečných 2:0 Peťo Goga v čase, keď už hostia hrali oslabení o vylúčeného Adama Chocholáčka.

Š. Humence – Unín 2:0 (1:0), 16. J. Cintula, 86. S. Grunner, r. Vlk, Knap.

V zápase kola sa stretli druhý s tretím. Obidve mužstvá ťahali skvelú sériu sedem zápasom bez prehry. Minimálne jednému z nich v tomto zápase musela skončiť. Postihlo zo hráčov Unína, ktoí prehrávali od 16. min. gólom Jakuba Cintulu. Snaha o vyrovnanie k úspechu neviedla, naopak, domáci Slávo Grunner mohol zvýšiť vedenie domácich, no z pokutového kopu brankára Huszára v 69. min. neprekonal. Podarilo sa mu to až z hry štyri minúty pred koncom, kedy zvýšil na konečných 2:0. Humence tak svojho súpera vystriedali na 2. mieste tabuľky.

O vížaza

O umiestnenie

O záchranu

ObFZ Senica MO 8. liga 20. kolo
V hre o postup ostali už len Chropov a Vrádište. Obaja si počas víkendu pripísali do tabuľke po tri body. Po dlhšom čase sa z víťazstva tešili aj v Osuskom.

Chropov – Prietrž 3:1 (1:0), 37. V. Pekar, 52. M. Kuchárek, 66. vlastný (D. Rýzek) – 87. J. Jastráb, r. Škrinár. ČK 0:1 (65. S. Jarábek).

Domáci vyhrali dôležitý súboj o čelo tabuľky, keď im k víťazstvu dopomohli vlastným gólom Dávid Rýzek a ČK Stano Jarábek. Chropov si postupne vypracoval trojgólový náskok, ktorý až v samom závere skorigoval hosťujúci Jastrab na konečných 3:1.

Bukovec – Vrádište 3:5 (0:1), 57., 81. J. Matejovič, 90. B. Tobiaš – 7. (11), 74., 77. J. Rehák, 73. D. Medo, 90. M. Mokrýš, r. Brezina, Švancara.

Vrádište ostalo v hre o postup aj po zápase v Bukovci. Bolo lepším mužstvom, no po hodine hry bol stav 1:1. O svojom víťazstve rozhodli hostia tromi gólmi v priebehu štyroch minút, keď sa hetrikom blysol Juraj Rehák. Bukovec bojoval až do konca, no zvrátiť skóre sa mi nepodarilo.

Osuské – Dojč 2:0 (2:0), 8. Ľ. Pavelka, 36. I. Černek, r. Hušek, Bednár.

Po série štyroch prehier sa konečne dočkalo aj Osuské. Naposledy sa z víťazstva tešilo ešte v októbri minulého roku.

Chvojnica – Podbranč 5:1 (3:1), 3., 68., 71. D. Šiška, 6. M. Kýška, 27. M. Černek – 43. A. Miča, r. Švancara.

Súboj posledných dvoch mužstiev tabuľky skončil vysokým víťazstvom Chvojnice aj vďaka trom gólom v úvodnej polhodine zápasu.