Futbalisti FK Senica sa po sobotnej domácej remíze 0:0 so Zlatými Moravcami v 8. kole nadstavby Fortuna ligy o udržanie sa zachránili medzi slovenskou elitou. ViOn dve kolá pred koncom stráca na Záhorákov 7 bodov, obsadí predposledné 11. miesto a poputuje do baráže o účasť vo FL v budúcej sezóne proti druhému tímu 2. ligy.

foto FK Senica

V Senici sa odohral dôležitý súboj o barážové miesto. Záhoráci nastúpili v silnejšej zostave oproti predchádzajúcim zápasom. V prvom polčase mali loptu viac na kopačkách hostia, domáci sa snažili brániť a vyrážať do protiútokov. Stretnutie sa hralo prevažne v strede poľa a prevládala bojovnosť. Už v 7. minúte sa dostal na dostrel bránky Jibril, no z dobrej pozície prestrelil. Na druhej strane sa o prvé zakončenie pokúsil Duda, spoza 16-ky mieril nad. O dve minúty na druhej strane prestrelil z 8 metrov Grozdanovski. Na strane domácich skúšal strelecké šťastie v 23. minúte Halabrín, no jeho prízemná strela nemala potrebnú razanciu.

Záhorácke rádio 2024 01

Šachová partia dvoch maximálne bojujúcich tímov sa odohrávala aj po prestávke. ViOn sa snažil dobíjať senickú bránku, ale obrana na čele s brankárom zahrala fantastiky a ViOn do väčších šancí nepustila. V 50. minúte sa dostal do dobrej pozície po pase Totku Niarchos, jeho nepríjemnú prízemnú strelu brankár Lukáč vyrazil na roh. Potom sa dostali do dvoch zakončení hostia. V 57. minúte po rohu Ďubeka sa dostal k lopte Bednár, no hlavičkoval nad. V 69. minúte zakončoval Kyziridis, ale aj tentoraz lopta išla mimo bránu. Seničania dokázali v poslednej chvíli zmobilizovať sily a zápas skončil deľbou bodov, ktorá Záhorákom zaručuje minimálne desiatu priečku.

FK Senica – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:0

Rozhodovali: Očenáš – Vorel, Kmec
ŽK: Niarchos – Pintér
328 divákov

Senica: Chropovský – Totka, Mašulovič, Mihál, Koprna –  Mayounga, Halabrín – J. Buchel (78. Macho), Duda (64. Bíly), Kudláč – Niarchos (90.+ Vrablic)

ViOn: Lukáč – Čögley, Bednár, Menich, Čonka (63. Pintér) – M. Tóth – Mondek, Grozdanovski (46. Horák), Ďubek, Suľa (38. Kyziridis) – Jibril

Hlasy trénerov

Jiří Pecha, tréner FK Senica: „Ja by som povedal, že v Senici posledné 3-4 týždne zažívame tvrdú realitu. Dnes to bolo hlavne o bojovnosti a srdiečku. V zápase sme mali aj šťastie. Išli sme mu ale naproti, zvládli sme to a sme zachránení.“

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn Zlaté Moravce: „Z našej strany je to realita. V sezóne bolo veľa zápasov, ktoré bolo treba zlomiť nejakým gólom, no nestalo sa tak, a preto je baráž pre nás realita.“

.

Futbal 4. liga: Gbely doma porazili Jaslovské Bohunice

Domáci sa od začiatku pustili s chuťou do súpera a najmä v úvodnej polhodinke si…