Sedem mesiacov nepoznali futbalisti TJ Kopčany trpkosť prehry. Až prišli v sobotu do Rybiek. Odohrali však dobrý zápas a pri troške šťastia mohli svoju sériu aj natiahnuť.

FOTO zo zápasu Rybky – Kopčany 2:0.
V súboji o loptu hosťujúci David Mráz s Dominikom Patkom. Vľavo Marcel Mach, obaja strelci gólov Rybiek.

Osemgólovú prestrelku videli diváci v Holíči. Domáci neustále doťahovali, nakoniec si mužstvá body podelili. Deväťzápasovú sériu bez výhry ukončili Lakšáre v Dubovciach.

6. liga sk. o postup 5. kolo

Rybky – Kopčany 2:0 (1:0), 33. M. Mach, 88. D. Patka, r. Ma. Šefčík, Dzindzík, Šturdík.

Obidve mužstvá sa v marci stretli v Rybkách v semifinále Sportika Cupu, vtedy vyhrali Kopčany 2:0 a postúpili do finále. Rybky tak mali motiváciu im prehru oplatiť.

Aj v sobotu začali hostia aktívne, v 6. min. nebezpečnú strelu Vacha domáci brankár Harnoš vytlačil s námahou na roh a po trestnom kope Neúročného mu pomohlo brvno. Domáci boli efektívnejší, po úvodnej šanci Beňa sa v 30. min. ujali vedenia, keď presný center Fábika poslal prudkou hlavičkou do siete Marcel Mach – 1:0. Hostia naďalej hrozili a v 37. min. mohli vyrovnať Zabadalom, no brankár Harnoš presvedčil o svojich kvalitách. Vedenie Rybiek mohol tesne pred odchodom do šatní poistiť Adam Beňo, no jeho trestný kop tesne minul bránu súpera. Aj po prestávke sa bolo na čo pozerať a kto prišiel neoľutoval. V 53. min. strelu Černeka z trestného kopu zastavila spojnica Vaculkovej brány. Nebezpečný pre obranu hostí bol výborne hrajúci Adam Beňo. V poslednej desaťminútovke mal tri šance, jednu mu zlikvidoval brankár, potom netrafil bránu a  po sóle jeho strelu zastavila ľavá tyč. V 88. min. si postavil loptu k trestnému kopu Beňo, vystrelil však Dominik Patka a trafil presne – 2:0.. V druhom polčase hosťom rýchlejšie ubúdali sily, spočiatku si aj šance vypracovali, no chýbala im presnosť vo finálnej fáze. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

Oreské – Čáry 4:1 (1:0), 39. E. Guoth, 48. L. Pavlačka, 56. S. Matúš, 59. P. Mikuš – 77. M. Šúrek, r. Jablonický, Otrubčák, Dzindzík.

V Oreskom sa hral zaujímavý futbal, k čomu prispeli obidve mužstvá. Hostia začali aktívne, čím domácich trocha zaskočili, z toho pramenila aj ďalekonosná strela, ktorú s námahou domáci Štefka vytlačil na žrď. Postupne sa do tempa dostali aj domáci a začali zamestnávať hosťujúcu obranu. Hlavičky Guotha si cestu do brány nenašli, samostatný nájazd vychytal Ozabal a tvrdá strela Hrbateho skončila na žrdi. Až v závere polčasu po centrei Pavlačku sa hlavou presadil Erik Guoth – 1:0. Po prestávke rozhodli domáci v prvej štvrťhodinke, kedy dali tri góly. Spätnú prihrávku Hrbatého zúžitkoval Pavlačka, odrazenú loptu po rohu trafil krásne spoza šestnástky iba 16 – ročný Samo  Matúš, pre ktorého to bol prvý gól v A – mužstve a o dve minúty upravil Palo Mikuš už na 4:0. Hostia aj potom hrali sympaticky, hrozili domácej obrane a zaslúžene sa dočkali aspoň čestného úspechu kedy po peknej akcii dal Miro Šurek.

Jablonica – Bor. Mikuláš 5:1 (3:1), 2., 33. P. Januška, 25., 73., 90. T. Slovík – 16. J. Kovalovský, r. Blaha, Polakovič, Daniš.

Jablonica vo skvelom výkone v Strážach pokračovala aj proti „Búranom.“ Už v 2. min. ich poslal do vedenia Paťo Januška. V 16. min. vyrovnal na 1:1 Juraj Kovalovský, no o chvíľu jeho nedávny spoluhráč z Hlbokého Tomáš Slovík poslal domácich opäť do vedenia – 2:1. Jablonica mala aj naďalej hru pevne v rukách, Januška pridal svoj druhý gól a Tomáš Slovík ďalšími dvomi presnými zásahmi uzavrel svoj hetrik – 5:1.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

Dubovce – Lakš. N. Ves 1:3 (0:2), 90. R. Drgon – 16. M. Szabó, 30. R. Winkler, 72. O. Ruchovanský, r. Vlk, Knap, B. Dutka.

Lakšáre nevyhrali z predchádzajúcich deviatich zápasov ani raz a teraz zrejme najviac prekvapili sami seba. Postupne sa dostali až do trojgólového vedenia. Domáci mohli skorigovať v 83. min., no nariadený pokutový kop nepremenil Fredy Vanek. Dočkali sa až v 90. min., kedy na konečných 1:3 uzavrel Rado Drgon.

Holíč – Spartak Stráže 4:4 (1:3), 26. F. Tomele (11), 47., 82. M. Hyža, 61. M. Mráz – 6. D. Fukna, 29. M. Biksadský, 32. K. Krchňavý (11), 63. A. Vrablic, r. Kahúň, Michalička, Bednár.

V zápase bohatom na góly Stráže prišli o dva body v samom závere zápasu. V prvom polčase dominovali, ujali sa vedenia Fuknom a hoci Tomele z penalty vyrovnal, ešte do prestávky ich do dvojgólového vedenia poslali Biksadský a Krchňavý tiež z penalty. Po prestávke domáci pridali, Hyža s Mrázom zrovnali stav na 3:3, no už o dve minúty po góle Vrablica hostia opäť vyhrávali – 3:4. Na ihrisko sa v závere dostali Nejedlík a hrajúci tréner Roman Konečný a pomohli domácim k vyrovnaniu na konečných 4:4. Gól dal Mišo Hyža.

Voľno – Mokrý Háj.

6.liga sk. o záchranu 5. kolo

Adamovi Hlúpikovi a Ríšovi Kopečkovi, brankárom Pop. Močidlian sa o mene Tomašovič bude ešte dlho snívať. V Štefanove dostali spolu 7 gólov a o všetky sa postarali hráči s menom Tomašovič. Šesť dal Jakub a jeden pridal Patrik.

FK Kúty – Sobotište 1:4 (0:3), 62. M. Polák – 5., 17. M. Kadlečík, 24. M. Hecht, 54. R. Kubina, r. Kahúň, Michalička, Hušek.

Sobotište akoby vstalo z popola. Po sérii šiestich zápasov bez výhry získalo tri body už v treťom zápase po sebe. Naopak, séria Kútov bez víťazstva sa natiahla už na 6 zápasov. O víťazstve hostí rozhodli tri „Miša góly“ v priebehu 25 minút. Dva dal Mišo Kadlečík, jeden Mišo Hecht. Gól domácich na 1:3 neplatil a tak definitívne K. O. zasadil domácim v 54. min. „Kúcan“ Roman Kubina, ktorý zvýšil na 0:4 pre hostí. Aspoň čestný úspech domácich dal v 62. min. Martin Polák – 1:4.

Slovan Šaštín – Radošovce 1:0 (0:0), 84. T. Hurban, r. Vlk, Knap, Blahar.

V prvom polčase sa hral v Šaštíne pomerne vyrovnaný medzišestnástkový zápas. Slovan mal síce miernu prevahu a častejšie loptu na svojich kopačkách, no šance si vytvoriť nedokázal. Smerom dopredu sa snažili aj hostia, no ani jedno mužstvo sa strelecky nepresadilo a do kabín sa išlo za bezgólového stavu. Po prestávke sa hralo väčšinou na polovici hostí, no ich obrana statočne odolávala až do 84. min., kedy dal rozhodujúci gól zápasu striedajúci Tobiáš Hurban – 1:0.

Štefanov – Pop. Močidľany 7:1 (4:1), 13., 27., 39., 48., 63., 78. J. Tomašovič, 25. P. Tomašovič – 37. T. Kopálek, r. Srnec, Škrinár, Lapoš.

Bol to zápas Jakuba Tomašoviča, ktorý súperových brankárov prekonal dokopy šesťkrát. Hetrik nastrieľal už v prvom polčase a druhý hetrik, dokonca čistý (neprerušený), pridal aj po prestávke. Po piatom góle brankára Hlúpika vystriedal Kopeček, no ani on domáceho kanoniera „nezastavil.“

Mor. Sv. Ján – Cerová 0:1 (0:0), 51. S. Jovanovič, r. Lapoš, Škrinár.

V Jánoch sa hralo vyrovnané stretnutie, ktoré chvíľu po prestávke rozhodol víťazným gólom srbský legionár Stefan Jovanovič. Domáci vyvinuli veľkú snahu o vyrovnanie a veľmi blízko k nemu mali v 87. min., kedy fauloval brankár hostí Václavek. K nariadenému pokutovému kopu sa postavil Filip Chvál, no Václavek svoju chybu napravil a Chválovi penaltu chytil. Hostia si tak z Jánov odvážajú tri body a vrátili sa na čelo tabuľky, kde bol od soboty Šaštín.

Bor. Sv. Jur – Rohov 2:6 (1:2), 7. A. Maxian, 52. R. Csomor – 35., 46. M. Kadlíček, 39., 71., 86. I. Ravas, 85. vlastný (M. Macejka), r. Tubl, Hušek. ČK 0:1 (29. O. Ilčík).

Jurania sa ujali vedenia už v 7. min. gólom Šaňa Maxiana. Keď v 29. min. videl hosťujúci Ondro Ilčík ČK, domácim sa otvorila cesta k prvému víťazstvu v sezóne. No túto príležitosť nevyužili. Hostia v priebehu štyroch minút dvakrát skórovali po góloch Maťa Kadlíčka a Ivana Ravasa. Hneď po prestávke pridal Kadlíček gól na 1:3 a hoci Roman Csomor kontaktným gólom znížil na 2:3, záver patril opäť hráčom Rohova. Ivan Ravas dvomi gólmi uzavrel svoj hetrik a vlastencom im k výhre 2:6 pomohol aj Maťo Macejka.

Voľno – Hlboké.

ObFZ Senica MO 8. liga 21. kolo
V sobotu sa hrali všetky tri zápasy 21. kola a padlo v nich rovných 30 gólov, priemer 10 gólov na zápas. Prekvapenie sa zrodilo v predohrávanom zápase, keď Vrádište stratilo dva body s poslednou Chvojnicou.

Prietrž – Bukovec 5:0 (3:0), 13. J. Svatík, 30. R. Sedláček, 35. R. Jarolín (11), 70., 83. B. Vach, r. Polakovič, Bednár.

V susedskom derby sa očakával vyrovnanejší zápas. Domáca Prietrž však v prvej polhodinke získala trojgólové vedenie, keď sa gólovo presadili Ján Svatík, Rado Sedláček a na polčasových 3:0 uzavrel z pokutového kopu René Jarolín. Po prestávke sa stav menil až v závere zápasu po dvoch presných zásahoch Bohuša Vacha.

Dojč – Chropov 2:10 (0:4), J. Ganzlmár, P. Hutta – O. Černek 7, A. Chorvát, M. Bartal, O. Orth, r. Daniš.

Líder tabuľky z Chropova viedol v Dojči už 0:10. Domáci znížili dvomi gólmi v posledných dvoch minútach zásluhou nestarnúcich Juraja Ganzlmára (45) a Pavla Huttu (59).

Jablonka – Osuské 13:0 (6:0), L. Večeřa 6, J. Gaža 5, M. Sadloň, M. Vojtek, r. Brezina, Švancara.

Bola to strelecká exhibícia dvojice domácich hráčov Lukáša Večeřu a Jána Gažu, ktorí dali dokopy 11 gólov.

Vrádište – Chvojnica 3:3 (3:3), 17. P. Tokoš, 22. M. Prokeš, 45. J. Giertl – 12. J. Černek, 28. P. Vančík, 30. D. Šiška, r. Škrinár, Bednár.

V marcovej predohrávke padlo všetkých šesť gólov v prvom polčase. Po prestávke si strelci zrejme „prezuli“ strelecké kopačky.