Do konca mája môže verejnosť posielať návrhy na udelenie Ceny Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Cenu každoročne udeľuje v siedmich kategóriách jednotlivcom a kolektívom za ich osobitný prínos k rozvoju TTSK, informoval o tom predseda kraja Jozef Viskupič.

foto Cena TTSK 2021

“Aj vďaka nemu sa široká verejnosť dozvie o talente, úspechoch a spoločenskom prínose osobností či zoskupení. Minulý rok sme ocenili tri desiatky nominantov, ktorí urobili dobré meno nášmu kraju aj za jeho hranicami. Verím, že aj tento rok od obyvateľov dostaneme veľa návrhov,” uviedol Viskupič.

Nathaniel Knizkaren 2023

Cenu TTSK udeľujú v kategóriách doprava, kultúra, občianska spoločnosť, sociálna starostlivosť, školstvo, šport a zdravotníctvo. Udeľovaná je za prínos k rozvoju kraja v humanitárnej, charitatívnej, kultúrnej, pedagogickej, publicistickej, umeleckej, vedeckej oblasti, v oblasti podnikateľskej, sociálnej starostlivosti, športovej, technickej, verejnoprospešnej činnosti, ako aj za prejavy hrdinstva, ľudskosti a statočnosti. Súčasťou ocenenia je aj umelecké dielo a finančná odmena.

V minulom roku získala ocenenie napríklad slovenská wakeskaterka Zuzana Vráblová, amatérsky divadelník, spoluzakladateľ Z-divadla Zeleneč Vít Bednárik, aktér kultúrneho a spoločenského života v Piešťanoch in memoriam Kornel Duffek, víťaz Veľkej pardubickej v roku 2020 Lukáš Matuský, tréner slovenskej futbalovej reprezentácie a Spartaka Trnava Dušan Radolský, pedagógovia, zdravotníci a sociálni pracovníci.


.

Labková patrola