Príslušníci Finančnej správy z Colného úradu Trnava majú za sebou tento týždeň náročnú nočnú službu. V utorok (10.5) v nočných hodinách ako prví pomohli  pri vážnej dopravnej nehode kamiónu na diaľnici D2.

Trojčlenná hliadka ozbrojených príslušníkov finančnej správy zo Stanice Colného úradu Senica – centrála v noci, z utorka na stredu (10.5.-11.5.), spozorovala počas svojej nočnej služby na diaľnici D2 haváriu kamióna. V snahe pomôcť, zachovala hliadka finančnej správy duchaprítomnosť a ihneď zastavila. Kamión sa nachádzal v priekope na diaľnici zaseknutý a prevrátený v moste. Hliadka spustila na služobnom motorovom vozidle výstražné znamenie, a ihneď skontrolovala, či sa vo vozidle nachádzajú zranené osoby. V kabíne prevráteného kamiónu bol zakliesnený vodič, ktorý bol dezorientovaný.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

Jeden z členov hliadky sa so zakliesneným vodičom snažil komunikovať, zatiaľ čo druhý privolal všetky záchranné zložky. Tretí z nich kvôli bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky riadil dopravu.  Do príchodu záchranných zložiek neustále so zraneným komunikovali, aby osobu držali pri vedomí.

Po krátkom čase prišli na miesto nehody príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Hliadka finančnej správy pomáhala naďalej i pri vyslobodzovaní zakliesnenej osoby z kabíny prevráteného kamióna. Niekoľko minút po Hasičskom a záchrannom zbore dorazili na miesto aj ostatné záchranné zložky. Po vyslobodení osoby bola zranenému poskytnutá rýchla zdravotná pomoc.

Vodič bol v kamióne sám,  išlo o osobu srbskej národnosti.         


.
Toto je čítané

Zelenina a ovocie v tradičnej strave v Zohore

Zelenina patrila k obľúbeným produktom a potravinovým článkom v minulosti v tradičnej kuchyni Záhoria…

BM Záhada Vedy