Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila mesto Skalica a prezrela si aj podnik Protherm Production, ktorý vyrába široký sortiment kotlov a tepelné čerpadlá.

foto FB Zuzana Čaputová

“Práve táto výroba je dôležitá z dôvodu prechodu na zelenú klímu. Čo je dôležité, majú aj svoje vývojové a technologické centrum. Je to firma nadnárodného rázu, vzhľadom na to, že vyváža do celého sveta,” uviedla.

Ako doplnila, je dôležité venovať pozornosť takémuto typu výroby. “Zároveň vláda spúšťa podporu z európskych zdrojov na nákup tepelných čerpadiel do domácností vo výške 15 miliónov eur. Je to skvelý príspevok k ekologizácii a obnove budov,” povedala.

Malacké pohľady Knihy.Zahori

Podľa prezidentky mesto robí veľa v sociálnej oblasti. “Mesto robí dôležité kroky pokiaľ ide o integráciu rómskych detí v rámci školstva. Hovorili sme o zámere vybudovania krízového centra pre ženy, či zmene pravidiel pri rozdeľovaní detí do škôl tak, aby sa zlepšila integrácia detí z rómskych komunít. V Skalici som navštívila aj klasickú originálnu výrobu Skalického trdelníka,“ uviedla Čaputová.


.
Toto je čítané

SHMÚ varuje pred prízemným mrazom, môže poškodiť vegetáciu

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na noc zo stredy (17.4.) na štvrtok…

BM: Ustekana sobota