Vystúpenia a najmä výsledky Juranov sú už nedôstojné tejto súťaže. Petrova Ves sa dostala do 5 bodového trháku.

Zo zápasu FC Sekule – Trnovec 7:0, Foto JR Photo

6. liga sk. o postup 6. kolo

Bolo to kolo hostí, ktorí vyhrali štyri z piatich stretnutí. Česť domácich zachraňovali Kopčany v stretnutí s Jablonicou, keď práve tu sa čistá „jednotka“ nečakala. Spartak Stráže stratil hernú pohodu, doma prehral už druhý zápas v rade a keď ešte nedávno bol hlavným kandidátom na celkové prvenstvo, teraz klesol do spodnej polovice tabuľky. Mokrý Háj, Oreské i Holíč potvrdili úlohu favorita.

Lakš. N. Ves – Oreské 1:3 (1:2), 8. R. Biksadský – 4., 79. L. Pavlačka, 45. E. Guoth, r. Kahúň, Dzindzík.

Šance i góly padali hneď od začiatku zápasu. Už v 4. min. Lukáš Pavlačka donútil k chybe stopéra domácich a sám pred brankárom sa nemýlim – 0:1. V 8. min. sa potvrdilo nedáš – dostaneš, keď Guoth netrafil prázdnu bránu a z následného brejku vyrovnal Rišo Biksadský na 1:1. Lakšáre mohli pridať aj druhý gól, no skvele zasiahol brankár hostí Kotvan. Hra sa ukľudnila, až v 45. min. po skvelej individuálnej akcii poslal hostí do vedenia Erik Guoth – 1:2. Druhý polčas veľa krásy nepriniesol, domáci sa snažili, ale vyloženú šancu si nevypracovali. Ani hostia neboli vpredu nebezpeční. Až v 75. min. vyšla spolupráca kanonierov hostí a po prihrávke Guotha dal Pavlačka na konečných 1:3.

Spartak Stráže – Rybky 1:2 (0:0), 49. K. Krchňavý – 80. M. Mach, 87. D. Patka, r. Knap, Vlk, Polakovič.

Výrazne oslabené domáce mužstvo bez kanonierov Slováka, Strapka i chorého Biksadského dlho držalo s výborne hrajúcim súperom krok. V prvom polčase malo dokonca viac šancí, no Fukna aj Cvečka svoje samostatné úniky od polovice ihriska nepremenili. Keď chvíľu po prestávke ich dostal do vedenia Krištof Krchňavý, bolo to zaslúžené vyjadrenie snahy hráčov Spartaka – 1:0. Rybky však bojovali, boli futbalovejším mužstvom a zaslúžene sa dočkali vyrovnávajúceho gólu v 80. min., kedy sa lopta v skrumáži pred bránou odrazila k Marcelovi Machovi a ten nedal Peťovi Hladkému šancu – 1:1. Keď si už mužstvá body „delili,“ prišiel v 87. min. roh v prospech hostí a na zadnej tyčke zabudnutý Dominik Patka doťukol loptu do prázdnej brány – 1:2. Krutá prehra pre Spartak v zápase, ktorému by skôr svedčala deľba bodov.

Kopčany – Jablonica 4:2 (2:0), 7. O. Zabadal, 37. M. Hlúpik, 68. J. Blažek, 80. R. Neúročný – 56. T. Jenčík, 57. P. Pitorák, r. Dzindzík, Bednár, Thao.

Jablonica naposledy dominovala u súperov dominovala v Strážach, tentoraz vyšla bodovo naprázdno. Domáci sa už v 7. min. ujali vedenia gólom Ondra Zabadala a ešte do prestávky pridal druhý gól Milan Hlúpik – 2:0. Po prestávke zapálili iskričku nádeje pre hostí obrancovia. V 56. min. dal kontaktný gól Tomáš Jenčík a už o minútu vyrovnal Paťo Pitorák na 2:2. Kopčany sa však z dvoch inkasovaných gólov rýchlo otriasli a v 68. min. ich znovu poslal do vedenia Kubo Blažek – 3:2. Snahu hostí o vyrovnanie pribrzdil v 80. min. štvrtým gólom Ríšo Neúročný. Jablonica si napriek prehre udržala vedúce postavenie o skóre pred Holíčom.

Baník Čáry – Mokrý Háj 1:3 (1:0), 8. O. Sekáč – 52. R. Valúch, 62. P. Vaško, 67. O. Irša, r. Vlk, Knap.

Od začiatku zápasu sa hralo takmer stále na polovici domáceho mužstva, no zradila ich efektivita. Tá bola v prvom polčase na strane domácich, ktorí zaskočili favorita už v 8. min., kedy ich dostal do vedenia Ondro Sekáč – 1:0. Toto vedenie im vydržalo až do prestávky, ba mohli ho aj navýšiť, no Denis Kollár sám pred Jankovičom zaváhal. Po prestávke domácim hráčom rýchlejšie ubúdali sily a zvrat v zápase i zmenu v skóre priniesli čerství hráči v drese hostí v priebehu štvrťhodinky. V 52. min. vyrovnal striedajúci Radko Valúch, o ďalších 10 minút ich do vedenia dostal kapitán Peter Vaško a skóre uzavrel v 67. min. ďalší striedajúci Oldo Irša – 1:3. Znížiť mohol ešte Lukáš Šúrek, no ani on Jankoviča neprekonal.

Bor. Mikuláš – Holíč 0:2 (0:1), 13. A. Žák, 87. L. Tomele, r. Lapoš, Škrinár, Hušek.

Holíč na ihrisku posledného Bor. Mikuláša potvrdil úlohu favorita, no jednoduchú cestu k víťazstvu rozhodne nemal. Hostia sa ujali vedenia v 13. min. gólom Alexandra Žáka a tak skončil aj prvý polčas. Po prestávke sa domáci nedokázali strelecky presadiť, no lepšie sa neviedlo ani favoritovi. Až v samom závere sa už tradične presadil rumunský legionár Florin Lucian Tomele a poistil víťazstvo favorita. Holíč sa bodovo dotiahol na vedúcu Jablonicu, zaostáva už len o skóre.

Voľno – Dubovce.

6.liga sk. o záchranu 6. kolo

Zápas kola sa hral v Hlbokom, kde sa prvej výhry v nadstavbovej časti dočkali Kúty. Slovan Šaštín využil voľno Cerovej a víťazstvom v Rohove sa vyšvihol do čela tabuľky. A to má ešte zápas k dobru. Vystúpenia a najmä výsledky Juranov sú už nedôstojné tejto súťaže.

Hlboké – FK Kúty 2:3 (1:1), 20., 73. T. Vach – 5. T. Smolinský, 65. M. Puškáč, 79. L. Ralbovský, r. Rusinko, Patka.

Zo zápasu Hlboké – Kúty 2:3., v súboji o loptu domáci Peter Kumančík a Tomáš Komorný

Už v 1. min. bol sám pred Sedalíkom Marek Morávek, no dostal sa zo streleckého uhla a neprekonal ho. V 5. min. obrana domácich zabudla na hranici 16 – ky Tomáša Smolinského a ten umiestnenou strelou ľavačkou nedal Hrušeckému šancu – 0:1. V 20. min. strelu M. Morávka vyrazil Sedalík na roh, ten zahrával Tomáš Vach a lopta z jeho kopačky skončila v sieti hostí – 1:1. V závere polčasu mali šance domáci M. Morávek i Jediný, no skóre sa už nezmenilo. Po prestávke boli efektívnejší hostia. Do vedenia ich dostal Milan Puškáč. T. Vach stačil aj po druhýkrát vyrovnať, no na víťazný gól Lukáša Ralbovského už domáci odpoveď nenašli. Kúty tak v Hlbokom ukončili sériu šiestich zápasov bez výhry a pripísali si prvé víťazstvo v nadstavbovej časti.

Rohov – Slovan Šaštín 1:4 (0:2), 51. F. Veselý – 19., 66. T. Cvečkam 36. vlastný (A. Krbica), 81. M. Herda, r. Drindzík, Kahúň, Thao.

Zo zápasu Rohov – Šaštín 1:4, situácia pred štvrtým gólom hostí

Diváci v Rohove videli zaujímavý zápas od jeho začiatku. Prvú šancu nevyužil domáci Selecký a vzápätí ani Herda. V 19. min. lob Schlossera odvrátil brankár Greguš s námahou na roh, no po jeho rozhraní už Tomáš Cvečka bombou pod brvno otvoril skóre zápasu – 0:1. Po úniku Ivana Ravasa sa domáci dožadovali pokutového kopu, no nepískalo sa. Po štandardke Ravasa sa k zakončeniu dostal nemečkay, no ani tentoraz sa skóre nemenilo. V 36. min. unikol po pravej strane Herda a jeho prudký center sa od Krbicu dostal do siete – 0:2. Hneď po prestávke mohol po rohu zvýšiť vedenie hostí Mach, no lopta tesne minula pravú tyč. Vzápätí unikol striedajúci Filip Veselý a dal kontaktný gól – 1:2. Hostia však herne dominovali, dve šance mal Kučera, jednu Macánek. V 66. min. po ďalšom rohu Herdu zvýšil najlepší hráč na ihrisku, narodeninový oslávenec Tomáš Cvečka (31 r.) už na 1:3 a v 81. min. trestný kop Matúša Herdu uzavrel skóre zaujímavého zápasu – 1:4.

Sobotište – Mor. Sv. Ján 2:1 (2:0), 39., 43. T. Vizváry – 48. M. Benkovič, r. Kahúň, Polakovič.

Domáci začali aktívnejšie a vypracovali si aj niekoľko príložitestí. Najväčšiu v 20. min., kedy mali výhodu pokutového kopu, no Miro Tomeček ňou pohrdol. V závere polčasu sa však presadil Tomáš Vizváry a to hneď dvakrát – 2:0. Jáňania hneď po príchode z kabín dali kontaktný gól zásluhou Mareka Benkoviča na 2:1, no napriek snahe sa im už vyrovnať nepodarilo.

Radošovce – Štefanov 1:1 (1:0), 43. E. Vávra (11) – 66. D. Karas, r. Blaha, Tubl.

Pri Chvojnici sa hralo vyrovnané stretnutie, o niečo aktívnejší boli domáci, ktorí sa aj v závere polčasu ujali vedenia, keď nariadený pokutový kop premenil Edo Vávra – 1:0. Rovnaký priebeh mal aj druhý polčas, tentoraz sa však presadili hosťujúci hráči, keď v 66. min. vyrovnal Dávid Karas na konečných 1:1. Zaslúžená deľba bodov.

Pop. Močidľany – Bor. Sv. Jur 18:2 (12:1), J. Starý 6, D. Krchňavý 4, K. Jurenka 3, R. Kopeček, L. Krchňavý, B. Novák, T. Kopálek, J. Hlúpik – E. Pollák, A. Maxian, r. Vlk, Knap, Blaha.

Výsledok zápasu nepotrebuje žiadny komentár. Hostia hrali iba s 10 hráčmi.

Voľno – Cerová.

ObFZ Senica MO 7. liga

Petrova Ves sa dostala do 5 bodového trháku aj vďaka remíze Hradišťa s jej najväčším konkurentom a samozrejme svojho víťazstva v šesťbodovom zápase s Unínom.

Skupina o postup – 1. kolo

Hradište – Š. Humence 0:0, r. Lapoš, Tubl, Škrinár.

Hradište má zrejme tajný recept na favoritov, veď u nich nevyhralo ani jedno mužstvo z vedúcej trojice. Unín u nich prehral 2:0 a Petr. Ves i teraz Š. Humence získali „iba“ po bode. V zápase dominovali na obidvoch stranách obrany, ako aj brankári, domáci Mišo Baránek a Filip Rafaja. Keďže si ani jeden z hráčov neobul strelecké kopačky, mužstvá si body podelili po bezgólovej remíze.

Petr. Ves – Unín 2:0 (0:0), 65. P. Dvorský (11), 85. M. Ovečka, r. Štora, Otrubčák, Ma. Šefčík.

Šesťbodový zápas v horúcom počasí začal vo vysokom tempe. Domáci boli aktívnejší, hostia hrozili z brejkov a štandardných situácii. Prevaha domácich bola stále väčšia a z nej vyplynulo aj niekoľko sľubných príležitostí, ktoré však brankár hostí Huszár zneškodnil, keď sa vyznamenal najmä pri šanci Weissa, F. Lánika a dorážke Martina Mihálika. V 38. min. pohrozili aj hostia, no trestný kop Martina Krempu tesne minul bránu nereagujúceho domáceho brankára J. Lánika. Po prestávke Petrovka pridala, šance Nemečkaya, ani Martina Mihálika gólom neskončili a strelu F. Lánik zastavilo brvno. Až v 65. min. po zakončení Dvorského zahrali hostia rukou a sám Peter Dvorský s pokutového kopu otvoril skóre – 1:0. Hostia mohli vyrovnať po rohu, keď sa k hlavičkovému zakončeniu dostal Klein, no domáci brankár Jozef Lánik vytiahol zákrok zápasu. Gólovú poistku dal v 85. min. Milan Ovečka – 2:0.

Skupina o 5. – 8. miesto – 1. kolo

Smrdáky – Kunov 2:3 (1:2), 30. M. Škoda, 71. S. Chocholáček – 14., 65. J. Belohlávek, 17. J. Burian, r. Matúš, Daniš.

Zaujímavý zápas videli diváci v Smrdákoch. Hosťom sa v závere úvodnej štvrťhodinky podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov, keď Bernáta v bráne domácich prekonali Juraj belohlávek a Jozef Burian. Mišo Škoda po polhodine hry kontaktným gólom znížil na polčasových 1:2, no Belohlávek svojim druhým gólom po prestávke vrátil hosťom dvojgólové vedenie – 1:3. Stanovi Chocholáčkovi sa ešte podarilo znížiť, no ďalšia snaha už nestačila ani na zisk čo len jedného bodu.

Smolinské – Letničie 1:0 (0:0), 60. T. Polák, r. Matúš, Thao.

Smolinské v derby zápase s Letničím potvrdilo svoje vedúce postavenie v tejto skupine, aj keď iba najtesnejším víťazstvom. V prvom polčase malo Smolinské niekoľko sľubných príležitostí, jej strelci sa však pohnevali s koncovkou a ani jednu nevyužili. Letničie domáceho brankára Štefanku ohrozovalo strelami z diaľky, takisto bez úspechu.

Aj druhý polčas mal rovnaký priebeh, domáci získavali postupne väčšiu prevahu, ktorú vyjadrili po hodine hry víťazným gólom, keď Tomáš Polák prekonal Vrablica v bráne hostí – 1:0. V ďalšom priebehu vrhli hostia všetky sily do útoku, no domáci si svoje vedenie udržali. Gólovú poistku mal na svojej kopačke Tomáš Polák, no svoj druhý gól nepridal.

Skupina o záchranu – 1. kolo

Rovensko – Koválov 5:3 (4:1), 4. I. Štora, 11., 36. T. Kratochvíl, 19. E. Flámik, 80. J. Čermák – 5. V. Labaš, 50. A. Tokoš, 73. L. Polák (11), r. Daníš, Hušek.

V zápase bohatom na góly vyhrali domáci prvý polčas o tri góly, no po poľavení v druhom polčase sa museli ešte o výsledok obávať. Hosťom chýbali brankári a tak sa medzi žrde postavil hrajúci asistent trénera Miro Veselý. Na rýchly gól Štoru odpovedal okamžite Labaš, no Flámik a dvakrát Kratochvíl zaistili domácim sľubný náskok 4:1. Po prestávke však znížil Tokoš a Polák z pokutového kopu po faule na Tokoša dal kontaktný gól – 4:3. O chvíľu mohlo byť vyrovnané, no po strele Tokoša sa triaslo brvno. Až v 80. min. si domáci vydýchli, keď dal Čermák poistku na 5:3.

Sekule – Trnovec 7:0 (4:0), 17. Andrej Trajlínek (11), 27., 51., 54. E. Húšťava, 29., 31., 66. F. Valouch, r. Škrinár, Lapoš.

Hostí načal v 17. min. Andrej Trajlínek, ktorý premenil pokutový kop po faule na V. Zaica. O ďalších šesť gólov sa pričinila dvojica hráčov, pričom postupne hetrik dosiahli Erik Húšťava i Filip Valouch. Množstvo ďalších šanci domáci strelci pozahadzovali, výsledok je pre hostí ešte prijateľný. Ich situácia na konci tabuľky sa zdá už beznádejná.

ObFZ Senica MO 8. liga 21. kolo

Chropov si na hody domácu prehru nepripustil, s Jablonkou otočil zo stavu 0:2. Rovnaký scenár malo aj stretnutie v Bukovci, kde domáci viedli 2:0, no nakoniec sa tešili hráči TJ Dojč. Chvojnica po prekvapujúcom víťazstve s Prietržou prenechala „Čierneho Petra“ Podbranču.

Chropov – Jablonka 3:2 (0:2), 65. P. Špaček (11), 84. O. Orth, 89. O. Černek – 22. L. Večeřa, 35. J. Gaža, r. Polakovič.

Chropov prehral doma hneď prvý zápas s Prietržou 0:3, no odvtedy vyhral 8 zápasov po sebe. Teraz sa rysovala druhá domáca prehra a to rovno na hody. Hostia  boli futbalovejším mužstvom a zaslúžene sa ujali vedenia gólom Lukáša Večeřu 0:1. Keď v 35. min. využil chybu v obrane domácich Gaža na druhý gól, s domácimi to nevyzeralo rúžovo. Lenže už o minútu po druhom góle videl za oplácanie ČK strelec prvého gólu Večeřa a početnú výhodu líder tabuľky po prestávke využil na obrat. Po viacerých nevyužitých príležitostiach pomohla domácim penalta po jasnom faule, ktorú premenil Peťo Špaček – 1:1. Chropov pokračoval v tlaku a dvomi gólmi v posledných desiatich minútach dokonal obrat. Úspešnými strelcami boli Ondro Orth a Oli Černek.

Chvojnica – Prietrž 3:0 (1:0), 20., 80. D. Šiška, 85. M. Lacuška, r. Kyška, Jančo, Švancara.

Posledné mužstvo tabuľky zaskočilo favorizovanú Prietrž. Ujalo sa vedenia gólom Denica Šišku a v posledných desiatich minútach pridalo ešte dva góly. Šiška svojim druhým gólom domácich ukľudnil a na konečných 3:0 uzavrel Marek Lacuška.

Podbranč – Vrádište 1:5 (0:3), 83. M. Filka – 20. I. Veličkovič, 23. R. Jurčík, 38. M. Prokeš, 57. J. Giertl, r. Bednár.

Hostia v priebehu troch minút získali rozhodujúce dvojgólové vedenie, ktoré postupne zvýšili až na 0:5. Domáci Miro Filka korigoval v závere na konečných 1:5, no aj napriek tomu spadli na dno tabuľky.

Bukovec – Dojč 2:3 (2:2), 6. J. Lišaník, 20. M. Hradský – 21., 66. M. Mach, 25. R. Daniel, r. Švancara.

Ako rýchlo domáci dvojgólový náskok získali, tak rýchlo ho aj stratili. Po prestávke rozhodol svojim druhým gólom Mišo Mach.