V 27. kole 4. ligy Severozápad hrali obidve mužstvá zo Záhoria u súperov z opačných pólov tabuľky. Gbely príjemne prekvapili remízou u lídra v Boleráze, kde podľa priebehu hry dva body stratil.

ilustračné foto

Radimov u posledných Dolných Vestenic splnil úlohu favorita. Inštinkt „zabijaka“ potvrdil Edo Petrovič, ktorý z troch šancí dal tri góly.

BolerázNafta Gbely 1:1 (0:1), 63. K. Vangel – 3. D. Nemec, r. Baňár, Pavlovič, Veselák. ŽK 3:2 (Klačo, Kollár, Klenkovič – Bartal, P. Ravas).

Gbely: P. Ravas – Lánik, Neoveský, Dvořák, Žáček, Palkovič  (88. Kocák), Smolinský, Mráz, M. Bartal, Bohun, Nemec  (57. L. Ravas), tréner Adam Ambra.

Záhoráci na ihrisku suverénneho lídra začali nebojácne a už v 3. min. sa ujali vedenia gólom svojho kanoniera Dominika Nemca – 0:1. Tréner Ambra zvolil dobrú taktiku, hostia účinne narúšali hráčom Bolerázu ich kombinačnú hru. Tí potom začali čoraz častejšie nakopávať dlhé lopty, no pevná obrana hostí ich v prvom polčase takmer k ničomu nepustila. Naopak, po rýchlom brejku pridali Gbely ešte jeden gól, no ten nepochopiteľne nebol uznaný pre neexistujúci ofsajd. Aj po prestávke mala hra rovnaký priebeh, Záhoráci svoje vedenie držali až do 63. min., kedy sa po dlhom centri presadil hlavou na zadnej tyčke Vangel – 1:1. Aj keď do konca zápasu ostala ešte polhodina hry, ani jedno z mužstiev si vyloženú tutovku nevypracovalo a body sa tak zaslúžene delili, hoci hostia sú presvedčení, že oni skôr dva body stratili.

Záhorácke rádio 2024 01

Dolné Vestenice Radimov 1:4 (1:2), 21. V. Láska – 9., 79., 87. E. Petrovič, 27. V. Mička, r. Fábry, Mészároš, Kováč. ŽK 2:3 (Košík, Melis – Mička, D. Frühauf, Pukančík).

Radimov: Biskupič (75. Riška) – Hýroš, Rosa (82. Dermek), Baláž (71. R. Frühauf), Urbánek, Pukančík, Šebesta, Mička, Božek (60. Vanek), D. Frühauf, Petrovič, tréner Tomáš Miša.

Dolné Vestenice, posledné mužstvo tabuľky, potrebuje k záchrane každý bod, no v poslednej dobe úspešný Radimov im nedal šancu. Z posledných siedmich zápasov šesťkrát neprehral a na ihriskách súperov vyhral druhý zápas v rade. Napriek tomu tréner Míša nebol s výkonom svojich zverencov spokojný. Ich výkon nebol optimálny a na súpera z vyšších poschodí tabuľky by to nestačilo. Vedenia sa ujali hostia v 9. min. gólom Petroviča. V 21. min. vyšiel domácim brejk a Láska vyrovnal na 1:1. No už o šesť minút poslal hostí opäť do vedenia Viktor Mička a tak skončil aj prvý polčas. Po prestávke mal Radimov hru v moci, no často strácali pomerne jednoduché lopty a tak sa skóre menilo až v posledných desiatich minútach, kedy Edo Petrovič dvomi gólmi uzavrel svoj hetrik na konečných 1:4.

Ďalšie výsledky 27. kola: Horná Krupá – Piešťany 0:3, Prievidza – Hlohovec 3:0, Vrbové – Trebatice 0:1, Bánovce – Domaniža 1:2, Prečín – Ladce 7:1, Lehota – Trenč. Stankovce 3:2, Kvašov – J. Bohunice 0:6.

5. liga Juh
Brodské v 27. kole s Lehnicami vyhrávalo, no svoje vedenie neudržalo, k čomu dopomohol aj nešťastný vlastný gól Ondreja Hnáta

Brodské – Lehnice 1:3 (1:3), 21. D. Kimlička – 33. vlastný (O. Hnát), 36. Z. Fekete, 45. M. Hreško, rozh. Révay, Kováčik, Ševčík. ŽK 2:1 (Luiz Eduardo Silva, Štvrtecký – Darida).

Brodské: Kotvas – Hnát, Ralbovský (65. Novák), Luiz Eduardo Silva, Vieira da Silva, Vinicius, Sedláček (68. Bílek), Štvrtecký, Gonda, Blaha, Kimlička, tréner Peter Polák.

Všetko podstatné sa odohralo už v prvom polčase. Domáci začali dobre a aj sa ujali vedenia v 21. min. gólom Dávida Kimličku – 1:0. Aj druhý gól dal hráč Brodského, no Ondro Hnát trafil v 33. min. do vlastnej brány, keď Kotvasovi nedal šancu – 1:1. Vlastný gól domácich hráčov vyviedol z koncentrácie a už o tri minúty prehrávali po góle Feketeho – 1:2. Ani to však ešte nebolo všetko. Tesne pred odchodom do šatní pridal Hreško tretí gól hostí. Po prestávke pôsobili domáci zakríknuto a hostia si bez problémov už svoje dvojgólové vedenie ustrážili. Brodské ostalo v tabuľke na 17. mieste.