Na diaľnici D2 v Bratislave sa začína ďalšia etapa opravy mosta Lamač. Tentoraz v smere z hlavného mesta do Malaciek. Rozdelená bude do viacerých fáz, prvú spustili v sobotu ráno do nedele (22. 5.).

Foto: ndsas.sk

Cez víkend osadili dopravné značenia a presmerovali dopravu. Informuje o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na svojom webe.

Od pondelka (23. 5.) do 19. júna budú následne rozširovať vozovku za mostom v smere k Tunelu Sitina. To umožní riešiť dopravu spôsobom dva plus dva pruhy. Komplexná oprava mosta v smere z Bratislavy do Malaciek odštartuje 20. júna a potrvá do konca augusta.

“Premávka bude obmedzená, lebo jazdné pruhy budú v zúženom profile a bude tu znížená rýchlosť. Nevyhneme sa tvorbe určitých kolón. Myslíme si však, že to bude v pohybe a premávka nebude stáť,” skonštatoval Milan Pilip z Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave.

Malavké pohľady Knihy.Zahori

Upozornil, že problém môže nastať, ak dôjde k dopravnej nehode. NDS spolu s políciou apeluje na vodičov, aby dodržiavali značenie, ktoré ich bude informovať o smere jazdy aj o povolenej rýchlosti.

Komplexnou opravou mosta, ktorý sa nachádza na diaľnici medzi križovatkou Lamač a bratislavským Tunelom Sitina, chcú predĺžiť jeho životnosť. Opravu budú realizovať nielen na moste, ale aj pod ním. Pracovať sa bude 12 až 24 hodín, sedem dní v týždni, cez víkendy a aj v noci. Minulý rok rekonštruovali most v opačnom smere. Cena za opravu celého mosta vrátane minuloročných prác je 1,3 milióna eur bez DPH.


.

INAT Rezanie laserom