Štvrtý ročník turnaja Slovak open, ktorý sa uskutoční v rámci Skalického šachového festivalu, sa bude konať pod záštitou Medzinárodnej šachovej federácie (FIDE). Medzinárodná organizácia podporila 25 turnajov v Európe a zo Slovenska je to práve FIDE Slovak open. Pre TASR to potvrdil prezident Slovenského šachového zväzu Milan Roman.

ilustračné foto

Šachový klub Skalica v spolupráci s FIDE organizuje turnaj od 20. do 28. augusta v Skalici. “Medzinárodný šachový turnaj je najlepšie obsadeným turnajom na Slovensku. Minulý rok sa na ňom zúčastnilo 155 hráčov z 19 krajín. Tento rok sa očakáva ešte silnejšia účasť,” uviedol pre TASR Roman.

Záhorácke rádio 2024 01

Hrať sa bude švajčiarskym systémom na deväť kôl. Turnaj je určený pre hráčov s ELO 1900 a viac. Individuálne výnimky sú možné po dohode s organizátorom. Súčasťou podujatia bude turnaj Schaeffler cup, ktorý je určený pre hráčov s ratingom do 1900 ELO, pripravené sú aj bleskový turnaj Slovak open Blitz a Slovak open Rapid.

“Keď sme s týmto turnajom pred štyrmi rokmi začínali, mali sme ambíciu stať sa najsilnejším turnajom na Slovensku. To sa nám už podarilo. Obsadením a významom patríme nielen medzi slovenskú, ale aj európsku špičku. S podporou FIDE sa teraz hlásime aj medzi tú svetovú. Viac informácií o turnaji je k dispozícii na webe sachyskalica.sk,” informoval Roman, ktorý je aj riaditeľom turnaja.


.

20 rokov