V areáli letiska v Senici pripravilo mesto open-air podujatie pod názvom Letecký deň detí. Podujatie sa uskutoční v sobotu 28. mája od 13.00 h. TASR o tom informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

foto ak-senica.sk

Súčasťou podujatia sú aj ukážky akrobatického lietania. “Vo vzduchu i na zemi budú rôzne typy motorových lietadiel a vetrone. Podujatie organizuje mesto v spolupráci so Záhoráckym aeroklubom Senica a ďalšími organizáciami a združeniami,” uviedol primátor mesta Senica Martin Džačovský.

Na letisku sa predstaví aj letka Ministerstva vnútra SR. “Návštevníci sa môžu okrem iného tešiť na vrtuľník Mi-171 či dvojmotorové lietadlo DA-42. Celý deň bude možné absolvovať vyhliadkové lety a pokochať sa pohľadom na Senicu a okolie,” informoval vedúci letovej prevádzky Richard Záhumenský.

Tulaj december 2023

Na zemi budú pripravené ukážky leteckej techniky, medzi inými aj ultraľahké lietadlo Shark, ktoré nedávno obletelo svet. Pre deti je pripravený bohatý sprievodný program. “Počas dňa ich zabavia animátori zo Združenia saleziánskej mládeže Domka, pripravené sú ukážky práce hasičov a colníkov. Chýbať nebude maľovanie na tvár, tvorivé dielničky, kolotoče, nafukovacie atrakcie a veľa ďalších aktivít. Záhorská knižnica si v zábavnom čitateľskom kútiku pripravila knižky s leteckou tematikou,” informoval Lidaj.

Okrem toho sa uskutoční zábavný program na pódiu. “Predstavia sa na ňom deti a mládež z Centra voľného času Stonožka, speváci a tanečníci zo Základnej umeleckej školy Senica a na záver Záhorácke divadlo s rozprávkou Janíček Okusánek Nenásytný. Deň zavŕši penová show,” doplnila hovorkyňa mesta Senica Tatiana Moravcová.

Na letisku bude pripravené parkovanie popri leteckej dráhe. Kyvadlová hromadná doprava bude premávať na letisko priamo z autobusovej stanice v hodinových intervaloch.


.

Lapková patrola